تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسجد محوری بودن اولاترین هدف بسیج است/مجمع خیران محرومیت‌زدایی بسیج شکل گرفته است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ گفت: مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات بسیج چند ویژگی و رویکرد دارد که مسجد محوری بودن کلیه اقدامات بسیج، اولاترین و مقدم‌ترین هدف در مجموعه فعالیت‌های راهبردی بسیج است، افق حرکت ما تربیت مدافع و مبارز انقلابی به ازای سنگ‌فرش هر مسجد است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد برمر صبح امروز در نشست خبری به مناسب هفته دفاع مقدس، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر امام و شهدا، اظهار کرد: از شاخص‌ترین برنامه‌های اجرا شده بسیج طی ۶ ماه نخست سال اردوهای تفریحی و تربیتی بسیج در سطح محلات بود که بالغ‌ بر۲ هزار و ۳۰۰ نفر از نوجوانان و جوانان به این اردوهای تفریحی و تربیتی یک روزه اعزام شدند.

 

وی افزود: جذب از بستر اردوها، از اثرات بسیار خوب فعالیت‌های اردویی بسیج در افکار عمومی به‌ویژه در خط مقدم فعالیت‌های انقلابی و اسلامی محلات بود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه اردو در خیلی از موارد باعث آشنایی نوجوان و جوان محله با بسیج و مسجد شد، تصریح کرد: بعد از این اردوها استمرار فعالیت این نوجوانان و جوانان در پایگاه مقاومت بسیج را شاهد بودیم.

 

وی در ادامه از اعزام پنج کاروان راهیان نور جنوب و شمال غرب کشور در ۶ ماه نخست سال خبر داد و گفت: بالغ‌ بر ۲۵۰ نفر از مردم ولایت مدار شهرستان که عمدتاً از نوجوان، جوانان و بانوان بودند به این اردوها اعزام شدند.

 

برمر بابیان اینکه در این اعزام‌ها پس از بازگشت شاهد استمرار چشمگیر فعالیت زائرین محترم در سایر فعالیت‌های مرتبط با انقلاب اسلامی و بسیج در سطح محلات بودیم، اظهار کرد: عمده ویژگی بارز این اعزام‌ها زائر اولی بودن، زائران بود و سعی کردیم از اعزام‌های تکراری پرهیز کنیم.

 

وی افزود: می‌توان گفت این اثرات مثبت فرهنگی اثر جبهه و فرهنگ جهاد و شهادت در سرزمین راهیان نور بود.

 

*‌ تشکیل ۴۰ گروه جهادی محله محور

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ با بیان اینکه اردوهای جهادی محله محور از دیگر برنامه‌های شاخص بسیج بود، تصریح کرد: بالغ‌بر ۸۰۰ نفر از نوجوانان و جوانان و در مواقعی خاص میان‌سالان در قالب ۴۰ گروه جهادی محله محور اقدام به انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در سطح محله می‌کنند که اقدامات بسیار خوبی هم انجام دادند.

 

وی ادامه داد: خدمات محله محور اردوهای جهادی بسیج سازندگی در سه حوزه مشهود بود.

 

برمر با اشاره به اینکه احداث سه خانه مددجو کمیته امداد امام خمینی در سه روستای تنبلا، برج‌خیل و شیرخوارکلا طی مدت سه ماه اردوهای جهادی محله محور بسیج سازندگی آماده بهره‌برداری شد، اظهار کرد: سه پارامتر سرعت عمل، کیفیت بالا و هزینه کم از ویژگی‌های بارز این پروژه‌ها بود.

 

 

وی افزود: آیین افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی در هفته دولت در هفته دولت انجام شد و پروژه دیگر هم در هفته دفاع مقدس مورد بهره‌برداری خواهد گرفت.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه اردوهای جهادی محله محور یکی از بسترهای بسیار خوب و ارزنده بسیج است که با سه پارامتر سرعت عمل، کیفیت بالا و هزینه کم منجر به امیدآفرینی در سطح جامعه می‌شود، تأکید کرد: بسیج نه‌تنها در حوزه‌های دفاعی و امنیتی بلکه در حوزه‌های رفع نیازهای اجتماعی مردم هم احساس دغدغه می‌کند و این موضوع یکی از اهداف بلندی است که در مجموعه بسیج دنبال می‌شود.

