تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - ۳:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری نشست سیر مطالعاتی یاوران موعود در سیمرغ

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ از برگزاری نشست سیر مطالعاتی یاوران موعود هم‌زمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، مصطفی فضلی‌قادیکلایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه، اظهار کرد: نشست سیر مطالعاتی یاوران موعود به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ هم‌زمان با آغاز ایام‌الله دهه فجر برگزار شد.

 

وی افزود: طرح مباحث شریف مهدویت به‌صورت گسترده و فراگیر، از ضروری‌ترین بایسته‌های مذهبی و فرهنگی جامعه ما و یا شاید مهم‌ترین آن‌هاست چراکه پرداختن به این مباحث وسیله و راهی است برای ایجاد شناخت نسبت به حضرت حجت (عج) است.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ با تأکید بر شناخت امام زمان (عج)، تصریح کرد: امام مهدی (عج) امام حاضر ماست و احادیث بسیاری از پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) در این خصوص نقل‌شده است.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه حضرت رسول (ص) در حدیثی می‌فرماید: «کسی که بمیرد و امام زمانش را نشناسد همانند مردم دوره جاهلیت مرده است»، ادامه داد: بنابراین همان‌طور که خواندن نماز بر هر مسلمانی واجب است شناخت امام زمان (عج) نیز جزء واجبات محسوب می‌شود.

 

فضلی در پایان با اشاره به اینکه سیر مطالعاتی یاوران موعود با همکاری بنیاد مهدویت مازندران در راستای شناخت امام زمان و با موضوع مهدویت و در راستای ارتقا مطالعه مفید برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌هایی از جمله قصه‌گویی انقلاب برای کودکان و مسابقه کتاب‌خوانی و ایستگاه نقاشی و نشست کتاب‌خوان با موضوع انقلاب اسلامی و نمایشگاه پوستر و کتاب فاطمیه و انقلاب اسلامی به‌عنوان برخی از برنامه‌های فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ در دهه فجر امسال است.

ارسال دیدگاه