تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بسیج مقدس‌ترین یادگار ماندگار معمار انقلاب اسلامی است/ اجرای بیش از ۷۰ عنوان برنامه در هفته بسیج/ با عمق جدیدی از حیات بسیج مواجه هستیم

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ گفت: بسیج بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین یادگار ماندگار معمار انقلاب اسلامی است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد برمر صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع)، شهادت امام رضا (ع) و از دست دادن جمعی از هم‌وطنان عزیز را در حادثه زلزله غرب کشور تسلیت گفت و اظهار کرد: بسیج بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین یادگار ماندگار معمار انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود: دوران بابرکت عمر بسیج به سه دوره تولد، تکامل و دوره توسعه تقسیم می‌شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه دوره تولد بسیج در فضای انقلاب اسلامی به شکل رسمی در پنجم آذر سال ۵۸ شکل گرفت، تصریح کرد: تفکر تأسیس بسیج توسط امام راحل از سال ۵۵ و در تبعید وجود داشت.

 

وی ادامه داد: جمعی از شاگردان امام (ره) زمانی که ایشان در تبعید به سر می‌برند از حضرت امام (ره) سؤال می‌کنند شما در اندیشه حکومت اسلامی هستید، اگر این اتفاق افتاد چطور آن را اداره می‌کنید، حضرت امام (ره) در پاسخ فرمودند: من بسیج تشکیل می‌دهم.

 

برمر با بیان اینکه بسیج مردمی، بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مقابله با توطئه و اتفاقاتی که حدفاصل پیروزی انقلاب اسلامی تا شروع جنگ تحمیلی رخ داد درخشش خوبی داشت، تأکید کرد: هشت سال دفاع مقدس تنور گرمی بود که بسیج در آن آبدیده شد و در حوزه سخت پاسداری از انقلاب اسلامی، هشت سال در مقابل ارتش تجهیز شده به منابع مالی و ابزار لجستیکی استکبار جهانی دفاع کرد و از این میدان سرافراز خارج شده است.

 

وی افزود: بعد از جنگ و در عصر بازسازی ویرانی‌های ناشی از جنگ هم درخشش بسیج را شاهد بودیم که بارزترین اقدامات بسیج در آن دوران در حوزه واکسیناسیون فلج اطفال و ریشه کردن بی‌سوادی و کم‌سوادی در کشور همچنین کمک به بازسازی و محرومیت‌زدایی بود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه بنابراین بود به‌واسطه انقلاب اسلامی نعمت‌های انقلاب اسلامی به دوردست‌ترین نقاط کانال‌کشی شود، تصریح کرد: امن‌ترین مسیر این کانال‌کشی استفاده از ظرفیت بسیج عنوان‌شده بود.

 

وی در ادامه به دوران تکامل بسیج در دهه چهارم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: با عمق جدیدی از حیات بسیج به‌عنوان عصر توسعه بسیج مواجه هستیم.

 

برمر با اشاره به اینکه در این عصر قرار است بسیج وارد میدان‌های ناشناخته و سخت مبارزه با تهدیدات و خنثی کردن توطئه‌ها شود، اظهار کرد: در رأس این مسیر میدان‌های تحمیلی به انقلاب اسلامی باید توطئه جاهلانه استکبار جهانی را پوشش دهیم.

 

وی افزود: گسترش انقلاب اسلامی که داعیه حکومت جهانی اسلام، میدان و مسیر دیگری است که بسیج پرچم آن را به‌عنوان نمادی از مستضعفین و انسان‌های دلداده به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ائمه (ع) طی کند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه بارزترین میدان سومین عصر عمر بابرکت بسیج در حوزه نهضت خدمت‌رسانی بسیج است که در این میدان شاهد اتفاقات دهه ۶۰ کشور هستیم، تصریح کرد: امروز بسیج در میدان خدمت‌رسانی به محرومان، عمران و آبادانی روستایی، کارهای امدادی و درمانی و حوزه اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی مشغول به فعالیت است.

 

وی ادامه داد: ترویج، تبلیغ و توسعه کارآفرینی در سطح کشور به‌ویژه در روستاها و نقاط شهری، ترویج مشاغل خانگی و اشتغال خرد، پایدار، مولد و روستا محور از دیگر اقدامات بسیج است که نقش خوبی برای کاهش حجم بیکاری در کشور و تقویت بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

 

برمر با اشاره به اینکه عمدتاً بسیج در حوزه نظامی و شبه‌نظامی شناخته می‌شود گرچه تردیدی وجود ندارد که سازمان رزم بسیج به‌عنوان نیروی متخصص، آموزش‌دیده و زبده میدان‌ها نظامی است که شاخص‌ترین عرصه بروز و ظهورش در هشت سال دفاع مقدس بود، اظهار کرد: در این ایام با تجربیات هشت سال دفاع مقدس درخشش مدافعان حرم را در حوزه جنگ با تروریست و تکفیری‌ها و داعشی‌ها شاهد هستیم.

