تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۳:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیاده روی اربعین نتیجه پیام عاشورا است/ تربیت‌بدنی سهم بزرگی در توسعه منطقه دارد

امام‌جمعه سیمرغ گفت: امام حسین (ع) در کربلا به وظیفه خود فکر کرد و نتیجه پیام و رسالت عاشورا را امروز در پیاده‌روی اربعین می‌بینیم که میلیون‌ها نفر از سراسر جهان به سمت کربلا می‌روند.

به گزارش سیمرغ ما،  حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان سیمرغ ضمن سفارش به تقوا خصوصاً به نسل جوان، اظهار کرد: تقوا عزت و موفقیت را ایجاد می‌کند چراکه بندگی انسان را سعادتمند می‌کند.

 

وی افزود: مجموعه‌های مختلفی برای رشد و ارتقا شهرستان دامن همت می‌بندند و همه ما در این زمینه خدمت‌گزار هستیم.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه ورزش و تربیت‌بدنی سهم بسیار بزرگی در توسعه منطقه دارد، تصریح کرد: قهرمانی پهلوان جعفر قاسمی را در مسابقات جهانی کشتی ساحلی تبریک می‌گویم و امیدوارم نسل جوان ما در ورزش تلاش مضاعفی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: سیمرغ شهرستان کوچکی است اما امیران و سرداران بزرگی را تقدیم انقلاب و نظام کرده، دوست داریم در میادین ورزشی هم سرداران بزرگی داشته باشیم.

 

یوسفی با اشاره به شهادت محمد بن ابی بکر کارگزار امیرالمؤمنین علی (ع) در مصر به دست ایادی معاویه، در سال ۳۷ هجری، گفت: سال ۳۷ هجری سال سختی برای امام علی (ع) بود چراکه در این سال سلمان، عمار و محمد بن ابی بکر از دنیا رفتند.

 

وی افزود: این افراد چهره‌های باارزش و سرمایه‌های سنگینی برای امیرالمؤمنین (ع) بودند.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه ۱۳ آبان ۱۳۴۳ سالروز بازداشت و تبعید حضرت امام خمینی (س) به ترکیه است، تصریح کرد: خیلی‌ها می‌گفتند مگر می‌شود با شاه که شرق و غرب کمکش می‌کنند درافتاد اما عده‌ای دیگر به فکر وظیفه خود بودند و به نتیجه کاری نداشتند.

 

وی ادامه داد: امام حسین (ع) در کربلا به وظیفه خود فکر کرد و نتیجه پیام و رسالت عاشورا را امروز در پیاده‌روی اربعین می‌بینیم که میلیون‌ها نفر از سراسر جهان به سمت کربلا می‌روند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه در این ایام یورش مأموران شاه به دانش‌آموزان و دانشجویان در سال ۱۳۵۷ را داشتیم، اظهار کرد: این دانش‌آموزان و دانشجویان در مقابل استکبار و شاه ایستاندند.

 

وی افزود: امروز وزیر امور خارجه آمریکا انتظار می‌کشد نظام تغییر پیدا کند و عربده‌های مستانه را سر می‌دهد اما مردم ما پاسخ دندان‌شکنی به شیطان بزرگ می‌دهند.

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ می‌دانستند و در برجام هم دیدیم به آمریکا نمی‌شود اعتماد کرد، گفت: آمریکا بداند مردم ایران سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشتند اما ایستادگی و مقاومت کردند.

 

یوسفی در ادامه به هفته کتاب و کتاب‌خوانی اشاره کرد و گفت: آمار سرانه مطالعه در کشور ۱۸ دقیقه است اما در منطقه به گفته بعضی عزیزان این آمار دو الی سه دقیقه است.

 

وی ادامه داد: نسل جوان به‌جای پرداختن به برنامه‌های مجازی به کتب علمی بپردازد.

ارسال دیدگاه