تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۲۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم از عملکرد بنیاد مسکن ناراضی هستند/وضعیت محورهای سیمرغ نگران‌کننده است

فرماندار سیمرغ در ادامه به سهم بری شهرستان سیمرغ از اعتبارات منابع ملی بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: مردم روستاهای شهرستان از عملکرد بنیاد مسکن ناراضی هستند.

به گزارش سیمرغ ما، جلسه شورای اداری آذرماه شهرستان سیمرغ ظهر امروز پنجم آذرماه با حضور سهراب طور مسئول راه‌های روستایی اداره کل راه و شهرسازی و اعضای شورای اداری شهرستان و به ریاست مجتبی حبیب‌نژاد روشن فرماندار شهرستان در سالن اجتماعات شماره یک فرمانداری برگزار شد.

 

مجتبی حبیب‌نژاد در این جلسه ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله استان کرمانشاه و ابراز همدردی با حادثه دیدگان از مردم شریف و همچنین کلیه ادارات و نهادهای شهرستان که خالصانه برای جمع‌آوری کمک‌ها و ارسال برای زلزله‌زدگان قدردانی کرد.

 

وی ضمن اشاره به هفته کتاب و کتاب‌خوانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه عمومی شهرستان بابت برگزاری برنامه‌های متنوع و مناسب قدردانی کرد.

 

فرماندار سیمرغ ضمن گرامیداشت هفته بسیج به جایگاه والای نهاد مردمی بسیج و همچنین برنامه‌های خوب و متنوع اجراشده در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: بسیج در تمام مأموریت‌ها به نحو احسن ورود پیدا می‌کند و اقدامات و عملکرد خوبی درزمینهٔ حفظ نظام، سازندگی, علمی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر زمینه‌ها کارنامه درخشانی از خود به‌جای گذاشته است.

 

وی در ادامه گفت: بسیج تعلق به گروه خاصی از جامعه ندارد و برای نظام و متعلق به همه است، بسیج تشکلی بود که به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد و در ۸ سال دفاع مقدس جانانه از کشور دفاع کرد و این در حالی است که در هیچ کتاب نظامی و در هیچ دانشگاه نظامی دنیا مقوله بسیج تدریس نشده است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به انتصاب استاندار جدید مازندران، خاطرنشان کرد: ایشان فردی با برنامه و دارای پیشینه مدیریتی بسیار درخشان است و برنامه‌های بسیار خوبی هم برای استان مازندران دارد.

 

وی در ادامه به آیتم‌های موردنظر استاندار جدید مازندران اشاره کرد و توجه ویژه در بخش سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال، توجه به معضل پسماند و زباله، توسعه حمل‌ونقل، جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت‌وساز غیرمجاز را ازجمله این آیتم‌ها دانست.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه منویات استاندار برای کلیه مدیران اجرایی لازم‌الاجراست، تصریح کرد: خواست اغلب شوراها و اهالی روستاهای شهرستان اجرای طرح هادی است.

 

وی افزود: اوضاع اجرای پروژه‌های طرح هادی روستایی در شهرستان مناسب نیست و نسبت به سایر شهرستان‌ها از برنامه عقبیم و این در حالی است که در سال جاری هیچ اقدامی در راستای حتی تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام هادی در سطح روستاهای ما توسط بنیاد مسکن صورت نگرفت.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه مدیران نباید منتظر اعتبارات استانی باشند و دچار روزمرگی شوند، تأکید کرد: مدیران باید از طریق نمایندگان وادارات کل سعی و تلاش خود را در جذب اعتبارات و منابع ملی در تکمیل پروژه‌های شهرستان معطوف کنند.

 

وی در ادامه به سهم بری شهرستان سیمرغ از اعتبارات منابع ملی بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: مردم روستاهای شهرستان از عملکرد بنیاد مسکن ناراضی هستند.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه بنیاد مسکن نسبت به تشکیل کمیته جهت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام هادی روستایی و نشست با بخشداران و جلب مشارکت مردمی و جذب منابع ملی هرچه سریع‌تر اقدام نماید، تصریح کرد: این اعتبارات طوری مدیریت شود که هیچ طرحی نیمه‌تمام باقی نماند.

 

وی افزود: سفر اخیر مشاور وزیر ورزش و جوانان به شهرستان در جهت ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های ورزشی دستاوردهای خوبی را برای شهرستان به دنبال داشت.

 

حبیب‌نژاد در ادامه ضمن اعلام رضایت از عملکرد مجموعه مدیریت شهری جدید و تعامل سازنده با دستگاه‌ها و نهادها، گفت: خوشبختانه دغدغه مجموعه مدیریت شهری مطالبات مردم است و ضمن اشاره به سطح پایین منابع درآمدی شهرداری کیاکلا خواستار توجه ویژه اداره کل راه و شهرسازی به معابر این شهر شد.

 

وی ادامه داد: دغدغه و نگرانی در بخش تقویت زیرساخت‌ها در شهرستان وجود دارد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه به دلیل وجود ۹۰ کیلومتر شبکه فرسوده انتقال آب با ۳۰ درصد پرتی آب مواجهیم که باید در جهت رفع این موارد با برنامه‌ریزی و اقدامات عملیاتی توسط شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی صورت پذیرد، اظهار کرد: اوضاع محورهای مواصلاتی شهرستان نگران‌کننده است.

 

وی افزود: خوشبختانه در محور قائم‌شهر با تعریض صورت گرفته مشکل خاصی مشاهده نمی‌شود ولی در محور جویبار و همچنین محور بهنمیر که البته عملیات تعریض و بهسازی در حال انجام است و تأکید ما بر اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه‌هاست.

 

حبیب‌نژاد در پایان گفت: سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه تعریض و بهسازی محور بابل نگران‌کننده است و این مورد نیز می‌طلبد اداره کل راه و شهرسازی به‌طورجدی در جهت تسریع در عملیات اجرایی و تکمیل آن ورد پیدا کند.

 

ارسال دیدگاه