تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۵:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

معرفی رودخانه تلار به عنوان منطقه گردشگری

بخشدار بخش تالارپی شهرستان سیمرغ وجود رودخانه تلار را به‌عنوان پتانسیلی در این بخش معرفی و گفت: می‌توان از این رودخانه به‌عنوان جاذبه گردشگری و این منطقه را منطقه گردشگری معرفی کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، کریم براری در همایش شوراهای اسلامی و دهیاران بخش تالارپی شهرستان سیمرغ ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال انجام شد در حوزه کشاورزی شهرستان بوده است.

 

وی افزود: سیمرغ شهرستانی صرفاً کشاورزی است و طی سال گذشته تجهیز و نوسازی حدود یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان انجام شد.

 

بخشدار بخش تالارپی شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه در سال جاری تجهیز و نوسازی حدود ۵۶۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان سیمرغ در دست اقدام است، تصریح کرد: ۲۸۰ هکتار از این مقدار در بخش تالارپی قرار دارد.

 

وی ادامه داد: شهرستان سیمرغ زمین‌های بسیار مستعدی در بخش کشاورزی دارد و در محصولات ذرت، توت‌فرنگی و کیوی رتبه اول تا سوم استانی در اختیار سیمرغ است.

 

براری بابیان اینکه سیمرغ در حوزه مرکبات هم حرفی برای گفتن دارد، تأکید کرد: با این تعداد پتانسیل در سیمرغ این شهرستان از داشتن صنایع تبدیلی محروم هست.

 

وی به برق‌دار نبودن چاه‌های کشاورزی اشاره کرد و گفت: در طول سنوات گذشته برخی از روستاها با مشارکت مردمی اقدام به برق‌دار نمودن چاه‌های کشاورزی کردند اما بعد از کاشت تیرهای چراغ‌برق به علت نبود اعتبارات این بحث ابتر مانده است.

 

بخشدار بخش تالارپی شهرستان سیمرغ وجود رودخانه تلار را به‌عنوان پتانسیلی در این بخش معرفی و اظهار کرد: می‌توان از این رودخانه به‌عنوان جاذبه گردشگری و این منطقه را منطقه گردشگری معرفی کنیم.

 

وی افزود: در این مسیر برای آزادسازی باید کمک‌کار امور آب منطقه‌ای باشیم.

 

براری با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در حوزه راه‌های ارتباطی شهرستان رخ داد، تصریح کرد: زیرسازی و آسفالت محور سیمرغ به قائم‌شهر به اتمام رسیده اما در تعریض محور بابل به سیمرغ از سمت شهرستان بابل تنها بخشی از عملیات زیرسازی ۵۰۰ متر ابتدایی شهرستان سیمرغ انجام‌شده و نزدیک به ۶ ماه است که به علت نبود اعتبارات کافی کاری صورت نمی‌گیرد.

 

وی ادامه داد: راه دسترسی به شهرک صنعتی سنگتاب و راه‌های مواصلاتی روستاهای نجارکلا قدیم، مری، سمناکلا و آهنگرکلا دارای پل نیمه‌کاره‌ای است که به علت نداشتن اعتبارات نزدیک به دو سال این پروژه ابتر مانده است.

 

بخشدار بخش تالارپی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه راه دسترسی به ورزشگاه پنج هزار شهدای سیمرغ در روستای زیارکلا یکی از موضوعاتی است که باید به آن رسیدگی شود، اظهار کرد: این راه روستایی مسیر دسترسی پنج روستای این مسیر است که با توجه به برگزاری بازی‌های ملی و استانی در این ورزشگاه از نمایندگان محترم انتظار داری با ایجاد هماهنگی‌های لازم این پروژه را به‌عنوان پروژه ملی ببینند تا مشکلات این محور هم حل شود.

 

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی و عبدالله رضیان دو نماینده حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی از مهمانان و سخنرانان این مراسم بودند.

ارسال دیدگاه