تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابلاغ سند اقتصاد مقاومتی شهرستان سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: سند اقتصاد مقاومتی شهرستان با ۲۰ برنامه عملیاتی در حوزه اقتصاد مقاومتی به دستگاه‌های شهرستانی ابلاغ‌شده است.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ضمن تأکید بر لزوم پیگیری جدی موضوعات اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: مدیران در جلسات این ستاد با گزارش اقدامات عملیاتی حضور پیدا کنند.

 

وی افزود: سند اقتصاد مقاومتی شهرستان با ۲۰ برنامه عملیاتی در حوزه اقتصاد مقاومتی به دستگاه‌های شهرستانی ابلاغ‌شده است.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه پرهیز از اقدامات جزیره‌ای و تعامل دستگاه‌ها در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی لازم است، تأکید کرد: دغدغه و نگرانی ما این بوده که مدیران در بحث اقتصاد مقاومتی دچار روزمرگی نشوند و با مدیریت سیستمی کارها را پیش ببرند تا شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد شهرستان در جهت منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت باشیم.

 

وی ادامه داد: بخش اعظم نیازمندی شهرستان در حوزه کشاورزی است و اقدامات ویژه‌ای را می‌طلبد و در همین راستا مدیریت جهاد کشاورزی به‌خوبی در ورود پیدا کرد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه یکپارچه‌سازی اراضی ازجمله کارهای بسیار مناسب در حوزه جهاد کشاورزی بود، تصریح کرد: تاکنون در بیش از ۱۰۰۰ هکتار، از اراضی شهرستان این امر محقق شد.

 

وی افزود: سیمرغ تنها شهرستانی در مازندران است که در یک‌سوم اراضی آن تسطیح و یکپارچه‌سازی انجام‌شده که کار بسیار بزرگی است.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات توسط دولت در اختیار جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ در خصوص بهره‌مندی افراد خسارت‌دیده قرار گرفت، اظهار کرد: در صورت نیاز مازاد این مبلغ قابل‌افزایش است.

 

وی ادامه داد: حمایت از سرمایه‌گذاران و استقرار کارخانه‌های صنایع تبدیلی در شهرستان با توجه به کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی شهرستان سیمرغ لازم است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه در سند اقتصاد مقاومتی شهرستان به‌تمامی موارد اشاره‌شده، تأکید کرد: راهکارهای مناسب در راستای تحقق هم ارائه‌شده و دستگاه‌های مرتبط خصوصاً صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با جدیت پیگیر این موضوع باشند.

 

وی افزود: یکی از موضوعات مهم و سیاست‌های مدنظر در شهرستان استقرار و تقویت تعاونی‌ها است.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه قریب به دو هزار هکتار از اراضی سیمرغ به‌صورت باغی است و باغداران زیادی در این شهرستان مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: تأکید ما بر ساماندهی و تعیین تکلیف تعاونی باغداران و همچنین استقرار اداره تعاون روستایی است.

 

وی ادامه داد: دولت حمایت خوبی در بخش راه‌اندازی تعاونی‌ها از طریق ارائه تسهیلات بلندمدت و کم‌بهره و دارای دوره تنفس مناسب در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌دهد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به لزوم تقویت و راه‌اندازی تولیدات خانگی، ایجاد اشتغال خانگی و همچنین توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی و کمیته امداد، تصریح کرد: سهم عمده اقدامات در تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان، به ادارات بهزیستی و کمیته امداد مربوط می‌شود.

 

وی در پایان گفت: از هیچ تلاشی در جذب اعتبارات و تسهیلاتی که دولت در قانون بودجه پیش‌بینی و به شهرستان‌ها نیز ابلاغ نموده دریغ نکرده و گزارش اقدامات انجام‌شده را به‌صورت روزانه به فرمانداری ارسال نمایند.

ارسال دیدگاه