تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ - ۱۲:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرتقال تولیدی مازندران اول آبان قابلیت عرضه به بازار را داشت

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به زمان برداشت مرکبات در مازندران گفت: برداشت مرکبات آغاز شده و محصول پرتقال نیز از اول آبان ماه قابلیت عرضه به بازار را دارد و با کیفیت خوبی عرضه می‌شود تا بتواند نیاز بازار کشور را تامین کند.

به گزارش سیمرغ ما، محمدرضا شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به زمان برداشت مرکبات در مازندران اظهار کرد: برداشت مرکبات آغاز شده و محصول پرتقال نیز از اول آبان ماه قابلیت عرضه به بازار را دارد و با کیفیت خوبی عرضه می‌شود تا بتواند نیاز بازار کشور را تامین کند.

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه مرکبات مازندران برای ذخیره‌سازی و تنظیم بازار ایام پایانی پاسخ‌گوی نیاز بازار باشد، اضافه کرد: روی بحث صادرات کار می‌کنیم که زیرساخت‌ها در حال آماده شدن است.

 

وی ادامه داد: روی بحث بازاریابی، مشوق‌های صادراتی و تسهیلات موردنیاز کار می‌کنیم تا در بازارهای هدف حضور داشته و حضورشان مداوم باشد.

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران تصریح کرد: معمولاً در زمان برداشت قول‌هایی در بحث مشوق‌های صادراتی داده شده که زمان آن خیلی دیر است خیلی شرایط را سخت می‌کند و برداشت سال نمی‌رسد.

 

شعبانی با اشاره به اینکه مشوق‌های صادراتی باید در بودجه مجلس دیده شود و به صادرکنندگان توجه ویژه‌ای شود، اظهار کرد: هزینه تمام شده میوه بالا است باید سیاست‌هایی اعمال شود محصولات ما در بازارهای خارجی قدرت رقابت داشته باشد که تحقق این مهم مستلزم برنامه‌ریزی درست است.

 

* محصولات باغی مازندران قابلیت صادرات دارد

 

وی بیان کرد: محصولات باغی مازندران قابلیت صادرات دارد و همچنین بخشی از میوه‌ها در بخش صنایع تبدیلی درنظر گرفته شود.

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران تصریح کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان نگران شرایط آب و هوایی و بازار هستند و انتظار دارند به‌ازای تولید درآمد قابل توجیهی که بتوانند معاش خود را بگذرانند داشته باشند.

 

شعبانی با تأکید بر اینکه تاکنون برنامه مرتب، منظم و قابل اجرا در کشور طراحی و برنامه‌ریزی نکردیم، خاطرنشان کرد: نیازمند این است در بحث تولید و تنظیم بازار برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.

 

وی در پایان گفت: امیدواریم با صادرات محصولات مازندران شاهد افزایش روحیه در تولیدکنندگان و رضایت‌مندی آنان باشیم.

 

 

فارس

ارسال دیدگاه