تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۲۲:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهردار کیاکلا به دو مقوله روبنایی و زیربنایی شهر توجه داشته باشد/کیاکلا باید به اصل هویت پیشین خود بازگردد

فرماندار سیمرغ گفت: وی ادامه داد: شهردار باید به دو مقوله رونمایی و زیربنایی شهر توجه داشته و اقدام مؤثری انجام دهد چراکه هر دو مبحث برای توسعه شهر ضرورت دارد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد امشب در مراسم معارفه شهردار کیاکلا، ضمن قدردانی از زحمات شهردار و اعضای شورای اسلامی دوره چهارم، اظهار کرد: شهر کیاکلا نزدیک به ۶۰ سال قدمت دارد اما بسیاری از انتظاراتی که باید در این شهر برآورده می‌شد رخ نداده است.

 

وی افزود: عدم توجه به فرهنگ‌سازی در بحث توسعه شهری و نبود برنامه منسجم برای توسعه شهری از آسیب‌هایی است که وجود دارد که نتوانستیم انتظارات به‌حق شهروندان را برآورده کنیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه باید طی برنامه زمان‌بندی شهر را از این حالت خارج کنیم، تصریح کرد: در قالب عمل مقدمات کار را فراهم کردیم و نشستی با اعضای شورای شهر داشتیم.

 

وی ادامه داد: افراد اثرگذار در معادلات اجتماعی و صاحب‌منصبان در بحث زیبایی شهری باید پای‌کار حاضر شوند تا خلأ و آسیبی که گریبان‌گیر این شهر شده رفع شود.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه از بازاریان شهر درخواست کردیم پای‌کار حاضر باشند و کمک کنند، اظهار کرد: برای برون‌رفت از وضع موجود باید آستین بالا بزنند.

 

وی افزود: اینکه اگر تصور کنیم اصلاح وضع موجود را شورا و شهرداری انجام دهد صحیح نبوده و در توان شهر نیست.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ سال صبر کردیم و اگر ۶۰ سال دیگر هم صبر کنیم این امر محقق نمی‌شود، تأکید کرد: بازاریان باید تمام‌قد پای‌کار بیایند چرا که این شهر زیبنده مردم نیست، افرادی که توانند دارند پای‌کار حاضر شوند تا شهر را از این حالت خارج کنیم.

 

وی ادامه داد: شهردار باید به دو مقوله رونمایی و زیربنایی شهر توجه داشته و اقدام مؤثری انجام دهد چراکه هر دو مبحث برای توسعه شهر ضرورت دارد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه ایجاد مراکز تجاری و فرهنگی در شهر حائر اهمیت است و شهردار این موضوعات را به‌عنوان طرح‌های بلندمدت در دستور کار قرار دهد، اظهار کرد: ساماندهی محور امام خمینی (ره) به‌عنوان اولویت شهر قرار گیرد.

 

وی افزود: ابتدا باید نگاه‌ها را تغییر دهیم و سپس همه دلسوزان شهر را جمع کنیم تا شهر را از این حالت خارج کنیم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه دولت توان خارج کردن شهر از این حالت را ندارد، تصریح کرد: اگر همه توان مالی دستگاه‌های اجرایی را حذف و در اختیار شهرداری قرار دهم نمی‌توان یک محور را آباد کرد چراکه میزان سهم بری شهرستان حدود یک درصد منابع اعتباری استان است و این امر امکان‌پذیر نیست.

 

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم که این نگاه را تغییر دهیم.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه کیاکلا روزی مرکز اقتصادی منطقه بود و شهرهای هم‌جوار در حد و اندازه این شهر نبودند، تأکید کرد: این شهر باید به اصل هویت پیشین خود بازگردد.

 

وی افزود: اگر نخواهیم این‌گونه نگاه را داشته باشیم ۶۰ سال دیگر هم وضعیت شهر این‌گونه خواهد بود لذا لازم است خانه‌تکانی اساسی در نگاه خود ایجاد کنیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه برای مدیریت شهری برنامه بلند، میان و کوتاه‌مدت تعریف شود و مدیران شهری منتظر دستورالعمل ابلاغی نباشند، تصریح کرد: توسعه باید به سمت محورهای مواصلاتی منتقل کرد.

 

وی در پایان گفت: مراکز تجاری و دستگاه‌های اداری باید به سمت محورهای مواصلاتی برده شوند.

ارسال دیدگاه