تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۷:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هیچ مشکلی در بحران و کف خیابان حل نمی‎شود/ روال عادی اقتصاد دچار مشکلاتی است

عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: روال عادی اقتصاد دچار مشکلاتی است اما به اندازه‌ای نیست که در این حرکت‌های اجتماعی مشاهده می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی درباره وضعیت اقتصادی جامعه امروز، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی کشور و فرآیند چرخه‌ اقتصاد در حال حرکت است اما به آن سبک و سیاقی نیست که در رسانه‌ها موجب ایجاد انگیزه موج‌سواری می‌شود، هر چند روال عادی اقتصاد دچار مشکلاتی است اما به اندازه‌ای نیست که در این حرکت‌های اجتماعی مشاهده می‌شود.

 

وی افزود: بدون شک پاشنه آشیل دولت دوازدهم حول محور اقتصاد و ایجاد اشتغال و راه‌اندازی کارخانجات و واحدهای تولیدی است که یا تعطیل بوده و یا نیمه‌تعطیل است و این مربوط به این مدت اخیر هم نیست.

 

نماینده مردم شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم‌شهر، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همگان باید مراقب موج‌سواری‌ای که نظام سلطه از سوءاستفاده نقاط ضعف مدیریت نظام اقتصادی‌مان در درون کشور راه می‌اندازد باشیم تا مزرعه شیاطین نشویم.

 

این مسئول یادآور شد: از ابتدای انقلاب تاکنون ملت ایران شاهد فراز و فرودها و نقاط مثبت و منفی فراوانی بودند و بحران‌های متعددی را پشت‌سر گذاشتند، بدون شک مشکلات اقتصادی و رونق اقتصادی، کلیدش در اهتمام به اقتصاد مقاومتی است که رهبر انقلاب اشاره کردند.

 

ادیانی خاطرنشان کرد: بدون تردید دولت و مجلس و تمامی نهادهای حاکمیتی باید یک بار دیگر واکاوی کنند که آیا در چارچوب رهنمودهای رهبری به اقتصاد مقاومتی عمل کردند؟ اگر این نسخه درمانی اقتصاد مقاومتی را راه عمل خود قرار دهیم چه قانون‎گذاران و مجریان اجرایی دستگاه دولتی و چه دستگاه قضا در حمایت از دستگاه سرمایه‌گذاری و تمامی نهادهای حمایتی برای ایجاد یک فضای امن در راستای تغییر زیرساخت‌ها گام بردارند، بدون شک مشکل اقتصادی کشور قابل حل است که نیازی به استمداد از بیگانگان نیز نیست.

 

وی تصریح کرد: هیچ مشکلی در بحران و کف خیابان حل نشد، به ویژه مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی که مقوله‌ای تخصصی است که باید در فضای آرام، متین و هوشمندانه و علمی حل شود.

 

عضو مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: مطمئنم ملت ایران با هوشمندی‌ای که دارند اجازه نمی‌دهد کرکسان سوءاستفاده کنند و همچنین دولت و مجموعه حکومت دست به دست هم می‌دهند و بیشتر با وحدت این گره‌های کور اقتصادی را حل خواهند کرد.

 

این مسئول در پایان گفت: ملت با رهنمودهای مقام معظم رهبری نشان داد که جلوی فتنه‌های بزرگ ایستاده است و هنر ملت بزرگ ایران آن است که تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند.

ارسال دیدگاه