تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۳ - ۲۱:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از توجه به سهم ورزش روستایی تا سیمرغ پایتخت کشتی لوچو کشور

عصر امروز میرمحمد غراوی مدیرکل دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان با همراهی هیئتی متشکل از سیدعلی ادیانی و عبدالله رضیان نمایندگان مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، مجتبی حبیب‌نژاد فرماندار شهرستان سیمرغ و جمعی از مسئولین ورزشی شهرستان سیمرغ از برخی پروژه‌های حوزه ورزش و جوانان شهرستان سیمرغ بازدید کردند.

به گزارش سیمرغ ما، عصر امروز میرمحمد غراوی مدیرکل دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان با همراهی هیئتی متشکل از سیدعلی ادیانی و عبدالله رضیان نمایندگان مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، مجتبی حبیب‌نژاد فرماندار شهرستان سیمرغ و جمعی از مسئولین ورزشی شهرستان سیمرغ از برخی پروژه‌های حوزه ورزش و جوانان شهرستان سیمرغ بازدید کردند.

 

اولین بازدید این هیئت از سالن ورزشی روستای رکن‌کلا که چند سالی است نیمه‌کاره مانده بوده است.

 

مجتبی حبیب‌نژاد فرماندار سیمرغ در این بازدید، اظهار کرد: وضعیت سالن گویای بحث است و اهالی این روستا هم انتظار دارند به بحث اتمام این سالن ورزشی کمک شود.

 

وی افزود: با توجه به استقبال زیاد در حوزه ورزش و قهرمانان ورزشی این روستا کمک‌های جهت اتمام این پروژه شود.

 

فرماندار سیمرغ به تعریف ردیف اعتباری این پروژه و عدم تخصیص اعتبار اشاره کرد و گفت: انتظار داریم در اولین فرصت این پروژه عملیاتی شود و در اختیار ورزش دوستان این روستا قرار گیرد.

 

برگزاری مناقصه برای تعیین پیمانکار

 

حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران هم در توضیحاتی به برگزاری مناقصه این پروژه نیمه‌تمام اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در اولین فرصت این سالن را تحویل دهیم.

 

به‌اندازه یک ریال اعتبار اختصاص پیدا نکرده است

 

عبدالله رضیان نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در توضیحاتی به وضعیت نامطلوب اعتباری دولت اشاره کرد و گفت: زمانی فضای اعتباری دولت خوب بوده و اعتبارات تخصیص پیدا می‌کرد.

 

وی به وضعیت طرح‌های هادی روستاهای حوزه انتخابی اشاره کرد و گفت: تقریباً ۶۴ طرح هادی در حوزه انتخابیه داریم که ۴۲ طرح هادی با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد نیمه‌تمام مانده است.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دو سال اخیر به‌اندازه یک ریال اعتبار برای طرح‌های هادی اختصاص پیدا نکرده است، تصریح کرد: مشکل از ما نیست و مشکل بودجه و منابع اعتباری دولت است.

 

وی ادامه داد: اما برخی از پروژه‌های ارزش‌افزوده در سال ۹۶ هم در برنامه ششم توسعه و هم در بودجه ۹۶ پیش‌بینی‌شده است.

 

رضیان بابیان اینکه تقریباً ۱۶ سالن ورزشی در حوزه انتخابیه داریم، اظهار کرد: این سالن‌های ورزشی باهمت مدیرکل ورزش و جوانان و وزارت ورزش و جوانان به اتمام خواهد رسید.

 

آغاز این پروژه از مجلس هشتم

 

سیدعلی ادیانی دیگر نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلنگ این پروژه در مجلس هشتم و زمان حضور بنده شروع شد، تصریح کرد: خوشحالم این پروژه در زمان حاضر به اتمام برسد.

 

میرمحمد غراوی مدیرکل دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان در ادامه این بازدید، ضمن ابراز خوشحالی از احداث این سالن، اظهار کرد: پروژه ساخت این مجموعه ورزشی به خاطر نبود بودجه متوقف‌شده اما خوشبختانه هم اعتبارات استانی و هم اعتبارات ملی بودجه‌ای برای این پروژه در نظر گرفته‌شده است.

 

وی ادامه داد: امیدوارم با اختصاص ۱۰۰ درصد بودجه این سالن تا ۲۲ بهمن‌ماه به نتیجه برسد.

 

در ادامه این برنامه از گود کشتی لوچو شهرستان بازدید و طرح اجرایی برای گود کشتی لوچو مطرح شد.

 

سامان قربانیان رئیس اداره ورزش و جوانان سیمرغ بابیان اینکه این سیمرغ مرکز کشتی لوچو کشور است، تصریح کرد: از بودجه استانی و شهرستانی نمی‌توانیم برای ایجاد مرکز کشتی لوچو استفاده کنیم تا تمامی مسابقات ما در این منطقه صورت بگیرد.

 

سیمرغ پایتخت کشتی لوچو کشور

 

سیدعلی ادیانی نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه باید مرحله‌به‌مرحله پیش رود، تصریح کرد: اگر جویبار پایتخت کشتی کشور است، سیمرغ پایتخت کشتی لوچو در کشور است.

 

وی ادامه داد: سالانه چند فستیوال ملی و فرا استانی در این منطقه اتفاق می‌افتد.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اینجا زادگاه سیمرغ آسمان ایران شهید کشوری است، مقدمات کار با اهدا این زمین توسط مادر شهیدان کشوری آغازشده و ما قصد داریم فاز اول را ایجاد کنیم.

 

باید به سهم ورزش روستایی توجه کنیم

 

حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این بازدید، اظهار کرد: تنها جذابیت این منطقه کشتی لوچو است که برای توسعه ورزش روستایی مفید هست.

 

وی افزود: برخی فن‌هایی که رضا یزدانی در المپیک و مسابقات جهانی اجرا می‌کند فن لوچو است بنابراین توسعه ورزش روستایی جز اولویت‌ها است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در پایان گفت: باید به سهم ورزش روستایی توجه کنیم.

 

تلاش خود را می‌کنیم

 

میرمحمد غراوی مدیرکل دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان در پایان بازدید از گود کشتی لوچو شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: سیمرغ مرکز کشتی لوچو کشور است اما منابع کشور محدود است و با توجه به ساخت ورزشگاه پنج‌هزارنفری در جویبار در فضایی بافاصله کم با این حجم زیاد منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

وی ادامه داد: طرح این پروژه باید در کمیسیون ۲۱۵ مطرح شود اما نکته‌ای وجود دارد و آن‌هم عدم احداث پروژه‌های جدید در بخش‌های مختلف خصوصاً بخش ورزش است.

 

مدیرکل دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: ما تلاشمان را می‌کنم این اتفاق رخ دهد.

 

ارسال دیدگاه