تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ - ۲:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

احداث پنج سد لاستیکی در مازندران

مدیرکل آب منطقه‌ای مازندران از احداث پنج سد لاستیکی خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال پروژه سد لاستیکی لاریم به اتمام برسد.

به گزارش سیمرغ ما، محمدابراهیم یخکشی در نشست ساماندهی آب‌بندان‌ها و منابع تأمین‌کننده آب این شهرستان، ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: قوت، زندگی و حیات ما به آب نیازمند است.

 

وی افزود: شهرستان‌های سیمرغ و جویبار در انتهای خط آب‌رسانی قرار دارند و طبیعی است که تقاضا و مطالبه برای آب در این شهرستان‌ها زیاد باشد.

 

مدیرکل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به اینکه توجه ویژه‌ای در بحث تأمین آب‌داریم، تصریح کرد: در ستاد و تهران مطالبه گری می‌کنیم اما مطالبه گری خالی کافی نیست و برای انجام کار مدارک هم باید آماده شود.

 

وی ادامه داد: اتفاقات خوبی در این زمینه رخ‌داده اما به سرانجام نرسیده چراکه باید به پروژه تبدیل شود.

 

یخکشی بابیان اینکه در مازندران حدود ۵۶ درصد منابع آب را مصرف می‌کنیم، اظهار کرد: عمده منابع آب ما را آب‌های سطحی تشکیل می‌دهند و از این مقدار حدود ۷۰ درصد آب سطحی است همچنین با توجه به شرایط موجود برای مدیریت آب نیاز به ذخیره‌سازی داریم.

 

وی افزود: بخشی از ذخیره‌سازی را سدها انجام می‌دهند و به دلیل تهیه آب شرب و کنترل سیلاب‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و جزو پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت در نظر گرفته می‌شوند.

 

مدیرکل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به اینکه توسعه آبندان‌ها جزو پروژه‌های کوتاه‌مدت ما برای تثبیت وضع موجود است، تصریح کرد: نگاه ما به دو شهرستان ویژه است.

 

وی از احداث پنج سد لاستیکی خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال پروژه سد لاستیکی لاریم به اتمام برسد.

 

یخکشی بابیان اینکه سدهای لاستیکی هم آب را ذخیره می‌کنند و هم آب رهاشده را می‌تواند نگه‌داشته و پمپاژ کند، اظهار کرد: سدهای لاستیکی با استفاده از ظرفیت استانی در حال احداث است.

 

وی ادامه داد: در برنامه چهارساله نوشته‌شده توسعه دو سد لاستیکی دیده‌شده که در این حوزه قرار دارد.

 

مدیرکل آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به اینکه تعداد آبندان‌ها زیاد است و در دوره‌ای واقع‌شده که نیاز به لایروبی دارند، تصریح کرد: لایروبی چهار آبندان در شهرستان به‌زودی شروع می‌شود.

ارسال دیدگاه