تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۱:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

داوطلبان حضور در مناطق زلزله‌زده آماده باشند/ بازسازی ۴ روستا توسط مازندران

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه داوطلبان برای حضور در مناطق زلزله‌زده و کمک‌رسانی، آماده باشند، گفت: به محض آغاز کار سازندگی، زمان حضور در مناطق زلزله‌زده اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، سردار محمدحسین بابایی پس از حضور در مناطق زلزله‌زده غرب کشور و بررسی میدانی وضعیت این مناطق، در گفت‌وگویی اظهار کرد: عبور از تنگناهای اقتصادی با مدیریت بسیجی ممکن است و سپاه کربلای مازندران و بسیجیان این استان از همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، برای خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان در غرب کشور حضور دارند.

 

وی افزود: قرارگاه سازندگی سپاه کربلا به نمایندگی از مردم شریف مازندران برای بازسازی چهار روستا با بیش از ۴۰۰ خانوار راه‌اندازی شده است که با کمک خیران مازندرانی و همت گروه‌های جهادی، ۵۴۰ خانه روستایی ساخته یا بازسازی خواهد شد.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران تاکید کرد: پتو، پوشاک، مواد غذایی و آب معدنی مورد نیاز مردم مناطق زلزله‌زده تامین شده است و مردم از ارسال این کمک‌ها خودداری کنند.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر با توجه به سردی هوا و بارش باران؛ بخاری برقی، نایلون برای زیر چادرها، موکت، فرش و دارو مورد نیاز است.

 

بابایی با بیان اینکه مردم کمک‌های نقدی را در اولویت قرار دهند، خاطرنشان کرد: خیران کمک‌های خود را به ستادهای بازسازی واریز کنند تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم جهت تسریع در بازسازی این مناطق فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه داوطلبان برای حضور در مناطق زلزله‌زده و کمک‌رسانی، آماده باشند، بیان کرد: به محض آغاز کار سازندگی، زمان حضور در مناطق زلزله‌زده اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران در پایان با تقدیر مردم ایران به‌ویژه مردم مازندران برای کمک‌رسانی به هم‌وطنان حادثه‌دیده غرب کشور، از تمامی نیروهای نظامی و امدادی نظیر هلال احمر، ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج که به‌صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت در مناطق زلزله‌زده هستند، تشکر کرد.

ارسال دیدگاه