تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۲۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توسعه پایدار شهر بایستی مبنای اقدامات شهردار قرار گیرد

معاون اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: توسعه پایدار شهر بایستی مبنای اقدامات اعضای شورای شهر و شهردار قرار گیرد.

به گزارش سیمرغ ما، مهدی مرادی در مراسم معارفه شهردار کیاکلا، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: در نهم اردیبهشت سال ۵۸ امام راحل قانون وضع مقررات شورا را به شورای انقلاب برای استقرار حکومت مردمی صادر کردند که اولین دوره شورای اسلامی شورای اسلامی در سال ۱۳۷۸ تعیین شد.

 

وی افزود: این نهاد مردمی نقش قوه مقننه محلی را ایفا می‌کند.

 

معاون اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بابیان اینکه وظایف شوراهای اسلامی شهر در ۳۴ بند و ۹ تبصره در ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی تبیین شد، تصریح کرد: در اصل ۱۰۳ قانون اساسی اختیارات شورا را برای استانداران، فرمانداران، بخشداران و نهادهای دولتی از طرف دولت تعیین و در حدود اختیارات شورا صادر نمود.

 

وی ادامه داد: اولین وظیفه شورای اسلامی انتخاب شهردار به مدت چهار سال است.

 

مرادی با اشاره به اینکه پس از نشست‌های اعضای شورای اسلامی شهر کیاکلا آقای بیکایی به‌عنوان شهردار معرفی شدند، اظهار کرد: در تاریخ ۱۹ آذرماه با حکم آقای استاندار ایشان به‌عنوان شهردار کیاکلا معرفی شدند.

 

وی افزود: بررسی شناخت‌ها و نارسایی‌های منطقه یکی از وظایف اصلی شوراهای شهر است.

 

معاون اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بابیان اینکه برنامه‌ریزی دقیق برای شهر یکی دیگر از وظایف شورای شهر است، تصریح کرد: اعضای شورای شهر یک مجموعه واحد هستند که برای پیشرفت عمرانی شهر بایستی باهم تعامل داشته باشند.

 

وی ادامه داد: توسعه پایدار شهر بایستی مبنای اقدامات اعضای شورای شهر و شهردار قرار گیرد.

 

مرادی با اشاره به اینکه باید برنامه پنج‌ساله شهری تنظیم و در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: کار شهرداری تنها در حوزه عمران و آبادانی نیست و مجموعه اجتماعی و فرهنگی است که مردم هم بایستی در این برنامه حضور پررنگ داشته باشند.

 

وی افزود: شهرداری‌ها یک شرکت سهامی عام هستند که مردم حق‌دارند بدانند در شهرداری چه می‌گذرد.

 

معاون اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بابیان اینکه خدمت به مردم، ارتقا سطح علمی در اداره امور شهر، همکاری با سایر دستگاه‌ها و توجه شورا به شهردار و شهردار به شورا چهار شاخص اصلی شهرداری است، تأکید کرد: در مراجعات مردم به شهرداری بایستی طرح تکریم ارباب‌رجوع تسهیل و اعتمادسازی در نظر گرفته شود.

 

وی ادامه داد: حفظ هویت و اصالت شهر باید در سطح شهر نمایان باشد همچنین زمینه و بسترهای لازم برای جذب سرمایه‌گذار از سوی شهردار فراهم شود.

 

مرادی با اشاره به اینکه زباله مهم‌ترین چالش شهری است، اظهار کرد: طرح تفکیک زباله از مبدأ در دستور کار قرار گرفت و فرماندار محترم به جد پیگیر این موضوع هستند.

 

وی افزود: از شهردار و اعضای محترم شورای شهر هم می‌خواهیم جدول زمان‌بندی CPM را در مدت‌زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای ما مشخص کنند تا معضل بزرگ زباله را برطرف کنیم.

 

معاون اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران بابیان اینکه استقرار ساختمان مدیریت بحران شهری از دیگر مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: ساختمان مدیریت مستقل بحران برای پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله با مدیریت بحران برای شهر لازم است.

 

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار جدید گفت: پیشرفت در این شهر مگر با همدلی همه مسئولین به وجود نخواهد آمد.

ارسال دیدگاه