تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۸:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیش از ۹۰ درصد منابع درآمدی صرف هزینه‌های جاری کشور می‌شود/باید جلوی معضل قاچاق گرفته شود

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه نتوانستیم خوب برنامه‌ریزی کنیم چراکه امروز بیش از ۹۰ درصد منابع درآمدی ما صرف هزینه‌های امور جاری کشور می‌شود و در امورات زیرساختی با کاستی‌هایی مواجه هستیم.

به گزارش سیمرغ ما، عبدالله رضیان در همایش شوراهای اسلامی و دهیاران بخش تالارپی شهرستان سیمرغ ضمن تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: باید قدردان نعمت بزرگ امنیت در کشور باشیم.

 

وی ضمن تبریک پیروزی‌های اخیر فرزندان میهن اسلامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس، افزود: گروه کثیف و خبیث داعش دست‌نشاندگان استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع عرب بودند که مقصد نهایی آن‌ها کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان حفظ این گروه با هزینه‌های سنگین بوده تا امنیت کشور منطقه را به هم بزنند، تصریح کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمان کوتاهی توانست با این گروه مقابله و حرکت بسیار بزرگی در برابر آنان انجام دهد.

 

وی ادامه داد: ما باید قدر رهبری نظام و امنیت امروز خود را بدانیم چراکه تکیه‌گاه و سکان این نظام ولایت‌فقیه است.

 

رضیان بابیان اینکه در داخل کشور دارای مشکلاتی هستیم و در حال حاضر شرایط خوبی را نداریم، اظهار کرد: نتوانستیم خوب برنامه‌ریزی کنیم چراکه امروز بیش از ۹۰ درصد منابع درآمدی ما صرف هزینه‌های امور جاری کشور می‌شود و در امورات زیرساختی با کاستی‌هایی مواجه هستیم.

 

وی افزود: دغدغه مجلس و مجادلات با دولت ناشی از این است که نتوانستیم منابع درآمدی خود را بالا ببریم یا منابع درآمدی به‌دست‌آمده را درست هزینه کنیم.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه مجلس بودن در کنار مردم است، تصریح کرد: سال گذشته با موافقت مقام معظم رهبری ۳۰۰ میلیون دلار در بحث آب روستایی از صندوق توسعه ملی برداشت شد و در تابستان سال جاری هم ۱٫۵ میلیارد دلار در بحث مشاغل روستایی و صنایع روستایی از همین محل تخصیص داده شده است.

 

وی یکی از مشکلات مهم شهرستان و بخش را پل سنگتاب دانست و گفت: باید تلاش کنیم مشکلات این پل را به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهمی که طی چند سال اخیر مورد غفلت قرارگرفته رفع کنیم.

 

رضیان بابیان اینکه ساخت این پل با منابع مدیریت بحران بود که پیگیری‌های هم در این حوزه انجام شد، اظهار کرد: سال گذشته مدیریت بحران استان اعلام کرد ۳۰ درصد منابع تخصیص و تا امروز هم ۲۲ درصد منابع تخصیص پیدا کرده است.

 

وی افزود: نمی‌شود با اعتبارات قطره‌چکانی چنین پروژه‌ای را به سرانجام رساند، در صورت حل نشدن مشکل پل از این محل با هماهنگی‌های استان از محل‌های دیگر مشکل این پل را برطرف کنیم.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه راه‌های شهرستان پروژه‌های خوبی داریم، تصریح کرد: مسیر راه کیاکلا به بهنمیر دغدغه بسیاری از مردم ساکن حاشیه این محور است که نیاز به پیگیری جدی دارد.

 

وی ادامه داد: هفته گذشته به‌صورت شفاهی و کتبی صحبت‌هایی با وزیر شد و محورهای کیاکلا به بهنمیر، کیاکلا به جویبار و بابل به کیاکلا در دست پیگیری است.