 

وی ادامه داد: رفع دغدغه از مردم در حوزه اشتغال و مسکن محرومان از دغدغه‌های بسیار بزرگ مجموعه مقدس بسیج است که با ترویج فرهنگ مردم‌یاری در جامعه نهادینه خواهد شد.

 

*‌ ساماندهی ۷۰ تیم ورزشی محله محور

 

برمر با اشاره به اینکه اقدام بعدی در حوزه فعالیت تیم‌های ورزشی محله محور بسیج است، اظهار کرد: تا این لحظه موفق به ساماندهی ۷۰ تیم ورزشی به استعداد ۱۱۸۰ نفر در رشته‌های مختلف ورزشی شدیم که عمدتاً نوجوانان و جوانان بخش عمده حجم تیم‌های ورزشی را به خود اختصاص می‌دهند.

 

وی افزود: بارزترین شاخصه تیم‌های ورزشی محله محور جذب امید، نشاط و حضور پررنگ نوجوانان و جوانان در مأموریت‌های بسیج و انقلاب اسلامی است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ با بیان اینکه بعد از ساماندهی و شکل دادن تیم‌های ورزشی محله محور درصدد هستیم این تیم‌ها به‌صورت تخصصی با برگزاری مسابقات و کارگاه‌های آموزشی توانمند شوند، تصریح کرد: در این مسیر از همه ظرفیت دستگاه‌های متولی امور ورزش و جوانان، NGO و نهادهای محلی نهایت استفاده خواهیم برد.

 

وی در ادامه به فعالیت بعدی پایگاه‌های مقاومت بسیج در ۶ ماه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: فعالیت چشم‌گیر ۳۹ هیئت قرآن و عترت در سطح مساجد و پایگاه‌های مقاومت محلات داشتیم که حجم بسیار زیادی از نوجوانان و جوانان در قالب این هیئت‌های قرآنی و عترت حضور ثابت و پررنگ دارند.

 

برمر با اشاره به اینکه مباحثی از قبیل روخوانی و روان‌خوانی به‌طور ثابت و حتی در منازل به‌طور چرخشی برگزار می‌شود، اظهار کرد: عمده فعالیت‌های شاخص هیئت‌های قرانی در سطح پایگاه و مساجد شهرستان است.

 

وی افزود: در ادامه این روند درصدد هستیم این هیئت‌ها به شکل تخصصی وارد حوزه تفسیر شوند و به‌زودی با هماهنگی‌هایی که با امام‌جمعه محترم شهرستان شده است کلاس تفسیر در سطح شهرستان برگزار می‌شود همچنین امیدواریم بتوانیم کلاس تفسیر را به‌طور جداگانه در سطح محلات داشته باشیم تا به نقطه ایده آل اهداف ترسیم‌شده در بخش فعالیت‌های قرآن و عترت برسیم.

 

*‌ تهیه جهیزیه برای دو زوج نیازمند

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ با بیان اینکه مجموعه بزرگ بسیج با ورود به حوزه رفع نیازمندی‌ها، اقدام به تهیه جهیزیه ایرانی برای دو زوج نیازمند سطح شهرستان کرده است، تصریح کرد: با لطف خداوند متعال، همت مردم عزیز و خیرین محترم این جهیزیه تهیه و به خانواده‌ها تقدیم شد.

 

برمر با اشاره به اینکه تهیه ۷۳۰ سبد کالا برای خانواده‌های نیازمند شهرستان در ۶ ماه نخست سال جاری که عمده فعالیت در ماه مبارک رمضان انجام شد از دیگر برنامه‌های بسیج و پایگاه‌های مقاومت با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان و دیگر نهادهای محلی در سطح محلات بود، اظهار کرد: این موضوع اثر بسیار مثبتی در افکار عمومی شهرستان گذاشت و در اینجا هم بسیج موفق شد به لطف خداوند و همت پایگاه‌های بسیج و نیت خیران طرح هر خانه یک سبد، کمک کرد تا خانواده‌های نیازمند و زیر پوشش نهادهای حمایتی دغدغه‌شان در این حوزه کمتر شود و بسیج را پشتیبان خود در رفع نیازمندی‌های حداقلی ببینند.

