تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت‌نام ۱۰ واحد صنعتی در سایت بهین‌یاب در سیمرغ

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ گفت: از تیرماه امسال سایت بهین‌یاب جدید باز شد و تا امروز ۱۰ واحد صنعتی در این سایت ثبت‌نام کردند که پنج واحد به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۵ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

به گزارش سیمرغ ما، مجید ابراهیم‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: ۴۰ واحد صنعتی فعال در ناحیه صنعتی سنگتاب سیمرغ حضور دارند.

 

وی افزود: برخی واحدهای حاضر در ناحیه صنعتی سنگتاب تنها واحد حوزه فعالیت خود در مازندران هستند که نمونه آن را می‌توان سرنگ سازی حکیم معرفی کرد در استان تنها همین واحد در حال فعالیت است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ بابیان اینکه برای شناسایی و معرفی واحدهای صنعتی تورهای صنعتی را در زمان‌های مختلف با حضور امام‌جمعه، فرماندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، خبرنگاران، اساتید دانشگاه، صنعتگران، اصناف و آموزش‌وپرورش برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: ستاد تسهیل و کارگروه رفع موانع تولید هر ۱۵ روز در فرمانداری برگزار و مشکلات واحدهای صنعتی از نزدیک بررسی و در جهت رفع آن تلاش می‌شود.

 

این مسؤول ادامه داد: از تیرماه سال جاری سایت بهین‌یاب جدید باز شد و تا امروز ۱۰ واحد صنعتی در این سایت ثبت‌نام کردند که پنج واحد به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۵ میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شدند.

 

ابراهیم‌نژاد با اشاره به اینکه هرروز با واحدهای ثبت‌نام‌شده در سامانه بهین‌یاب تماس گرفته می‌شود تا در صورت بروز مشکل، مشکلات بررسی و حل شوند، اظهار کرد: در حال حاضر دو واحد شهرک صنعتی دچار حریق شدند، دو واحد در تملک بانک هستند و تعدادی از واحدهای هم به دلیل مشکلات مالی تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

 

وی افزود: این واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شناسایی و اقدامات لازم برای رفع مشکلات در سطح شهرستانی و استانی در حال انجام است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سیمرغ بابیان در حوزه قاچاق کالا دو جلسه آموزشی در سطح شهرستان برگزارشده، تصریح کرد: در سال جدید تنها یک مورد کالای قاچاق داشتیم که به تعزیرات معرفی شد.

 

این مسؤول ادامه داد: در حوزه نانوایی‌ها قصد حذف کامل جوشن شیرین را از چرخه تولید نان داریم که یک جلسه آموزشی با حضور خبازان و شاطران در سطح شهرستان برگزارشده است.

ابراهیم‌نژاد بابیان اینکه در سال ۹۶ حدود ۲۰۰ جواز کسب صادرشده است، اظهار کرد: به طرق مختلف در حال کمک هستیم تا فاقدان جواز کسب دارای جواز کسب شوند.

وی در پایان گفت: در ماه محرم یک واحد را مسؤول تنظیم بازار در حوزه گوشت و مرغ شد و دو واحد هم لوازم موردنیاز ایام محرم و هیأت‌های مذهبی را باقیمت پایین‌تر در اختیار مساجد قرار می‌دادند.

ارسال دیدگاه