تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کمتر از دو درصد جمعیت شهرستان عضو کتابخانه هستند/میزان مطالعه شهرستان پایین است

فرماندار سیمرغ گفت: متأسفانه کمتر از دو درصد جمعیت شهرستان عضو کتابخانه عمومی سیمرغ هستند که این موضوع زیبنده شهرستان شهیدپرور سیمرغ نیست.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم نواختن زنگ مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی در مدرسه پسرانه سید رضی رکن‌کلا، اظهار کرد: وضعیت کتاب‌خوانی شهرستان مناسب نیست.

 

وی افزود: قسمت اول به موضوع فرهنگ‌سازی در این حوزه برمی‌گردد که متولیان امور می‌بایست تمام‌قد پای‌کار حضور پیدا می‌کردند تا امروز وضعیت کتاب‌خوانی شهرستان به‌صورت نباشد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه خواستگاه عمومی و فرهنگ جامعه باید به این بحث توجه می‌شد، تصریح کرد: در این حوزه عقبیم و باید از اولین فرصت با توجه به تغییر بحث مدیریتی صورت گرفته برنامه زمان بندی در جهت تقویت مطالعه در سطح شهرستان انجام شود که نشست‌های متعددی برگزار و استارت اولیه کار زده شد.

 

وی ادامه داد: متأسفانه کمتر از دو درصد جمعیت شهرستان عضو کتابخانه عمومی سیمرغ هستند که این موضوع زیبنده شهرستان شهیدپرور سیمرغ نیست.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه قسمت دوم به موضوع متولیان امربر می‌گردد، اظهار کرد: نتوانستیم منابعی که خواستگاه عمومی جوانان را تأمین کند تهیه کنیم بلکه آنچه خودمان خواستیم را تهیه کردیم.

 

وی افزود: سیاست‌گذاری امروز باید بر اساس خواستگاه عمومی و شرایط سنی جوانان ما باشد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه قالب افرادی که به‌عنوان عضو و مشترک کتابخانه عمومی شهرستان هستند سنین بین ۹ تا ۲۵ دارند که در حال تحصیل هم هستند، تصریح کرد: انتظار داریم دوستان به خواستگاه توجه کنند و ببیند جوانان ما چه لازم دارند.

 

وی ادامه داد: نباید خواسته‌های خود را به جوانان القا کنیم و باید خواستگاه قشرهای مختلف را بررسی و سپس اقدام به تأمین منابع کنیم.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه هفته کتاب و کتاب‌خوانی بهانه‌ای در جهت تقویت کتاب‌خوانی ما است، اظهار کرد: کشوری با قدمت طولانی و از کشورهای متمدن دنیا بافرهنگ بسیار غنی ایرانی و اسلامی محسوب می‌شویم اما شرایط مطالعه ما مناسب نیست.

 

وی اظهار کرد: در جهت توسعه فرهنگ مطالعه باید برنامه مدونی از سوی مدیریت کتابخانه عمومی و رئیس اداره ارشاد شهرستان تدوین شود.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه همه سازمان‌ها و نهادها در اعتلای فرهنگ کتاب‌خوانی شهرستان کمک کنند، تصریح کرد: نمی‌توانیم به مکانی در سطح شهر به‌عنوان کتابخانه اکتفا کنیم و باید کتابخانه‌ها را در روستاها و منازل ببریم.

 

وی ادامه داد: میزان مطالعه شهرستان پایین است و تنها راه‌حل این موضوع کمک همه دستگاه‌ها است.

ارسال دیدگاه