تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نهادینه کردن فرهنگ مطالعه باید از سنین پایه آغاز شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ گفت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه باید از سنین پایه و در دانش‌آموزان آغاز شود تا سطح سرانه مطالعه بالا رود.

به گزارش سیمرغ ما، صادق زارعی در مراسم نواختن زنگ مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی در مدرسه پسرانه سید رضی رکن‌کلا، اظهار کرد: یک سال از مستقر شدن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان سیمرغ می‌گذرد و در بیست و پنجمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌هایی را در شهرستان تدارک دیده است.

 

وی افزود: هفته کتاب و کتاب‌خوانی از ۲۰ آبان آغاز و تا ۲۶ آبان ماه ادامه دارد که برنامه‌های متعددی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه بالا بودن سرانه مطالعه در هر کشوری نشان‌دهنده توسعه‌یافتگی و پیشرفت آن جامعه و کشور است، تصریح کرد: سعی می‌کنیم فرهنگ مطالعه را در جامعه نهادینه کنیم.

 

وی ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه باید از سنین پایه و در دانش‌آموزان آغاز شود تا سطح سرانه مطالعه بالا رود.

 

زارعی با اشاره به اینکه روز گذشته اولین روز هفته کتاب و کتاب‌خوانی بود که برنامه‌هایی اجرا شد، اظهار کرد: امروز در دومین روز از هفته کتاب و کتاب‌خوانی زنگ مطالعه کتاب نواخته خواهد شد.

 

وی افزود: در سومین روز هفته کتاب و کتاب‌خوانی افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب را در کانون سیمرغ سبز خواهیم داشت که کتاب‌ها در این نمایشگاه با ۴۰ درصد تخفیف به فروش خواهند رسید.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه تجلیل از کتاب داران، کتاب‌خوانان و نویسندگان برتر شهرستان سیمرغ با همکاری اداره کتاب‌خانه‌های عمومی سیمرغ طی این هفته انجام می‌شود، تصریح کرد: مسابقه نقاشی، ایستگاه نقاشی، اهدا کتاب به مدارس و اهدا کتاب به ادارات از دیگر برنامه‌های این هفته است.

 

وی ادامه داد: این قول را می‌دهیم که به‌زودی کتابخانه این مدرسه را ازنظر منابع کتابی تجهیز کنیم.

 

زارعی در پایان از دانش‌آموزان خواست درصورتی‌که عضو کتابخانه عمومی شهرستان نیستند با مراجعه به کتابخانه شهرستان به عضویت آن درآیند.

ارسال دیدگاه