تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۷:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فعالیت ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سیمرغ/ نقش بسیار حساس کانون‌های مساجد سوق دادن نوجوان به فعالیت‌های فرهنگی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ  گفت: ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند که فعالیت اکثر کانون‌ها در مساجد روستایی است.

به گزارش سیمرغ ما، صادق زارعی در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: نوزدهم مهرماه سالروز بیانات مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است که در ۱۹ مهرماه سال ۹۱ در جمع روحانیون، علما، ائمه جماعت و مدیران مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خراسان شمالی ایراد شد.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود مطالب بسیار مهمی را در حوزه فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مطرح کردند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه رهبر انقلاب در بخشی از بیانات خود فرمودند: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را فراموش نکنید، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بخش دیگری فرمودند: خودتان را مسلح کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال، به این کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بروید و پذیرای نوجوانان و جوانان شوید با روش خوش.

 

وی ادامه داد: زمانی که این فرمایشات توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، اهمیت ویژه‌ای به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد داده شد.

 

زارعی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد زیر نظر دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور هستند که این دبیرخانه هم زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وادارات کل فرهنگ و ارشاد در استان‌ها مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: ۱۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند که فعالیت اکثر کانون‌ها در مساجد روستایی است.

 

وی افزود: پیام مقام معظم رهبری در سال ۹۱ باعث وفاق و همدلی بیش‌ازپیش اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شد و در حوزه وزارت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم برنامه‌های متنوعی در این بخش اجرایی شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه در سطح شهرستان هیچ مشکلی برای اعطا مجوز به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نداریم، اظهار کرد: آمار بدی ازنظر تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نسبت به تعداد مساجد نداریم اما مشکل ما در سطح شهرستان نبود امام جماعت برای تعدادی از مساجد شهرستان است.

 

وی ادامه داد: این مشکل در جلساتی بررسی و تأکید شد با همکاری تبلیغات اسلامی این موضوع بررسی و در مساجدی که امام جماعت نداریم، امام جماعت را به‌عنوان پیش‌قراول فعالیت‌های فرهنگی در روستا داشته باشیم.

 

زارعی با اشاره به اینکه هدف از تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد درواقع اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح مساجد و جذب نوجوانان به مساجد و فعالیت‌های فرهنگی در کنار نماز جماعت و فعالیت‌های دینی و مذهبی است، تصریح کرد: حضور جوانان ما در مساجد کم‌رنگ شده و هدف از تشکیل کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هم این موضوع بوده است تا با استفاده از مدیر فرهنگی جوان و فعال بتوانند با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری مفرح پای نوجوان و جوان را به مساجد باز کنند.

 

وی افزود: از مدیران فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان که برنامه‌های متنوعی را در مناسبت‌های ملی و مذهبی انجام می‌دهند تشکر می‌کنم.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ بابیان اینکه امروز استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل وقتی متوجه شدند از طرق نظامی نمی‌توانند جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند دست به شبیخون فرهنگی زده و با ابزاری که در اختیار داشته قصد تأثیرگذاری روی فکر جوانان ما رادارند، تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در کنار فرماندهان پایگاه‌های مقاومت نقش بسیار مهم و حساسی در سوق دادن نوجوانان و جوانان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری سالم دارند.

 

ارسال دیدگاه