تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۶:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اوضاع محورهای سیمرغ نگران کننده است/توجه ویژه به بخش کشاورزی در سند توسعه شهرستان

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به نگران‌کننده بودن اوضاع محورهای مواصلاتی شهرستان، گفت: خوشبختانه در محور قائم‌شهر با تعریض صورت گرفته مشکل خاصی مشاهده نمی‌شود ولی در محور جویبار و همچنین محور بهنمیر که البته عملیات تعریض و بهسازی در حال انجام است و تأکید ما بر اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه‌هاست.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در نشست چهره به چهره با مردم، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای مری، نجارکلا قدیم و سمناکلا بخش تالارپی، اظهار کرد: این سلسله نشست‌ها باهدف رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم روستاها صورت می‌پذیرد.

 

وی افزود: مطمئناً خروجی این جلسات مفید خواهد بود چراکه مسئولین ادارات شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات مردم روستاها قرار خواهند گرفت.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به استقرار ۵۸ درصد جمعیت شهرستان در روستاها، تصریح کرد: غالب جمعیت این شهرستان کشاورز هستند و در سند توسعه شهرستان بخش کشاورزی به‌عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه تعیین شد و در همین راستا سیاست دولت در شهرستان تقویت زیرساخت‌های بخش کشاورزی است.

 

وی ادامه داد: هزار هکتار از اراضی این شهرستان در دولت تدبیر و امید تسطیح و یکپارچه‌سازی شد و علی‌رغم پایین بودن اعتبارات این بخش در استان در سال جاری نیز ۵۰۰ هکتار تسطیح و یکپارچه‌سازی اراضی در برنامه کاری جهاد کشاورزی شهرستان قرار دارد.

 

حبیب‌نژاد در خصوص اهمیت موضوع پسماندهای شهری و روستایی و توجه ویژه بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی به مباحث زیست‌محیطی تأکید و از دستگاه‌های متولی اقدامات مؤثر را در این راستا داشته باشند.

 

وی افزود: پاک‌سازی محورهای ارتباطی از پسماندها، نخاله‌های ساختمانی و… در اولویت کاری متولیان باشد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به ساخت‌وسازهای غیرمجاز و توسعه ناموزون روستاها، تصریح کرد: برای جلوگیری از این مشکل جهاد کشاورزی شهرستان به‌صورت مستمر در حال گشت زنی، شناسایی و برخورد با متخلفین با همکاری مجموعه قضایی است.

 

وی در ادامه به وجود دغدغه و نگرانی در بخش تقویت زیرساخت‌ها در شهرستان اشاره کرد و افزود: به دلیل وجود ۹۰ کیلومتر شبکه فرسوده انتقال آب با ۳۰ درصد پرتی آب مواجهیم که باید در جهت رفع این موارد با برنامه‌ریزی و اقدامات عملیاتی توسط شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی صورت پذیرد.

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به نگران‌کننده بودن اوضاع محورهای مواصلاتی شهرستان، تأکید کرد: خوشبختانه در محور قائم‌شهر با تعریض صورت گرفته مشکل خاصی مشاهده نمی‌شود ولی در محور جویبار و همچنین محور بهنمیر که البته عملیات تعریض و بهسازی در حال انجام است و تأکید ما بر اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه‌هاست.

 

وی افزود: سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه تعریض و بهسازی محور بابل نگران‌کننده است و این مورد نیز به‌طورجدی در دستور کار پیگیری قرار دارد.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه میزان مشارکت اهالی روستاهای شهرستان در انجام پروژه‌های عمرانی پایین است، اظهار کرد: علی‌رغم تخصیص قیر رایگان برای آسفالت معابر در سال ۹۳ توسط دولت برای روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر متأسفانه شاهد تحقق این موضوع در شهرستان نبودیم و این در حالی است که بسیاری از مناطق از این فرصت به‌خوبی استفاده نمودند.

 

وی در پایان به لزوم تقویت تعاونی‌های روستایی و وضعیت نامطلوب تعاون روستایی شهرستان با داشتن ۳۳۰۰ عضو اشاره کرد و گفت: دولت در این بخش نیز با ارائه تسهیلات مناسب و با دوره تنفس کافی سعی در تقویت تعاونی‌ها و ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها دارد و در ادامه به شوراها و دهیاران جهت اطلاع‌رسانی این مورد به اهالی روستا تأکید کرد.

ارسال دیدگاه