تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقد کتاب یکی از موارد ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ با بیان اینکه برگزاری جلسات نقد کتاب یکی از موارد ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است، گفت: جلسات نقد می‌تواند زمینه‌ساز علاقه‌مندی به مطالعه شود.

به گزارش سیمرغ ما، مصطفی فضلی‌قادیکلایی در ابتدای جلسه نقد و بررسی «خانه‌ای کوچک با گردسوزی روشن» با حضور جمعی از دوستداران کتاب، ابراهیم باقری حمیدآبادی به‌عنوان منتقد و مسعود آب‌آذری به‌عنوان نویسنده کتاب در کتابخانه عمومی شهید کشوری سیمرغ برگزار شد با تسلیت فاجعه زلزله اسفبار استان کرمانشاه و ابراز همدردی با هموطنان کرد و گرامی‌داشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، اظهار کرد: در اهمیت بحث کتاب و کتاب‌خوانی همین بس که کتاب معجزه پیامبر خاتم قرآن است.

 

وی افزود: مطالعه و کتاب‌خوانی باعث رشد سطح و آگاهی خواهد شد.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد سطح سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است، تصریح کرد: دلیل بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها و معضلات اجتماعی و فرهنگی بحث عدم و پایین بودن آگاهی است.

 

وی ادامه داد: شاخصه اصلی کتاب و کتاب‌خوانی بالا رفتن سطح آگاهی جامعه است و به همین دلیل باید توجه بیشتری به این فضا شود.

 

فضلی‌قادیکلایی با بیان اینکه برگزاری جلسات نقد کتاب یکی از موارد ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است، اظهار کرد: جلسات نقد می‌تواند زمینه‌ساز علاقه‌مندی به مطالعه شود.

 

وی افزود: امروز برنامه نقد کتاب «خانه‌ای کوچک با گردسوزی روشن» که مجموعه خاطرات امیر خلبان شهید احمد کشوری است با حضور مسعود آب‌آذری نویسنده بومی این کتاب برگزار می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه کتاب‌های چای آخر، خانه کوچک با گردسوز روشن، سلحشور ۴۱، جام بلیک، عبور از نهایت، ابراهیم در آتش و مردی با عطر شالی از آثار و پژوهش‌های مختلف آقای آب‌آذری است، تصریح کرد: ابراهیم باقری‌حمیدآبادی به‌عنوان منتقد در این جلسه حضور دارند که صاحب آثار خضر دهم، آدم‌های هزار سال بعد، پرندگان در فرهنگ‌عامه، تیناری، ثانیه‌های صفر و اهل خمول هستند همچنین کتاب رمان دوما که منشأ گرفته از شهیدان محمدزاده محمودآباد است به‌زودی از این نویسنده خوب مازندران چاپ می‌شود.

ارسال دیدگاه