تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۴:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عزاداری‌ها نباید حالت نمایشی پیدا کند

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه بین حالت عزا و نمایش فرق است و عزاداری‌های ما نباید حالت نمایشی پیدا کند، گفت: میدان عزاداری‌ها را متدینین هدایت کنند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستان ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع)، اظهار کرد: در ایامی قرار داریم که منافقین سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد را به دلیل تحولی که ایجاد می‌کرد به شهادت رساندند.

 

وی افزود: امروز برخی چهره‌ها قصد خودنمایی دارند اما جای حضور نمی‌بینند و مردم مدافع انقلاب و همراه با رهبری این اجازه را به آن‌ها نمی‌دهند.

 

امام‌ جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه زبان مترجم عقل است، تصریح کرد: ترجمه عشق، چشم است و عاقلان عاشق با زبان اشک و حزن سخن می‌گویند.

 

این مسؤول ادامه داد: اشک چشم و گریه پیام‌هایی دارد و به همین دلیل می‌گویند عزاداری‌ها باید رنگ حزن پیدا کند.

 

یوسفی با بیان اینکه بین حالت عزا و نمایش فرق است و عزاداری‌های ما نباید حالت نمایشی پیدا کند، تأکید کرد: میدان عزاداری‌ها را متدینین هدایت کنند نه افرادی که اهل نماز جماعت، نماز جمعه و حتی اهل ماه رمضان نیستند.

 

وی افزود: متدینین و علما مراقبت کنند تا علم را تبدیل به صلیب نکنند.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه نباید عزاداری و مرثیه‌خوانی را تبدیل به آهنگ و ترانه کرد، اظهار کرد: اگر مراقبت نکنیم سیلی می‌خوریم و اشعار انقلابی و حماسی را گرفته و شعر خواب به ما می‌دهند.

 

این مسؤول ادامه داد: گریه عاشورا پیام‌آور امربه‌معروف و نهی از منکر است چراکه امربه‌معروف و نهی از منکر شورانگیز و حماسه‌آفرین است و قیمت دارد.

 

یوسفی با اعلام اینکه قصد دشمن نابودی و حذف اسلام بود که آخرین مرحله آن شهادت امام حسین (ع) بود، گفت: امروز دشمن دارای اهداف مشخصی برای نابودی نظام ما و حذف انقلاب اسلامی است.

ارسال دیدگاه