تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش دشمن ایجاد جنگ مذهبی بین مسلمانان است/ امروز هم به وحدت نیازمند هستیم

امام‌جمعه سیمرغ گفت: امروز تمام تلاش دشمن ایجاد جنگ مذهبی بین مسلمانان هست همان چیزی که در سوریه دیدیم.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سیمرغ ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: حفظ و دفاع از بسیج، دفاع از اسلام، ارزش‌های انقلاب، پیام امام و اطاعت از رهبری است.

 

وی با تبریک هفته وحدت، افزود: امروز میلاد مسعود رسول اکرم (ص) به قول مشهور اهل تسنن است.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه هفته وحدت ذوب شدن مذاهب مختلف در یک کانال نیست، تصریح کرد: در این هفته باید ببینیم چه مشترکاتی داریم که می‌تواند باعث محکم شدن اسلام شود.

 

وی ادامه داد: امروز تمام تلاش دشمن ایجاد جنگ مذهبی بین مسلمانان است، همان چیزی که در سوریه دیدیم.

 

یوسفی بابیان اینکه در جنگ سوریه در عین بیداری مسلمانان با ایجاد جنگ بین مسلمانان یک گلوله به سمت رژیم صهیونیستی نرفت، اظهار کرد: امام علی (ع) برای دفاع از اسلام ۲۵ سال خانه‌نشینی می‌شود تا بتواند وحدت جهان اسلام را حفظ کند، امروز هم به وحدت نیازمند هستیم.

 

وی در ادامه با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت، افزود: دست توانمند رزمندگان اسلام باوجود فرزندان و سرداران بزرگ امت اسلامی همچون حاج قاسم سلیمانی باعث حذف کلی توطئه سنگین که ایجاد شده بود گردید.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه ائتلاف چهل کشور در عربستان برای مبارزه با تروریسم شکل گرفت، تصریح کرد: هیچ عاقلی این موضوع را باور نمی‌کند که مادر تروریسم برای مبارزه با تروریسم جلسه تشکیل دهد.

 

وی افزود: در این هفته شهادت دو شخصیت بزرگ آیت‌الله مدرس و میرزا کوچک خان جنگلی توسط رضاخان راداریم، استعمارگران رضاخان را آوردند تا مساجد و تکایا را تعطیل کنند.

 

یوسفی با تأکید بر اینکه امروز دشمن‌روی غفلت ما سرمایه‌گذاری کرده و منتظر است، اظهار کرد: از علما، مسئولان، جوانان و مردم می‌خواهم مراقب باشند تا به وحدت اعتقاد داشته باشند.

 

وی در ادامه ضمن گرامی داشت ۱۶ آذر روز دانشجو، گفت: روز دانشجو تولد مرگ بر آمریکا است همچنین مقام معظم رهبری سفارش می‌فرمایند: دانشجویان جهاد علمی، بصیرتی، آرمان‌گرایی و معنویت را از یاد نبرند.

 

امام‌جمعه سیمرغ در پایان به ۱۵ آذر روز شهادت امیر خلبان شهید احمد کشوری اشاره و یاد این شهید بزرگوار را گرامی داشت.

ارسال دیدگاه