تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ - ۱۸:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از جشن تولد اینستاگرام تا گلایه از حقوق ۶ میلیونی/ جعفرزاده ایمن آبادی: در دانشگاه میخوابیدم ولی نزدیک ۸ میلیون تومان حقوق می گرفتم!

جعفرزاده ایمن آبادی در شرایطی نسبت به حقوق نمایندگی خود اعتراض کرده است که وی در دوره اخیر تمام تلاش خود را برای ورود دوباره به مجلس به کار بسته بود.

به گزارش سیمرغ ما، طی هفته های گذشته مصاحبه یکی از نمایندگان مجلس در خصوص بررسی وضعیت حقوقی نمایندگان حاشیه های زیادی را برای حقوق آنها به وجود آورد.

محمد وحدتی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از جلسه ای در مجلس صحبت کرده و گفته بود که در این جلسه مطرح شد بحث دریافتی نمایندگان بود که برخی از نمایندگان معتقد بودند که دریافتی آنها کمترین میزان دریافتی در کل سیستم است و حتی دریافتی برخی از کارمندان مجلس بیش از نمایندگان است لذا نمایندگان می خواهند در این زمینه شفاف سازی انجام شود و مشخص شود که این پرداخت‌ها بر چه اساسی انجام می‌شود آیا بر اساس قانون کار و یا قانون خدمات کشوری است؟

در ادامه بحث ها بر سر افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس بالا گرفت تا جایی که برخی از نمایندگان نسبت به این افزایش حقوق اعتراضاتی داشتند؛ حتی کار به جایی رسید که کاظم اباتری نماینده صومعه سرا در صحن علنی مجلس نسبت به این مساله تذکر داد.

اما علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه‌سرا درباره شایعات مطرح شده درباره افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان گفت: افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس کذب است.

با این حال برخی از نمایندگان بدشان نمی آمد که در بهبوهه گرانی ها، حقوقشان افزایش پیدا کند در همین راستا یکی از نمایندگان حاشیه ساز نتوانست میل باطنی خود نسبت به این مساله را کتمان کند.

غلامرضا جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت و رئیس ستاد مردمی روحانی در انتخابات در اعتراض نسبت به حقوق ۶ میلیونی خود گفت: والله این حقوق فاجعه است برای نمایندگان و الان باید پرسید چرا نمایندگان از مجلس حقوق نمی گیرند و از محل کار قبلی شان حقوق می گیرند؟ کاملا واضح است چون حقوق جایی مانند دانشگاه بیشتر از حقوق مجلس است. به هر حال اگر ما می گوییم باید مراقب فساد باشیم از سوی دیگر باید یک مدیر را تامین کنیم که به سمت رانت نرود.

وی همچنین ادامه داد: من نمی دانم چه کسی گفته است ۷ الی ۸ تومان حقوق می گیرم اما من پنج میلیون و چهارصد هزار تومان حقوق می گیرم. در حالی که در دانشگاه میخوابیدم ولی نزدیک ۸ میلیون تومان حقوق می گرفتم. این جو‎سازی‎ها واقعا قابل درک نیست. آیا نماینده مجلس قرار است در خدمت مردم باشد یا خیر؟! مانند قضات و وزرا به انها حقوق بدهید. بعدا نگویند چرا نماینده دزد شد. مدیر را باید تامین کنید تا فساد ایجاد نشود. می‌گویند برای اسلام کار کن! تا کی؟

اعتراضات حقوقی اولین اقدام و اظهارات شاذ این نماینده مجلس نیست؛ ایمن آبادی پیش از این در شرایطی که نباید در جریان انتخابات فعالیت های سیاسی و جبهه گیری مشخصی از خود نشان می داد به تبلیغ برای کاندیدای مورد نظر خود پرداخته و به صورت شبانه روز در ستاد مردمی حسن روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری تبلیغ می کرد.

حاشیه های مدرک دکتری آقای نماینده

اواسط دی ماه سال ۹۴  یعنی در میانه کار دولت یازدهم، رضا جمشیدی عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان طی یک نامه رسمی، به قانون‌گریزی جعفرزاده اعتراض کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه گیلان در این نامه ضمن اشاره به قبولی و ادامه تحصیل جعفرزاده در مقطع دکترا، بدون شرکت در آزمون و بدون شرکت در مصاحبه‌، از یک سو و از سوی دیگر به انتقال غیرقانونی او از دانشگاه گیلان به دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر اعتراض کرد.

