تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۹:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی به ندای حضرت فاطمه زهرا (س) لبیک گفتند/حضرت فاطمه(س) محور هستی است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه سیمرغ بابیان اینکه امروز مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی به ندای حضرت فاطمه زهرا (س) لبیک گفتند، گفت: خدای تبارک‌وتعالی و ائمه اطهار (ع) حضرت فاطمه زهرا (س) را به‌عنوان محور هستی و خلقت برای ما معرفی می‌کنند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام رجبعلی گرگانی در مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در دفتر امام‌جمعه سیمرغ، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: امام زمان (عج) در فضیلت مادر گرامیشان می‌فرمایند: «زندگانی مبارک حضرت فاطمه (س) برای من اسوه و سرمشق است.»

 

وی ادامه داد: آقا امام زمان (عج) به مادر بزرگوارشان در همه ابعاد زندگی افتخار می‌کنند.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه زندگی مبارک حضرت فاطمه (س) از ۱۸ بهار بیشتر نبود، تأکید کرد: حقیقت فاطمه زهرا (س) همان‌طور که امام صادق (ع) فرمودند برای ما قابل‌درک نیست.

 

وی افزود: ما برای درک حقیقت حضرت فاطمه (س) از تعاریف و روایت ائمه اطهار (ع) بهره می‌بریم.

 

گرگانی بابیان اینکه امام صادق (ع) فرمودند: فاطمه زهرا (س) مثل شب قدر است، تصریح کرد: فاطمه را فاطمه نامیدند چراکه خلف از حقیقت فاطمه عاجز شد.

 

وی ادامه داد: اگر خوبی‌ها را انسان مجسم کنیم و همه جلوه‌های زیبایی را در وجود یک انسان خلاصه کنیم، همه زیبایی‌ها در وجود حضرت فاطمه زهرا (س) است.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه زندگی حضرت فاطمه (س) طولانی نبود اما وجود مقدس حضرت فاطمه (س) در همه زمینه‌ها برای انسان قابل‌دسترسی است، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی عفت؛ حجاب، تربیت فرزندان، دعا، اخلاص، ادب و حیا برای زنان است.

 

وی افزود: حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در شرایط سخت زندگی کردند تا فقرا هم از سختی شرایط ناراحت نشوند و بگویند رهبر ما حضرت امیرالمؤمنین (ع) هم این‌گونه زندگی می‌کند.

 

گرگانی با تأکید بر اینکه مسؤولین، وظیفه سنگینی بر عهده‌دارند و باید سعی کنند مستمندان جامعه و کسانی که از شرایط زندگی عادی محروم هستند را موردتوجه قرار دهند، تصریح کرد: حضرت امام (ره) کمیته امداد را از خود به یادگار گذاشتند، بهزیستی هم از ثمرات نظام جمهوری اسلامی است و نهادهای انقلابی مثل سپاه و بسیج هم حضور فعال دارند.

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند: «زندگی مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) نه‌تنها برای زنان نمونه هست بلکه برای مردان هم در دفاع از ولایت سرمشق است.»

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) ۴۰ شبانه‌روز برای هدایت جامعه راه ولایت را تبیین کرده و حدیث غدیر خم را یادآوری کردند، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) قصد داشت حضور ولایت و پیروزی از ولایت را در جامعه جا اندازد اما متأسفانه گوش بدهکار پیدا نکردند.

 

وی افزود: حضرت فاطمه (س) آن روز غریبانه در میان انصار و مهاجر فریاد می‌زدند اما کسی گوش برای دنیاطلبی و مورد غضب منافقین آن روز قرار نگرفتند گوش نمی‌کرد و حضرت فاطمه زهرا (س) را تنها گذاشتند.

 

گرگانی بابیان اینکه امروز مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی به ندای حضرت فاطمه زهرا (س) لبیک گفتند، تأکید کرد: خدای تبارک‌وتعالی و ائمه اطهار (ع) حضرت فاطمه زهرا (س) را به‌عنوان محور هستی و خلقت برای ما معرفی می‌کنند.

 

وی ادامه داد: هزینه ولایتمداری را حضرت فاطمه زهرا (س) دادند.

 

نماینده ولی‌فقیه در سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) با شکسته شدن پهلوی مبارکش هزینه‌های ولایتمداری را داد، تصریح کرد: دهه ۶۰ در دفاع مقدس و در دهه ۹۰ رزمندگان ما در میدان‌های مقاومت سوریه و عراق هزینه‌ای دادند که همان هزینه را فاطمه زهرا (س) دادند.

ارسال دیدگاه