تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۰:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

در حوزه فرهنگی وضع ما خوب نیست/برخی سیاست‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی نیاز به بازنگری دارد

مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مازندران گفت: هیچ کشوری به لحاظ نظامی توان مبارزه با ما را ندارد چراکه مردم ما در شرایط سخت نشان دادند در کنار هم هستند اما در حوزه فرهنگی وضع ما خوب نیست و در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌شدت در معرض خطر هستیم.

به گزارش سیمرغ ما، عیسی قاسمی‌طوسی در جلسه کارگروه کنترل و کاهش طلاق این شهرستان، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی در پنج حوزه اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، مناطق حاد بحران‌خیز و فساد و فحشا در سطح کشور توسط مقام معظم رهبری، ریاست‌جمهور و سران سه قوه جلسات مکرری تشکیل دادند و تنها جلسه‌ای است که شخص مقام معظم رهبری آن را مدیریت می‌کنند.

 

وی افزود: این حوزه در دستور کار قرار گرفت و حساسیت‌های بسیاری ایجاد شد.

 

مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مازندران تصریح کرد: برخی سیاست‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی نیاز به بازنگری دارد و این اتفاق ماحصل تلاش همه افراد است.

 

این مسؤول ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی در دستور کار و روی میز مدیران قرار گرفته است.

 

قاسمی‌طوسی با اشاره به اینکه اولویت مسؤولان در سطح استان و کشور در راستای اشتغال است، اظهار کرد: اگر بتوانیم اشتغال پایدار داشته باشیم آسیب‌های اجتماعی ما کاهش پیدا می‌کند.

 

وی افزود: خیانت یکی از عوامل عمده طلاق است که در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرد.

 

مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه اقداماتی در حال انجام است اما کار تیمی صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی کار تیمی صورت گیرد یعنی همه در کنار هم قرار داشته باشیم.

 

این مسؤول ادامه داد: شهرستان سیمرغ مذهبی‌ترین شهرستان مازندران است اما شاهد ۵۰ طلاق در این شهرستان هستیم که نسبت به مردمی که در این شهرستان زندگی می‌کنند زیاد است.

 

قاسمی‌طوسی با اشاره به اینکه هر امکاناتی که در سطح شهرستان بخواهید حاضر به کمک هستیم تا اهداف موردنظر اجرایی شود، اظهار کرد: ائمه جمعه پای‌کار حاضر شوند.

 

وی افزود: امروز همه جوانان در فضای مجازی حضور دارند و این ظرفیت بسیار تأثیر دارد چراکه می‌توانیم آموزش‌های پیش از ازدواج را به‌صورت تئوری و مکتوب در فضای مجازی قرار دهیم.

 

مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مازندران بابیان اینکه ۳۵ درصد از طلاق‌های استان در افرادی است که بیش از ۱۰ سال زندگی مشترک داشتند است، تصریح کرد: طلاق در ابتدای زندگی، دوران عقد و پنج سال اول زندگی مشترک به ۴۶ درصد می‌رسد.

 

این مسؤول ادامه داد: دشمن قبلاً در سنگر مقابل بود اما امروز دشمن بدون اینکه اجازه ما را لازم داشته باشد وارد خانه‌های من و شما شده که این خطرات زیادی را متوجه فرزندان ما می‌کند.

 

قاسمی‌طوسی با اشاره به اینکه مدیران حساسیت بیشتری داشته باشند و مسؤولان اصلی پای‌کار باشند، اظهار کرد: هیچ جلسه‌ای مهم‌تر این جلسه نداریم.

 

وی افزود: هیچ کشوری به لحاظ نظامی توان مبارزه با ما را ندارد چراکه مردم ما در شرایط سخت نشان دادند در کنار هم هستند اما در حوزه فرهنگی وضع ما خوب نیست و در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌شدت در معرض خطر هستیم.

 

مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مازندران در پایان گفت: چشم مردم به این ساختمان‌ها است که ما در حال گرفتن چه تصمیماتی هستیم.

ارسال دیدگاه