تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ - ۲۲:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی سیمرغ برای اجرای برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل

فرماندار سیمرغ گفت: شهرستان سیمرغ آماده اجرای برنامه‌های تدارک دیده‌شده دستگاه‌های مختلف در هفته پدافند غیرعامل است.

به گزارش سیمرغ ما، صبح امروز با حضور فرماندار و مسئولان عضو ستاد پدافند غیرعامل سیمرغ، جلسه‌ای با هدف اعلام برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در حوزه شهرستان، برگزار شد.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در هفته پدافند غیرعامل هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌ها بسیار مهم است، گفت: پدافند غیرعامل موضوع جدیدی بوده که چند سالی است جزو برنامه‌های اصلی دستگاه‌ها قرار گرفته است و نهادها و سازمان‌های اجرایی به‌مرور زمان در این زمینه به آمادگی کامل دست پیدا می‌کنند.

 

فرج‌اله یدالله‌پور هدف اصلی پدافند غیرعامل را کاهش آسیب‌پذیری تاسیسات اساسی کشور بدون استفاده از امکانات نظامی دانست و اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع در پدافند غیرعامل بحث استتار و مهم‌ترین بحث مرتبط با آن در شهرستان سیمرغ، نبود استتار در منابع آب است که باید پیگیری شود.

 

وی ادامه داد: در تلاش هستیم برای هفته پدافند غیرعامل، از مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران برای سخنرانی در نشست مدیران این شهرستان با هدف دریافت اطلاعات جدید و بیان مشکلات، استفاده کنیم.

 

* مانور خودامدادی و امدادی در سیمرغ

 

حمزه بهروزی، معاون جمعیت هلال‌احمر شهرستان سیمرغ و قائم‌شهر درباره برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل گفت: مانور تخلیه مدارس همچنین ایمنی و خودامدادی در سطح یکی از ادارات سیمرغ، در این هفته انجام می‌شود.

 

فرامرز رحیمی، رئیس اداره آموزش‌ و پرورش سیمرغ نیز اظهار کرد: کلاس آموزشی پدافند غیرعامل برای تمامی مدیران سیمرغ در حال برگزاری است.

 

فرمانده انتظامی سیمرغ نیز گفت: معمولا در جنگ‌ها دشمن سعی می‌کند از زمین، هوا و دریا تمامی تأسیسات حیاتی یک کشور را مورد هدف قرار دهد و در راستای پوشش و فریب دادن دشمن باید از پدافند غیرعامل که همان استتار و فریب دادن دشمن است استفاده کنیم.

 

* نبود موتور اضطراری برق در سیمرغ

 

شعبان محمدپور با بیان اینکه پدافند غیرعامل سبب فریب دشمن و وارد شدن خسارات کمتر به اقتصاد کشور می‌شود، افزود: مانور پدافند غیرعامل باید به‌گونه‌ای باشد که انگار دشمن واقعی به ما حمله کرده است و این اقدام، موجب به‌دست آمدن نتیجه بهتر از مانور می‌شود.

 

وی یکی از مشکلات اساسی بیشتر ادارات سیمرغ را نداشتن موتور اضطراری برق در سطح این شهرستان اعلام کرد.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ نیز با اشاره به اینکه مهم‌ترین بحث در زمینه کشاورزی بحث مگس میوه و بالشتک مرکبات است، بیان کرد: در بحث بالشتک مرکبات مشکل چندانی ایجاد نمی‌شود اما مگس میوه مشکلی بسیار جدی است و اداره جهاد کشاورزی سیمرغ در راستای مبارزه با این آفت، ۷۰ تله را آماده‌ کرده است.

 

* تشکیل اکیپ‌های گشتی برای مقابله با مگس میوه

 

مجید جعفری از تشکیل اکیپ‌های گشتی جهاد کشاورزی خبر داد و ادامه داد: این اکیپ‌ها برای شناساندن مگس میوه به باغ‌داران در روستاها به گشت‌ می‌پردازند.

 

وی ادامه داد: در هفته پدافند غیرعامل، برگزاری کلاس‌هایی با هماهنگی بخشداران در سطح شهرستان سیمرغ اجرا می‌شود.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان‌های سیمرغ، قائم‌شهر و جویبار نیز از اجرای مانور ویژه اداره آب و فاضلاب در سیمرغ خبر داد.

 

مصطفی زمانی با اشاره به آمادگی اداره آب و فاضلاب روستایی در زمینه پدافند غیرعامل، خاطرنشان کرد: کلاس‌های آموزشی نیز برای اجرای این مانور در این شهرستان برگزار شده است.

 

* ایجاد سیستم خورشیدی در چند نقطه از سیمرغ

 

سید سعید سیدخندان، مدیر امور توزیع برق سیمرغ نیز با بیان اینکه در حال حاضر تولید انرژی به‌صورت پراکنده از منابع تجدیدپذیر مانند خورشید در حال صورت گرفتن است، گفت: در شهرستان سیمرغ نیز به سمت استفاده از انرژی تجدیدپذیر در حرکت هستیم لذا در چند نقطه، سیستم خورشیدی ایجاد شده است.

 

گفتنی است، هفته پدافند غیرعامل از چهارم تا ۱۰ آبان است و بر همین اساس، سازمان پدافند غیرعامل کشور عناوینی را برای روزهای این‌هفته مشخص کرده است.

 

انتهای پیام

ارسال دیدگاه