 

رضیان بابیان اینکه بحث آب یکی دیگر از موضوعات مهمی است که منطقه ما دچار مشکل است، اظهار کرد: مشکل عمده ما بحث زیرساخت‌های شبکه است، فرماندار باید پیگیری کنند که چه مقدار از منابع ۳۰۰ میلیون دلاری مصوب شده در اختیار مدیرکل آب منطقه‌ای استان است و سهم حوزه شهرستان سیمرغ چقدر است.

 

وی افزود: در بخش کشاورزی هم اقدامات خوبی طی سال گذشته در شهرستان صورت گرفته و در سال ۹۷ هم منابع بودجه‌ای اختصاص داده خواهد شد.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرکبات یکی از دغدغه‌های شما بزرگواران است، تصریح کرد: شاید در حوزه انتخابیه بیشترین تولید کل منطقه مازندران را داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: متأسفانه سرمای سال گذشته آسیب جدی به مرکبات وارد کرد، در مجمع تلاش کردیم منابعی تأمین کنیم اما میزان خسارت بیش از ۲هزار میلیارد بوده است ولی منابعی که توزیع شد ۳۰۰ میلیارد بود که معترض شدید این موضوع بودم.

 

رضیان با بیان اینکه این منابع موجود را هم نتوانستند به‌خوبی در اختیار کشاورزان عزیز قرار دهند و شاهد نارضایتی‌های بسیاری بودیم، اظهار کرد: خوشبختانه امسال مشکلی نداشتیم اما قیمت مرکبات یکی از مباحث مورد پیگیری ما است.

 

وی افزود: در دیدار مجمع نمایندگان با استاندار مازندران این موضوع مطرح شد که در حوزه صادرات کارهای اساسی صورت گیرد.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه تولید استراتژی مناسبی در سازمان کشاورزی نداشتیم و به همین دلیل حدود ۸۰ درصد مرکبات ما محصول تامسون است که امکان صادرات هم ندارد، تصریح کرد: حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ تن مصرف مرکبات در کشور است که ۴٫۵ میلیون تن تولید مرکبات کشور است.

 

وی ادامه داد: حدود ۲٫۵ میلیون تن مرکبات کشور در مازندران و ۲ میلیون تن هم در سایر استان‌ها تولید می‌شود اما متأسفانه استقبال چندانی از مرکبات شمال خصوصاً تامسون نمی‌شود و باید استراتژی تولید بازتعریف شود.

 

رضیان بابیان اینکه با فشار مجلس و نامه‌ای که به وزیر زده شد ممنوعیت واردات برنج طی سال گذشته و امسال را در فصل برداشت و عرضه داشتیم، اظهار کرد: در بازار قیمت تثبیت شد اما امروز بحث قاچاق برنج بسیار بالا رفته و این مورد از دغدغه‌های ما هست.

 

وی افزود: نمایندگان مجمع استان مازندران، گیلان و گلستان باید هماهنگی‌هایی داشته و صورت جدی پیگیر این موضوع شوند البته تذکرات جدی به وزارتخانه‌های مربوطه داده‌شده است.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در خبرها شنیدیم حدود ۲۰۰ هزار تن برنج از مسیر دبی و کشورهای دیگر واردشده است، تأکید کرد: نگرانی‌هایی در این خصوص وجود دارد، متأسفانه بازار برنج را خراب می‌کند و باید جلوی معضل قاچاق که در کشور وجود دارد گرفته شود.

 

وی در ادامه به موضوع شهرک‌های صنعتی و ناحیه صنعتی سنگتاب اشاره کرد و گفت: ناحیه صنعتی سنگتاب ظرفیت خوبی نسبت به سایر نقاط دارد، گفت: ظرفیت اشتغال ایجادشده در حوزه قائم‌شهر بوده که این ظرفیت باید برای سیمرغ باشد.

 

رضیان بابیان اینکه از یک و نیم میلیارد تومانی که مجلس در حوزه توسعه اشتغال در روستاها به تصویب رساند باید استفاده شود سهم و حق مردم منطقه و حوزه انتخابیه باید مشخص شود، اظهار کرد: صنایع تبدیلی یکی از موضوعات مربوط به اشتغال روستایی است که باید این کار صورت گیرد.

ارسال دیدگاه