 

وی در ادامه به برگزاری آموزش، مشاوره و توانمندسازی مردم در چهار حوزه تربیتی ـ اعتقادی، بصیرتی ـ روشنگری، مهارتی ـ تخصصی و دفاعی ـ امنیتی اشاره کرد و گفت: گرچه در برخی از این حوزه‌ها جامعه هدف اختصاص به بسیجی پیدا می‌کند اما در سایر حوزه‌ها دامنه شمول آموزش‌های ما عمومی است و صرفاً اختصاص به جامعه هدف بسیج ندارد و می‌توانیم همه مردم را تحت پوشش این آموزش‌ها داشته باشیم کما اینکه در ۶ ماه گذشته این اتفاق افتاده است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با بیان اینکه در حوزه دفاعی و امنیتی توانستیم برای ارتقا سطح آمادگی‌های یگانی آموزش‌های نظامی متناسب با بسیج را در سطح شهرستان داشته باشیم، تأکید کرد: به نقطه خوبی از اهداف ترسیم‌شده آموزش‌های یگانی رسیدیم و امروز می‌توانیم این ادعا را بکنیم که دارای اشراف اطلاعاتی، توان امنیتی و دفاعی بسیار بالا در سطح شهرستان برای پیشگیری از آسیب‌ها و تهدیدات دفاعی و امنیتی متصور در شهرستان هستیم.

 

وی در ادامه به برگزاری ۱۲ مورد یادواره شهدای محلی و چهار یادواره شهدای شهرستانی اشاره کرد و گفت: شاخص‌ترین یادواره این مراسمات یادواره شهدای مدافع حرم در فروردین ماه سال جاری بود.

 

برمر با اشاره به اینکه یادواره شهدای سوم خرداد در سالروز عملیات الی بیت‌المقدس و فتح خرمشهر اتفاق افتاد، اظهار کرد: سومین یادواره شهرستانی شهدای ترور به مناسبت شهادت شهید بهشتی و اصحابشان در هفته قوه قضاییه و در شب شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم وداع با پیکر شهدای گمنام و یادواره شهدای روحانی شهرستان برگزار شد.

 

*‌ سیمرغ، محروم از برکت وجودی شهدای گمنام

 

وی افزود: در سال جاری به‌ویژه بعد از مراسم شب وداع با شهدای گمنام که در شب شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار شد مردم هجمه بسیار سنگینی به مجموعه ما داشتند که چرا شهرستان سیمرغ از برکت وجودی شهدای گمنام محروم است.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه ما از قبل از آن به‌ویژه با پیام خانواده شهدای شاخص شهرستان خصوصاً همسر شهید کشوری و همسر شهید صمصام طور باقوت به پیگیری موضوع شهیدان گمنام پرداختیم، تصریح کرد: نتیجه این پیگیری‌ها برگزاری برنامه‌ریزی در موضوع شهیدان گمنام در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بود که اختصاصاً با موضوع تصمیم‌گیری در رابطه با شهدای گمنام در دفتر امام‌جمعه محترم شهرستان تشکیل شد.

 

وی ادامه داد: مهمان این جلسه سردار ملکی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بودند که متأسفانه به علت غیبت سرپرست شهرداری و ریاست شورای شهر کیاکلا این جلسه خروجی مدنظر را نداشت و موکول به جلسه بعدی شد.

