تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بخش اعظمی از مردم سیمرغ فاقد بیمه هستند

فرماندار سیمرغ گفت: بخش اعظمی از مردم شهرستان فاقد هر نوع بیمه‌ای هستند که باید بیمه شوند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم افتتاحیه اولین کارگذاری رسمی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: در خصوص بیمه روستایی دغدغه و نگرانی داشتیم چراکه کشاورزان و روستاییان ما از خدمات ارزنده دولت یازدهم مطلع نبودند.

 

وی افزود: با تلاش دکتر ابراهیمی مجوزهای لازم برای شهرستان صادر شد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه سیمرغ، شهرستان کشاورزی است و نیازمند این است که کشاورزان عزیز در پیری و بازنشستگی از حداقل منابع درآمدی بهره‌مند شوند، تصریح کرد: خدمت ارزشمندی در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد که باید از این فرصت استفاده شود.

 

وی ادامه داد: بخش اعظمی از مردم شهرستان فاقد هر نوع بیمه‌ای هستند که باید بیمه شوند.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه کارگذاری بیمه به‌عنوان بنگاه اقتصادی است و باید تلاش کرد پوشش همه‌جانبه بیمه‌ای را در شهرستان داشته باشیم، تأکید کرد: همه‌گیر کردن بیمه برای ما اولویت دارد.

 

*‌ دریافت رایگان دفترچه درمان از سازمان بیمه سلامت

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران در ادامه مراسم افتتاحیه اولین کارگذاری رسمی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ذیل اصل ۲۹ قانون اساسی در جهت تأمین و گسترش بیمه‌های اجتماعی در راستای تحقق اهداف یکی از سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

وی افزود: صندوق تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه روستاییان و عشایر سه صندوق رسمی در کشور هستند.

 

محمد ابراهیمی با اشاره به اینکه تعدادی از اهالی شهرستان سیمرغ نتوانستند خود را به بیمه‌های اجتماعی برسانند، تصریح کرد: وظیفه صندوق بیمه روستاییان و عشایر در اینجا سنگین‌تر می‌شود تا این افراد تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گیرند.

 

وی ادامه داد: افرادی که بیمه می‌شوند دفترچه درمان را به‌صورت رایگان از سازمان بیمه سلامت تهیه می‌شود را دریافت می‌کنند و مزایای درمانی خود را از آن سازمان دریافت می‌کنند.

 

ابراهیمی در پایان گفت: حق بیمه در صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران ۱۵ درصد است که ۱۰ درصد این مبلغ توسط دولت تأمین و ۵ درصد سهم بیمه‌شده است که با پرداخت آن می‌تواند از مزایای بیمه‌های اجتماعی استفاده کنند.

ارسال دیدگاه