جمشیدی در این نامه همچنین نوشت: فشار به دانشکده و گروه عمران برای موافقت صوری با انتقال آقای جعفرزاده به هیچ عنوان با اصول تدبیر و امید همخوانی ندارد.

اگرچه بارها این نماینده مجلس از تریبون های مختلف اعلام کرد که این صحبت ها غیر قابل قبول است اما هرگز سندی دال بر صحت مدرک خود ارائه نکرد.

جشن تولد اینستاگرامی آقای نماینده

این نماینده اصلاح طلب در شرایطی از حقوق ۶ میلیونی خود اظهار نارضایتی می کند که چندی پیش با برپایی جشن تولد برای اینستاگرام خود جنجال دیگری در فضای مجازی به راه انداخت.

جانباز گیلانی که با شکایت بنیاد شهید و نماینده حامی فتنه شلاق خورد!

اسفند ماه سال ۹۵ بود که یک جانباز شیمیایی و اعصاب و روان با شکایت جعفرزاده ایمن آبادی اسلامی شلاق خورد.

این جانباز اعصاب و روان در مصاحبه ای علت این اقدام را این چنین توصیف کرده بود: گناه من که با تحریک، دخالت و حمایت جعفرزاده خانواده ام در حال فروپاشی می باشد این است که در بنیاد رشت که خانه جانبازان وایثارگران است می خواستم از آقای جعفرزاده چند سوووال در باره وضعیتی که برایم ایجاد کرده بپرسم و هیچ توهین واهانتی هم به وی نکرده ام ولی وی و طاهر نژاد مدیرکل سابق بنیاد استان گیلان که درحال حاضر مدیرکل بنیاد استان البرز است علیه من صحنه سازی و شکایت کردند و اتهامات دروغی مانند توهین به نماینده مجلس و اخلال در نظم عمومی اداره کل بنیاد استان گیلان و تهدید به سه بار ۷۴ ضربه شلاق و یک سال زندان تعلیقی محکوم کردند.

 

شکایت نماینده حاشیه ساز و گرفتن حکم شلاق برای خبرنگاران

شکایت ایمن آبادی به اینجا هم ختم نشد و با پیگیر یهای وی دو تن از خبرنگاران به حکم شلاق محکوم شدند و وی مصرانه پیگیر اجرای این حکم بود اما در نهایت وی در یک شانتاژ رسانه ای و پوشش خبری وسیع اعلام کرد که به خاطر روز پیروزی انقلاب اسلامی و حضور مردم ایران و رشت در راهپیمایی ۲۲ بهمن این دوخبرنگار را بخشیده و از اجرای حکم شلاق آنان صرفنظر کرده است!

وی در ادامه با انتشار نامه ای ضمن اینکه هر گونه صفتی را که دوست داشته است به این دو خبرنگار نسبت داده نوشته است: «به تاسی از مولایم علی (ع)  و شیوه های رفتاری مقام معظم رهبری که در چنین ایامی زندانیان مجرم قطعی را مورد عفو قرار داده و حکم بر آزادی آنان می دهد ، اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف رشت نسبت به دو نفر از موکلین خود که پذیرفته ام نماینده آنان باشم و توجه به سن تقویمی آنان از حق خودم گذشت می کنم که گفته اند گذشت صفتی است که هرگز به اجبار در نمی آید اما هرگز ظلمی که به بنده و خانواده ام روا داشته شده را  فراموش نخواهم کرد و حلال هم نخواهم نمود. اما رضایت حقوقی می دهم .»

حاشیه های این نماینده مجلس تمام نشدنی است؛ همانطور که در جریان رای اعتماد به وزرا در کمتر از چند ساعت نظر منفی وی درباره دو وزیر یعنی جهرمی و بطحایی یکباره به نظر مثبت مبدل شد و اظهارات خود را ۱۸۰ درجه تغییر داد.

یا در جایی دیگر با اظهاراتی متناقض یک بار به دفاع تمام قد از مسکن مهر پرداخت و بار دیگر به شدت آن را مورد هجه خود قرار داد.

آنچه که اهمیت دارد اگر شرایط نمایندگی مجلس برای ایمن آبادی بد بود، وی برای چندمین بار کاندیدا نمی شد و برای ورود به مجلس دهم تمام قوای خود را به کار نمی بست.

ارسال دیدگاه