 

*‌ آمدن شهید گمنام یکی از دغدغه‌های بزرگ شهرستان است

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه سپاه پاسداران شهرستان سیمرغ تا لحظه آمدن وجود مقدس دو شهید گمنام تلاش بی‌وقفه خود را انجام خواهد داد، تأکید کرد: آمدن شهید یکی از دغدغه‌های بزرگ شهرستان است و ما همه تلاش خود را خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: شهید زمانی که به جبهه می‌رود بهترین دارایی خود را برای انقلاب و امنیت اسلام و مردم تقدیم کرد و امروز ما در جایگاه مسؤولیتی که داریم باید بهترین جای شهر را به شهید گمنام اختصاص دهیم و امروز نباید با نگاه معامله و حسابگرانه به موضوع دفن شهدا نگاه کنیم بلکه باید ببینیم بهترین نقطه شهر ما کجاست تا بهترین نقطه را تقدیم شهر خودمان کنیم.

 

برمر با اشاره به اینکه در همه یادواره‌های شهدای محلی و شهرستانی به مدد انفاس قدسی خود شهدا حضور حداکثری مردم به‌ویژه نسل نوجوان و جوان و حتی خردسال را داشتیم، اظهار کرد: نوجوانان، جوانان و حتی خردسالان را باید بافرهنگ جبهه و شهادت آشنا کنیم و احساسمان بر این است که نسل جدید و منقطع از انقلاب و سال‌های دفاع مقدس به دلیل اقتضای سن امروز بیگانه با مبانی و مفاهیم دفاع مقدس و فرهنگ جبهه جهاد و شهادت نیستند.

 

وی افزود: این مسیر مگر به‌واسطه سطح بالای تربیتی و اعتقادی خانواده‌های شهرستان سیمرغ همچنین از طرف دیگر فعالیت دستگاه‌های متولی فرهنگ جبهه جهاد و شهادت میسر نمی‌شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه این یادواره‌ها در سطح بسیار بالای کمی و کیفی برگزار شد، تصریح کرد: جزو شهرستان‌های برتر در حوزه اجرای برنامه‌های مناسبتی در سطح سپاه‌های ۲۲ گانه مازندران هستیم.

 

وی ادامه داد: مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات بسیج چند ویژگی و رویکرد دارد که مسجد محوری بودن کلیه اقدامات بسیج، اولاترین و مقدم‌ترین هدف در مجموعه فعالیت‌های راهبردی بسیج است، افق حرکت ما تربیت مدافع و مبارز انقلابی به ازای سنگ‌فرش هر مسجد است، هر اقدامی که در مسجد تعریف نشود را برنامه بسیج ندانید و نخوانید.

 

برمر با اشاره به اینکه بسیج همه فعالیت‌های خود را همان‌طور که پیامبر عظیم الشان اسلام عمده فعالیت‌های خود را در سطح مساجد بنا کردند و همه هسته‌های انقلابی از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی در مساجد شکل گرفت، اظهار کرد: امروز بسیج این توفیق را دارد به‌عنوان نهادی که ۴۰ سال بعد از انقلاب از مسجد جدا نشده و فاصله نگرفته است، امروز مهم‌ترین دغدغه ما تمرکز و استقرار پایگاه مقاومت در هم‌جوار و در داخل فضای مسجد است.

 

وی افزود: نگاه ما این است که بسیج باید در داخل مسجد موفق شود و در همه فعالیت‌ها و خدمات عمومی دامنه و فعالیتش را گسترده کند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه دومین خصوصیت و ویژگی بارز بسیج فراگیر بودن و دامنه شمول برای پوشش همه آحاد مردم برای بسیج است، تصریح کرد: به‌شدت اصرار داریم همه آحاد مردم در بسیج تعریف شوند و ضابطه و موارد دست و پاگیر همچنین محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های خاصی را تعریف نمی‌کنیم واعتقاد و التزام به ارزش‌های متعالی اسلام و انقلاب اسلامی همچون ولایت مداری، استکبار ستیزی، حمایت از مستضعفین و محرومین شاخص‌ترین رویکردهای ما در بسیج هست.

 

وی ادامه داد: با این کلیدواژه‌ها مردم می‌توانند وارد مجموعه بزرگ بسیج شوند و گوشه‌ای از کار انقلاب اسلامی و حوزه‌های مختلف را بردارند و کمک کنند.

