تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ۲۲:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رسانه‌ها نقش به سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ گفت: رسانه‌های دیداری و نوشتاری نقش به سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

به گزارش سیمرغ ما، صادق زارعی در جلسه کارگروه کنترل و کاهش طلاق شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: کاهش طلاق به کاهش آسیب‌های اجتماعی برمی‌گردد.

 

وی افزود: رسانه‌های دیداری و نوشتاری نقش به سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه در حال رصد فعالین فضای مجازی در حوزه آسیب‌های ناشی از طلاق و اعتیاد هستیم و قصد داریم از افرادی که بیشترین اقدامات را در جهت تنویر افکار عمومی داشتند تشویق کنیم، تصریح کرد: در حوزه فرهنگ‌سازی سطح شهر کمترین اقدامات آن‌هم به‌صورت مقطعی صورت می‌پذیرد.

 

وی ادامه داد: انتظار داریم شهرداری فضاهای مناسبی در اختیار دستگاه‌های فرهنگی شهرستان قرار دهد تا در طول سال فضاهای فرهنگی خوبی را در این حوزه انجام دهیم.

 

زارعی بابیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان این آمادگی را دارد، اظهار کرد: حاضر به انعقاد تفاهم‌نامه فرهنگی در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی و طلاق هستیم تا اقداماتی در این حوزه داشته باشیم.

 

وی افزود: نزدیک به ۲۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند که اکثر این کانون‌ها در سطح روستاها مستقر بوده و به بهانه‌های مختلف در طول سال برنامه دارند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ با اشاره به اینکه برنامه‌های مختلفی در طول سال انجام می‌شود، تصریح کرد: نمایشگاه و تئاتر خیابانی با موضوع طلاق و اعتیاد با برنامه‌های هنری در قالب عقد تفاهم‌نامه می‌توانیم انجام دهیم.

 

و ادامه داد: تبلیغات فرهنگی شهر بسیار ضعیف است و آن چیزی که انتظار داریم و چیزی که متولیان امور فرهنگی انتظار دارند برآورده نمی‌شود.

 

زارعی در پایان گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پای‌کار هست و آمادگی داریم در برگزاری همایش‌های مختلف در این حوزه با دوستان عزیز همکاری کنیم.

ارسال دیدگاه