تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ - ۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیش از ۱۰۵ نفر تحت پوشش کلاس‌های سوادآموزی قرار گرفتند

کارشناس حوزه سوادآموزی اداره آموزش‌وپرورش سیمرغ گفت: تا امروز بیش از ۱۰۵ نفر تحت پوشش کلاس‌های سوادآموزی قرار گرفتند

به گزارش سیمرغ ما، عیسی محمدی‌مهر به مناسبت هفته سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: همه ما به نشر و اهمیت سواد در توسعه پایدار کشور آگاه هستیم.

 

وی افزود: اگر مقایسه‌ای بین کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه داشته باشیم متوجه می‌شویم که در کشورهای توسعه‌یافته آمار باسوادی بیشتر از کشورهای درحال‌توسعه است.

 

کارشناس حوزه سوادآموزی اداره آموزش‌وپرورش سیمرغ بابیان اینکه در حوزه سوادآموزی حکم ابلاغی استان سهمیه ۴۰ نفر در دوره سوادآموزی، ۳۰ نفر در دوره تحکیم و ۳۰ نفر در دوره انتقال را برای ما مشخص کرده بود، تصریح کرد: در دوره سوادآموزی بیش از ۱۰۰ درصد حکم ابلاغی حدود ۴۵ نفر را تحت پوشش قراردادیم.

 

وی ادامه داد: از مجموع این افراد ۶۰ نفر در کلاس‌های ۱۰ نفره دوره تحکیم و انتقال و باقی افراد در کلاس‌های فردبه‌فرد توسط آموزش‌دهندگان و معلمین در حال آموزش دیدن هستند.

 

محمدی‌مهر با اشاره به اینکه تا امروز بیش از ۱۰۵ نفر تحت پوشش قرار گرفتند، اظهار کرد: برای تشویق این افراد در دوره سوادآموزی ۱۴۰ هزار تومان به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود همچنین اگر شخص بی‌سواد با روش خودآموز باسواد شود مبلغ ۷۰۰ هزار تومان به‌حساب او واریز می‌شود.

 

وی افزود: آموزش‌دهندگانی که قصد همکاری با ما دارند باید در جهاد دانشگاهی تهران ثبت‌نام اینترنتی انجام داده و بامطالعه منابعی که در اختیارشان قرار می‌گیرد در آزمونی که برگزار می‌شود شرکت کنند چراکه شرط همکاری با آموزش‌دهنده همکاری در این آزمون است.

 

کارشناس حوزه سوادآموزی اداره آموزش‌وپرورش سیمرغ بابیان اینکه اجرای برنامه‌های کتاب‌خوانی ازجمله برنامه‌هایی است که برای افرادی که دوره را به اتمام رسانده‌اند برگزار می‌شود، تصریح کرد: تقدیر از آموزش‌دهندگان برتر، دیدار با امام‌جمعه محترم شهرستان، دیدار با خانواده شهدای سوادآموز، زیارت قبور شهدا، شرکت در نماز جمعه، بازدید مسئولین از کلاس‌های سوادآموزی، برگزاری مسابقه انشانویسی در راستای پرسش مهر رئیس‌جمهور و تقدیر از نفرات برتر شهرستان ازجمله برنامه‌های هفته سوادآموزی در شهرستان سیمرغ بود.

 

ارسال دیدگاه