تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۸:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

معرفی ۹۷ نفر به سیستم‌های تأمین‌کننده مالی برای ایجاد اشغال/حرفه‌آموزی دانش آموزان یکی از برنامه‌های کمیته امداد است

مدیر کمیته امداد سیمرغ بابیان اینکه در حوزه اشتغال مجموعاً ۱۷ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال تخصیص اعتبار دریافت و ۹۷ نفر به سیستم‌های تأمین‌کننده مالی برای ایجاد اشغال معرفی شدند، گفت: از این تعداد ۵۹ نفر موفق به دریافت وام با مبلغ جذب‌شده ۱۰ میلیارد ریال شدند.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌مراد نصوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما، اظهار کرد: یکی از بخش‌های مهم فعالیت و خدمت‌رسانی کمیته امداد در حوزه نیازمندی‌های دانش‌آموزان نیازمند جامعه است که در شهرستان هم با مساعدت‌های ویژه مردم و خیرین بالغ‌بر ۲۵۶ میلیون ریال تحت عنوان برگزاری جشن عاطفه‌ها و زنگ مهر عاطفه‌ها جمع‌آوری شد.

 

وی افزود: تعداد دانش آموزان تحت پوشش حدود ۸۶ نفر است که به‌طور میانگین حدود ۳۰۰ هزار تومان جهت تأمین لوازم اولیه و نیازمندی‌های ضروری دانش آموزان ازجمله پوشاک، لوازم‌التحریر، کفش و سایر نیازمندی‌های دانش آموزان در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه طی دو مرحله شهریورماه و مهرماه در این مورد ورود پیدا کردیم که با مساعدت مردم عزیز توانستیم کمک‌های خوبی را جمع‌آوری و در اختیار دانش آموزان قرار دهیم، تصریح کرد: مرحله دوم این کمک‌ها همچنان در قالب‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام‌شده توانستیم با کمک خیر نو دوستی کل هزینه‌های پوشاک این دانش آموزان را تهیه‌کرده و دانش آموزان توانستند در اولین روز مدرسه با پوشاک نو وارد مدارس شوند.

 

نصوری بابیان اینکه در زنگ مهر عاطفه‌ها بالغ‌بر هفت میلیون تومان به شکل نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شد، اظهار کرد: کمک‌های ما فقط در طول دوران تحصیل خلاصه نمی‌شود و در طی ۹ ماه سال تحصیلی در حوزه ایاب و ذهاب و تقویت تحصیلی دانش آموزان خدماتی را ارائه می‌کنیم.

 

وی افزود: حمایت از دانش آموزان کنکوری و پیش‌دانشگاهی هم برنامه‌ای با عنوان تقویت تحصیلی از طریق برگزاری کلاس‌های کنکوری و تست‌زنی داریم و در سال گذشته یکی از دانش آموزان تحت پوشش ما در شهرستان توانست رتبه سه‌رقمی بسیار خوبی را کسب کند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه تا پایان دوره تحصیلی دانش آموزان را رها نمی‌کنیم، تصریح کرد: در حوزه دانشجویی هم ۱۵ دانشجو را شناسایی کردیم که نیازمند بوده و تحت پوشش ما هستند.

 

وی ادامه داد: به این دانشجویان خدماتی تحت عنوان کمک به هزینه تحصیل دانشجویان و پرداخت شهریه انجام می‌شود که بخش اعظم این نیازها از طریق کمک‌های مردمی و اعتباراتی که در اختیارداریم پرداخت خواهیم کرد.

 

نصوری بابیان اینکه یکی از بخش‌های مهم و اصولی کمیته امداد بخش خدمات‌دهی به جامعه نیازمند است، تأکید کرد: تفکرات خوبی پشت این خدمات وجود دارد که بحث توانمندسازی خانواده‌ها از طریق خدمات مختلف به‌ویژه در بخش اشتغال ازجمله این موارد است.

 

وی افزود: خانواده‌هایی که به دلایل مختلف دچار مشکلاتی هستند اما توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خوبی دارند در حوزه مددکاری ما بررسی‌شده و به واحد تخصصی حوزه اشتغال معرفی می‌شوند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه اولین مبحث در حوزه اشتغال این خانواده‌ها آموزش است که بیشترین نکته قابل‌توجه این بخش مهارت‌هایی است که منجر به اشتغال خواهد شد، اظهار کرد: بیشتر افرادی که مراجعه می‌کنند توان یادگیری رادارند که کمک‌هایی از بعد مشاوره‌ای و مالی به این خانواده‌ها می‌شود.