 

برمر با تأکید بر اینکه مجموعه بسیج با عقبه توفیق‌های الهی که درگذشته داشته به آینده امیدبخش روبه‌جلو حرکت و مسیر تعالی خود را طی می‌کند، اظهار کرد: مجموعه بسیج محدود به قشر، جریان، فرد و اهداف خاصی نه درگذشته، نه در حال حاضر و نه در آینده خواهد بود و همه مردم با رویکرد اعتقاد و التزام به انقلاب، امامت، ولایت و ارزش‌های متعالی اسلام که برای پاسداری از آن شهدای ارزشمندی را تقدیم نمودیم که از ما بسیجی‌تر هستند.

 

وی افزود: رویکرد ما مردمی اداره شدن بسیج است و سپاه پاسداران شاید جز معدودترین نهادهای در کشور و حتی جهان باشد که تصدی‌گری را در آن نمی‌بینیم و به‌جای تصدی‌گری شاهد تسهیل گری هستیم.

 

*‌ مردمی اداره شدن شاخصه بارز بسیج

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه مردمی اداره شدن بسیج از بارزترین و شاخص‌ترین رویکرد سپاه پاسداران است و ما در بسیاری از حوزه‌ها که مقدم‌ترینش حوزه دفاع و امنیت است را به مردم سپردیم، تصریح کرد: امروز امنیت از اصلی‌ترین پایه‌ها و دوام بقای هر نظامی است به‌ویژه در نظام اسلامی که با توجه به خباثت‌ها و توطئه‌های روزافزون دشمن در حوزه امنیت و دفاع به‌شدت باید مورد تأکید همه بخش‌های کشور باشد.

 

وی ادامه داد: این حوزه در سپاه با ظرفیت مردمی در حال فعالیت است و توفیقات بسیار خوبی هم داشتیم.

 

برمر با اشاره به اینکه وقتی حضور مردم در جبهه‌ها دفاع مقدس پررنگ بود در عملیات شاهد پیروزی‌های بزرگی بودیم و بعد از جنگ هم در حوزه سازندگی و ویرانی‌های بعد از جنگ هر جا حضور مردم را داشتیم توفیقات بسیار بزرگی پیدا کردیم، اظهار کرد: در مجموعه اداره خود سپاه پاسداران در حوزه‌های مختلف شاهد حضور بسیج هستیم.

 

وی افزود: امروز می‌توانیم ادعا کنیم ۴۰ سال است پایگاه‌های مقاومت ما مردمی اداره می‌شوند بدون اینکه سپاه تصدی‌گری داشته باشد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با بیان اینکه ستاد عتبات عالیات، ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت اسلامی و هیئت رزمندگان اسلام بی‌شک و بدون تردید مردمی اداره می‌شود، تصریح کرد: در این سه حوزه به مدت سه سال است که جزو شهرستان‌های برتر مازندران هستیم خصوصاً در ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت که شاید جزو آخرین شهرستان‌ها بودیم که این ستاد را تشکیل دادیم اما در مدت کوتاهی از شکل‌گیری آن شهرستان برتر در حوزه پشتیبانی مردم از جبهه مقاومت اسلامی بوده‌ایم.

 

وی ادامه داد: ویژگی بارز دیگر بسیج عدم محدودیت مکانی و جغرافیایی است، چراکه امروز فعالیت بسیج گرچه با اولویت مسجد و پایگاه تعریف‌شده اما بخش عمده از خدمات و فعالیت‌های در مساجد و پایگاه بسیج منشأ اثرش در مزرعه‌ای است که اردوهای جهادی ما در حال خدمت به خانواده‌های نیازمند هستند و منشأ دیگرش در راهیان نور است.

