تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ - ۲۰:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فعالیت ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سیمرغ/ایام‌الله دهه فجر باید جلوه خاصی داشته باشد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ گفت: ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان فعالیت دارند که ۱۳ کانون فرهنگی و هنری روستایی و چهار کانون فرهنگی و هنری مساجد شهری داریم.

به گزارش سیمرغ ما، صادق زارعی در دیدار مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیمرغ با امام‌جمعه این شهرستان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، اظهار کرد: پیشاپیش فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تبریک می‌گوییم.

 

وی افزود: ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان فعالیت دارند که ۱۳ کانون فرهنگی و هنری روستایی و چهار کانون فرهنگی و هنری مساجد شهری داریم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه نامه‌نگاری‌های لازم برای ایجاد یک کانون فرهنگی و هنری شهری انجام‌شده و به‌زودی مجوز کانون فرهنگی و هنری مسجد شهرک شهید بهشتی صادر خواهد شد، تصریح کرد: باید به سمت روستاها حرکت کرده تا بتوانیم در همه مساجد روستایی را دارای کانون فرهنگی و هنری مساجد ایجاد کنیم.

 

وی ادامه داد: در سال جاری به دلیل وضعیت بد اعتبارات فرهنگی، صحبت‌هایی با مسئولین استانی انجام‌شده و قول مساعدت‌هایی دریافت کردیم که تا پایان سال به‌حساب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد واریز می‌شود.

 

زارعی بابیان اینکه فعالین حوزه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به‌صورت خودجوش کار می‌کنند، اظهار کرد: با برخی مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مشارکت داریم و به دنبال اجرای برنامه‌های اجرایی مشترک در طی سال هستیم.

 

وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان به‌صورت نمایندگی استقرار پیداکرده و به دنبال راه‌اندازی چارت سازمانی اداری هستیم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه با توجه به اغتشاشات صورت گرفته که رسانه‌های بیگانه نمک آن را زیاد کردند فعالیت‌های سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید جلوه خاصی داشته باشد، تصریح کرد: مدیران کانون‌های مساجد برنامه‌های مختلف فرهنگی و قرآنی را در دستور کار خود قرار دهند و با هماهنگی پایگاه مقاومت و هیأت امنای مساجد برنامه‌های خوبی در طول ایام دهه فجر داشته باشند.

 

وی ادامه داد: ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در روز ورود تاریخی امام (ره)، پخش نواهای انقلابی، حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تجلیل از فعالین قرآنی، برگزاری محفل انس با قرآن و برنامه‌های متنوع فرهنگی و قرآنی مدنظر مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قرار گیرد.

 

زارعی بابیان اینکه دهه فجر سال جاری با ایام فاطمیه تداخل پیداکرده است، تأکید کرد: شئون بی‌بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) باید حفظ شود و برنامه‌ها هم با محوریت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شود.

 

وی افزود: دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی آن است در حال برگزاری است که زمان ثبت‌نام اینترنتی برای شرکت در این آزمون تا ۶ بهمن تمدیدشده است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه دوستان با مراجعه به سایت اینترنتی آزمون قرآن و عترت می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: این آزمون در دو بخش حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز اول اسفند هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: انتظار داریم مدیران کانون‌های مساجد این آزمون را جدی بگیرند چراکه جامعه قرآنی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است.

 

زارعی بابیان اینکه هفته قرآن و عترت از پنجم اسفند آغاز می‌شود، اظهار کرد: از برنامه‌های قرآنی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری مسابقات قرآنی، تجلیل از فعالیت قرآنی و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری قرآنی استقبال می‌کنیم و انتظار داریم مدیران کانون‌های مساجد با ما همگام باشند تا بتوانیم کانون‌های مساجد را ازنظر کمی و کیفی ارتقا دهیم.

ارسال دیدگاه