 

وی افزود: در کنار نقش انکارناپذیر بسیج در حوزه نظامی، دفاعی و کمک به امنیت پایدار کشور در حوزه خدمت‌رسانی و جنگ نرم تحمیل‌شده دشمن هم قصد داریم نقش بسیج را محسوس و ملموس‌تر کنیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه بیش از ۷۰ عنوان برنامه در طی هفته بسیج سال جاری در حوزه‌های فرهنگ و هنر، ورزش، رزمی و دفاعی و اقتصاد مقاومتی و خدمت‌رسانی پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: ویژه‌برنامه‌های هفته بسیج با رویکرد بسیجی نماد خدمت‌رسانی و بسیج داعیه حکومت جهانی اسلام و صدای رسای مستضعفین عالم اعلام می‌شود.

 

وی ادامه داد: طبق روزشمار طراحی‌شده برنامه‌های هفته بسیج در اولین روز از این هفته که مزین به شعار «بسیج اقتصاد مقاومتی و سازندگی» است دیدار با امام‌جمعه محترم شهرستان سیمرغ و دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته بسیج با برخی خانواده‌های نیازمند شهرستان را خواهیم داشت.

 

برمر با اشاره به اینکه دومین روز از هفته بسیج مزین به شعار «بسیج، محرومیت و خدمت‌رسانی» است، اظهار کرد: افتتاحیه و کلنگ زنی پروژه‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی و افتتاح ساختمان پایگاه مقاومت از برنامه‌های شاخص این روز است.

 

وی افزود: چهارشنبه سومین روز هفته بسیج هم مزین به شعار «بسیج، اعتلای فرهنگی و اجتماعی» است که در این روز کارگاه‌های متعددی تحت عنوان کارگاهی آموزشی بسیج و جنگ نرم همچنین گردهمایی بسیجیان با حضور اساتید مجرب در حوزه علمی را خواهیم داشت.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه چهارمین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج، اندیشه ورزی و تولید علم» نام‌گذاری شده، تصریح کرد: نشست هم‌اندیشی فعالان عرصه فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه همچنین نشست هم‌اندیشی با فعالان حوزه ورزش از شاخص‌ترین برنامه‌های این روز است.

 

وی ادامه داد: جمعه پنجمین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج، مسجدمحوری و ولایتمداری» نام‌گذاری شده که سخنرانی فرمانده سپاه پیش از خطبه‌های نماز جمعه و ارائه وزیت رایگان و خدمات بهداشتی و درمانی در فضای مصلی را در این روز خواهیم داشت.

 

برمر با اشاره به اینکه روز شنبه ششمین روز از هفته بسیج با عنوان «بسیج، دولت مقاومت و استکبارستیزی» نام‌گذاری شده، اظهار کرد: دعوت و میزبانی از نونهالان مهدهای کودک شهرستان توسط سپاه و با پخش پویانمایی، برنامه‌های نقاشی و ویژه‌برنامه‌های متنوع بتوانیم عزیزان نونهال را بافرهنگ مقاومت و فضای بسیج که به فرمایش امام راحل «بسیج مدرسه عشق است» آشنا کنیم.

 

وی افزود: در روز پایانی هفته بسیج با عنوان «بسیج، جهاد کبیر و انقلابی» نام‌گذاری شده که در این روز به‌عنوان حسن ختام برنامه‌های هفته بسیج صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان و گروهان‌های نمونه منتخب بسیج را با حضور آحاد مردم در میدان صبحگاه هفته بسیج خواهیم داشت که با اجرای نمایشی از اقتدار و توانمندی حوزه نیروهای مسلح شهرستان به‌ویژه یگان‌های نمونه بسیج را در این روز خواهیم داشت.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه در خلال این هفته گردهمایی‌های متعدد با حضور اساتید، رزمندگان دفاع مقدس و چهره‌های شاخص بسیجی را در سطح محلات به‌عنوان برنامه‌های محلی پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدا از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این ایام است.

 

وی در ادامه به جمع‌آوری و ارسال کمک‌های مردمی برای مردم زلزله‌زده غرب کشور توسط سپاه شهرستان اشاره کرد و گفت: ۲۴ ساعت پس از وقوع حادثه با توجه به نهادینه بودن تفکر بسیجی و آتش به اختیار بودن مجموعه سپاه و بسیج جلسات ستادی با حضور دست‌اندرکاران شکل گرفت و یک روز پس از زلزله قرارگاه سازندگی و مردم یاری را شکل دادیم.

 

برمر با اشاره به اینکه از ابتدای امر کمک‌های بسیار خوبی از طرف مردم شهرستان شد، اظهار کرد: کمک‌های مردمی از طریق ایستگاه‌های استقراری سپاه، ایستگاه‌های خودرویی، پایگاه‌های مقاومت محلات و مساجد و شماره‌حساب‌های رسمی و سازمانی بسیج در حوزه محرومیت‌زدایی جمع‌آوری شد.

 

وی افزود: نگاه دوم بسیج برای کمک به مردم مناطق زلزله‌زده بازسازی این مناطق است که برای این امر آمادگی داریم و در حال سازمان‌دهی گروه‌های جهادی تخصصی شامل اکیپ‌های مختلف هستیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ در پایان بابیان اینکه تا این لحظه داوطلبانی از سطح شهرستان داشتیم و روزی نیست که مراجعه‌ای در این زمینه به سپاه شهرستان و رده‌های تابعه صورت نگیرد، تصریح کرد: از مردم علاقه‌مند به‌عنوان نیروی کار تخصصی در بازسازی مناطق زلزله‌زده ثبت‌نام می‌کنیم.

ارسال دیدگاه