تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

راه‌های سیمرغ نیازمند توجه ویژه مسئولین/ جان مردم قربانی بی‌تدبیری

این مسیر مشکلات بسیاری دارد که با تعریض جاده مشکلات این محور حل می‌شود که تعریض این محور هم نیازمند نگاه بسیار ویژه مسئولین استانی و کشوری به آن است.

به گزارش سیمرغ ما، سیمرغ، بیستمین شهرستان تأسیس‌شده در مازندران با جمعیت تقریبی ۲۰ هزار نفر در بخش مرکزی استان قرار دارد.

 

این شهرستان در آذرماه ۱۳۹۱ به دستور رئیس‌جمهور محمود احمدی‌نژاد با تغییر نام و ارتقای بخش کیاکلا و انتزاع آن از شهرستان قائم‌شهر ایجاد شد.

 

از ابتدای شهرستان شدن و حتی قبل از آن در دولت نهم، تعریض محورهای این شهرستان خصوصاً محور سیمرغ به بهنمیر جزو مصوبه‌های سفر اول و دوم هیئت دوت نهم و دهم در استان بود که تعریض این محور تنها در حد تصویب ماند و اتفاق خاصی طی این سال‌ها رخ نداد.

 

باروی کار آمدن دولت یازدهم و در سال‌های پایانی دولت تدبیر و امید با پیگیری و تلاش‌های مسؤولین شهرستان سیمرغ نتیجه داد و کلنگ زنی این مصوبه روی زمین‌مانده در هفته دولت سال ۹۵ با حضور علی نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در حالی انجام شد که روش تعریض و چهار خطه کردن این محور نوین بوده و برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شده است.

 

اهمیت محورهای مواصلاتی و ضرورت تعریض آن به دلیل افزایش تردد و تعداد خودروها بر کسی پوشیده نیست محور سیمرغ به بهنمیر یکی از جاده‌های مهم استان و شهرستان است که به‌نوعی نقطه ثقل غرب به مرکز استان است همچنین روزانه تعداد زیادی خودرو در حال عبور و مرور از این محور هستند.

 

 

این پروژه پنج کیلومتری در هفته دولت بااعتبار سه میلیارد تومان کلیک خورد که در آن زمان پیمانکار این پروژه قول تعریض آن طی ۶ ماه در صورت تأمین اعتبار را داد.

 

بلافاصله کار پروژه بعد از کلنگ زنی آغاز شد و مردم حاشیه این محور خوشحال از تعریض این مسیر بودند چراکه افراد زیادی عزیزان خود به علت عدم تعریض، نبود روشنایی و شانه خاکی در این محور از دست دادند.

 

این روزها اما مردم ناراضی از وضعیت این محور هستند چراکه بعد از گذشت بیش از یک سال عملیات اجرایی این محور به اتمام نرسیده و امروز هم بعد از آغاز کار تعریض وضعیت جاده بدتر از قبل شده اما همه می‌دانند برای بهتر شدن باید این سختی‌ها را هم تحمل کنند.

 

متأسفانه این روزها تصادف‌ها و واژگونی خودروها در این مسیر بسیار افزایش‌یافته که این سؤال را به وجود می‌آورد مشکل کار از کجاست؟

 

با کمبود اعتبار مواجه هستیم

 

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص وضعیت این جاده، اظهار کرد: با مقداری کمبود اعتبار برای اتمام کار این محور مواجه هستیم.

 

وی افزود: در صورت حل مشکلات مالی پیمانکار به‌سرعت کار خود را به اتمام می‌رساند چراکه این محور از جاده‌های پرتردد و بااهمیتی ما است.

 

پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه

 

مونا محمدی با اشاره به اینکه سیمرغ برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: در پروژه‌های تعریف‌شده مسیرهای مهم سیمرغ در دست تعریض و چهار بانده شدن هستند.

 

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار مرحله‌به‌مرحله به پروژه‌ها اعتبار تعلق می‌گیرد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا به کار سرعت ببخشیم.

 

 

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ بابیان اینکه این پروژه ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، اظهار کرد: تکمیل زیرسازی و اجرای رویه بتن غلطکی از مراحل باقی‌مانده این پروژه است.

 

سرعت و سبقت بیشترین عامل حادثه!

 

متأسفانه به علت باریک بودن مسیر، نبود شانه خاکی و عدم آسفالت مناسب در جاده دو بانده همچنین بی‌توجهی برخی رانندگان به علائم و مقررات راهنمایی رانندگی، سرعت و سبقت غیرمجاز در این محور گاها شاهد تصادفات شدید و سنگین در این محور هستیم.

 

شاید حداکثر سرعت در این محور به ۶۰ کیلومتر هم نرسد اما شاهدیم که رانندگان برای زود رسیدن به مقصد با دو برابر این سرعت و سبقت‌های غیرمجاز حادثه‌آفرین می‌شوند.

 

حضور گشت نامحسوس و پلیس راهور در این مسیر هم دردی را دوا نکرده و رعایت قانون برای برخی فقط در قسمتی که پلیس حضور دارد خلاصه می‌شود.

 

نظر رانندگان و مردمی که در حاشیه این جاده زندگی می‌کنند را هم می‌شنویم که اذعان می‌کنند سرعت و سبقت غیرمجاز برخی رانندگان در این مسیر حادثه‌آفرین می‌شود البته نباید نداشتن شانه خاکی در این مسیر را فراموش کنیم، شانه خاکی که از قبل هم وجود نداشته امروز با تعریض جاده قسمت خاکی و حاشیه جاده به‌کلی برداشته‌شده است.

 

 

این محور با توجه به شروع فصل بارندگی و لغزندگی جاده وضعیت خطرناکی پیدا می‌کند که نیازمند توجه ویژه‌ای مسئولین به آن است چراکه تنها یک اشتباه یا حرکت نا به‌جا می‌تواند باعث واژگونی خودرو در این مسیر شود.

 

به گزارش سیمرغ ما، این مسیر مشکلات بسیاری دارد که با تعریض جاده مشکلات این محور حل می‌شود که تعریض این محور هم نیازمند نگاه بسیار ویژه مسئولین استانی و کشوری به آن است.

ارسال دیدگاه