 

وی ادامه داد: در حوزه آموزش برنامه آموزش ۱۱۲ نفر از مددجویان طی سال ۹۶ راداریم که تا امروز آموزش ۸۵ مورد انجام‌شده است.

 

نصوری بابیان اینکه هزینه‌ای که بابت آموزش این افراد پرداخت می‌شود کاملاً بلاعوض است و هیچ هزینه‌ای از افراد تحت پوشش ما دریافت نمی‌شود، تصریح کرد: این افراد به مراکز آموزشی خصوصی و مراکز آموزشی مورد تأیید فنی و حرفه‌ای شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ برای گذراندن دوره‌های آموزشی معرفی می‌شوند.

 

وی افزود: بخشی تحت عنوان آموزش‌های پایدارسازی و توسعه اشتغال هم برنامه‌ریزی‌شده است که در فصول مختلف در رشته‌هایی مثل دامداری انجام‌شده که منجر به بهبود وضع فعالیت و افزایش درآمد می‌شود.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه حرفه‌آموزی دانش آموزان یکی از برنامه‌های کمیته امداد است که چندین سال از انجام آن می‌گذرد، اظهار کرد: دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در اوقات فراغت تابستانه خود در رشته‌هایی که به آن علاقه‌مند هستند آموزش می‌بینند.

 

وی ادامه داد: بحث دیگر در حوزه اشتغال کاریابی است که با ارتباط ایجادشده با شرکت‌های صنعتی در ناحیه صنعتی سنگتاب و استفاده از ظرفیت مرکز کاریابی شهرستان ایجاد اشتغال مددجویان به‌صورت کار در شرکت‌ها و مزدبگیری فراهم‌شده است.

 

نصوری خاطرنشان کرد: در این راستا بسته‌های تشویقی برای کارفرمایان در حوزه بیمه‌های تأمین اجتماعی و وام‌های قرض‌الحسنه در نظر گرفته‌شده است.

 

این مسئول بابیان اینکه پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال دیگر سرفصل حوزه اشتغال کمیته امداد است، تصریح کرد: نگاه ما در اختیار قرار دادن تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار خانواده‌های محروم جامعه است و در تلاش هستیم تا این تسهیلات به سمت تولیدی‌ها سوق داده شود.

 

وی افزود: حدود ۵۵ درصد طرح‌های اجرایی شهرستان در حوزه کشاورزی و دام‌پروری است و ۴۵ درصد دیگر هم به طرح‌های خدماتی اختصاص داشت.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در سرفصل ایجاد فرصت شغلی برنامه مدونی در کمیته امداد شهرستان در این شهرستان تدوین شد، اظهار کرد: قرار بود با استفاده از ظرفیت‌های موجود، بانک‌های عامل و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ۶۱ شغل و فرصت شغلی ایجاد شود که تا امروز اقدامات مؤثری در این زمینه انجام‌شده است.

 

وی ادامه داد: در سرفصل منابع بانکی توانستیم بااعتباری بالغ‌بر ۷۸۲ میلیون تومان برای ۴۵ نفر اشتغال ایجاد کنیم همچنین با پیگیری‌های انجام‌شده موفق به دریافت اعتبارات مازادی شدیم و این رقم را به ۱۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون رساندیم.

 

نصوری بابیان اینکه در سرفصل بند دال تبصره ۱۶ حدود ۱۶۵ درصد تخصیص اعتبار گرفتیم، تصریح کرد: تا امروز از این محل ۷۰ نفر به سیستم بانکی معرفی‌شده که ۴۳ نفر موفق به جذب منابع شدند.

 

وی افزود: با رایزنی‌های انجام‌شده با بانک کشاورزی در حوزه مکانیزاسیون سازی مددجویی را معرفی کردیم که با دریافت ۸۵۰ میلیون ریال اشتغالی در حوزه تجهیزات کشاورزی ایجاد و مشغول به فعالیت است.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه صندوق کارآفرین امید پنج نفر برای خرید وانت نیسان معرفی شدند، اظهار کرد: یک نفر موفق به استفاده از این اعتبارات برای خرید وانت نیسان شد.

 

این مسئول در پایان بابیان اینکه در حوزه اشتغال مجموعاً ۱۷ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال تخصیص اعتبار دریافت و ۹۷ نفر به سیستم‌های تأمین‌کننده مالی برای ایجاد اشغال معرفی شدند، گفت: از این تعداد ۵۹ نفر موفق به دریافت وام با مبلغ جذب‌شده ۱۰ میلیارد ریال شدند.

ارسال دیدگاه