تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عدم رغبت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سیمرغ/کیاکلا به جایگاه واقعی دست پیدا نکرد

فرماندار سیمرغ گفت: متأسفانه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شهرستان رغبتی ندارند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در نشست فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان سیمرغ، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: تفکر قوم مداری سمی مهلت برای توسعه این منطقه است.

 

وی افزود: سند آمایش و توسعه شهرستان برای اولین بار به‌عنوان چراغ راه توسعه سیمرغ تدوین‌شده است که مجموعه‌ای منسجم برای معرفی شهرستان به شمار می‌رود.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه ضعف زیرساختی از مشکلات اساسی این شهرستان است، تصریح کرد: باوجود خاک حاصلخیز و منابع آبی مناسب برای کشاورزی، می‌توان این شهرستان را قطب کشاورزی معرفی کرد که در این راستا باید زیرساخت‌های موردنیاز ایجاد شود.

 

وی ادامه داد: متأسفانه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شهرستان رغبتی ندارند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی شهرستان اختصاص‌یافته است، اظهار کرد: این اعتبارات نیمی از سهم استان مازندران را شامل می‌شود.

 

وی افزود: شهر کیاکلا بیش از ۴۰ سال قدمت دارد اما هنوز به جایگاه واقعی و مطلوب خود دست پیدا نکرد.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه برندسازی محصولات کشاورزی ازجمله شیر بلال و توت‌فرنگی را امری ضروری در شهرستان است، تصریح کرد: باید محصولات باکیفیت و کمیت عالی به برند تبدیل شوند.

 

این مسئول در پایان با اشاره به اینکه تفکر و نگاه نامناسب به موضوعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی علت عدم ایجاد زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران است، گفت: دولت بیش از ۴ برابر سهم یک‌درصدی شهرستان از منابع اعتباری به لحاظ جمعیتی را در سال گذشته به شهرستان سیمرغ اختصاص داد و لازم است عمیق‌تر به مسائل نگریست و مسائل را به‌صورت ریشه‌ای مرتفع کرد.

ارسال دیدگاه