تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۲:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت ۵۰ طلاق در شهرستان سیمرغ

مدیرکل ثبت‌احوال مازندران گفت: تا پایان آبان ۵۰ طلاق در این شهرستان ثبت‌شده است که چهار زوج ساکن شهرستان سیمرغ هستند.

به گزارش سیمرغ ما، علی رجبی در جلسه کارگروه کنترل و کاهش طلاق این شهرستان، اظهار کرد: تا پایان آبان ۵۰ طلاق در این شهرستان ثبت‌ شده است که چهار زوج ساکن شهرستان سیمرغ هستند.

 

وی افزود: هشت درصد از طلاق‌های رخ‌ داده در سیمرغ مربوط به این شهرستان و ۷۶ درصد برای قائم‌شهر بوده است.

 

مدیرکل ثبت‌احوال مازندران با اشاره به اینکه ۱۴۱ ازدواج تا پایان آبان ماه در شهرستان ثبت‌ شده است تصریح کرد: ۱۸٫۵ درصد ازدواج‌ها برای شهرستان و ۴۳ درصد برای قائم‌شهر بوده است.

 

این مسؤول ادامه داد: حدود ۲٫۵ درصد از طلاق قائم‌شهر در سیمرغ ساکن هستند.

 

رجبی با بیان اینکه دفترخانه طلاق در دو شهرستان سیمرغ و تنکابن طی سال جاری فعال‌ شده است، اظهار کرد: ۸۵ درصد طلاق‌های ثبت‌شده در تنکابن برای خود شهرستان است.

 

وی افزود: حدود چهار درصد از طلاق‌های استان در دوران نامزدی است که این مورد در شهرستان سیمرغ صفر است اما نیمی از طلاق‌های این شهرستان در پنج سال ابتدای زندگی است.

 

مدیرکل ثبت‌ احوال مازندران با اشاره به اینکه در استان طلاق خانم‌های بی‌سواد بیشتر است اما در سیمرغ طلاق در خانم‌های دیپلم و فوق‌دیپلم است، تصریح کرد: شغل آزاد در آقایان بیشترین طلاق را در سطح استان دارد.

 

این مسؤول ادامه داد: نرخ طلاق در مازندران ۲٫۳۵ و در سیمرغ ۳٫۸۵ است.

 

رجبی با بیان اینکه سیمرغ زادگاه شهدای بزرگی چون امیر خلبان شهید کشوری و سردار شهید صمصام طور و مردان باتعصب است، اظهار کرد: با انجام اقدامات روانشناسی می‌توان طلاق را به نقطه صفر رساند.

 

وی در پایان گفت: ۱۳ درصد طلاق استان مربوط به افرادی است که استان‌های دیگر می‌آیند اما باید تلاش کنیم این آمارها را کاهش دهیم.

ارسال دیدگاه