 

برمر با اشاره به اینکه می‌توانیم بگوییم خواستگاه و پایگاه اصلی در مسجد است اما اثرگذاری‌اش با توجه به خودسازی که بسیجیان عزیز در مسجد انجام می‌دهند، اثرش در جای دیگر و سایر حوزه‌ها مشاهده می‌کنیم، اظهار کرد: اقدام دیگری که جزو رویکردهای ارتقا ضریب امنیتی در شهرستان در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

 

وی افزود: ما خود را در بسیج پاسخگو و مسؤول میدانی برای کاهش شاخص‌های منفی طلاق، اعتیاد، بزه‌های اجتماعی و سبک زندگی غربی می‌دانیم و دغدغه‌مندیم برای کاهش این شاخص‌ها و ارتقا شاخصه‌های مثبت فرهنگی به‌ویژه در حوزه‌های سبک زندگی اجتماعی و فرهنگی بتوانیم حداقل آسیب‌ها را داشته باشیم و بیشتر شاهد رویش‌ها باشیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه امروز وقتی به فرهنگ دفاع مقدس نگاه می‌کنیم و اثرش را بعد از ۳۰ سال در شهید حججی‌ها و بلباسی‌ها و دیگر شهدای متولد دهه ۶۰ و ۷۰ می‌بینم، تصریح کرد: این بزرگواران در عرصه‌های پیچیده‌تر از صدر انقلاب حضور بسیار پررنگی داشتند و توانستند تمام محاسبات دشمن را نقش بر آن کنند.

 

*‌ تعریف برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سه بخش

 

وی ادامه داد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهرستان در سه بخش تعریف‌شده است.

 

برمر با اشاره به اینکه برنامه‌های قبل هفته دفاع مقدس شامل ویژه‌برنامه‌هایی بود که بنا به تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم در قبل از هفته دفاع مقدس باید انجام می‌شد، اظهار کرد: بخش عمده از برنامه‌های در خود هفته دفاع مقدس انجام می‌شود.

 

وی افزود: بارزترین برنامه قبل از هفته دفاع مقدس همایش مشترک ائمه جماعت، فرماندهان پایگاه‌ها، دهیاران و شوراهای اسلامی در قبل از هفته دفاع مقدس بود که بتوانیم اهداف مشترک نهادهای ستاد نماز‌جمعه، سپاه پاسداران، اداره تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشداری‌ها را در حوزه‌های مرتبط بازخوانی کنیم.

 

*‌ مجمع خیران محرومیت‌زدایی بسیج شکل گرفته است

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه برگزاری مجمع خیران از دیگر پیش‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس بود، تصریح کرد: تمام عزم و اراده خود را در سال جاری به‌عنوان شروع کار روی این موضوع متمرکز خواهیم نمود.

 

وی ادامه داد: مجمع خیرین محرومیت‌زدایی بسیج با ظرفیت مردمی شکل گرفته و نیازهای زیرساختی محلات را شناسایی و با برنامه‌ریزی دقیق همچنین هم‌افزایی سایر دستگاه‌ها و نهادهای شهرستانی و محلی در رفع این نیازمندی‌ها می‌کوشیم.

 

برمر با اشاره به اینکه پیاده‌روی عمومی شهرستان را داشتیم که حضور پررنگ مردم، ورزشکاران و نام‌آوران ورزشی نقطه بارز این همایش بزرگ بود، اظهار کرد: همایش بسیج مداحان و حقوق‌دانان را به‌عنوان دو جامعه هدف مرتبط با بسیج راداریم تا بتوانیم اهداف ترسیم‌شده را باهم مرور کنیم.

 

وی افزود: نذر کتاب برنامه‌ای مشترک سپاه و اداره کتاب‌خانه‌های عمومی است تا نذر کتاب را به تبدیل به یک فرهنگ عمومی در محله و شهرستان کنیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه اجرای مسابقات ورزشی، اعزام تیم‌های مشاوره حقوقی، شغلی و درمانی به مساجد شهرستان که از ماه پیش آغاز شد، پرچم گردانی و پشتیبانی مردم عزیز در سطح مساجد و تکایا در حوزه بازسازی عتبات عالیات و جبهه مقاومت اسلامی و برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهرستان است، تصریح کرد: زنگ ایثار و مقاومت و زنگ امربه‌معروف و نهی از منکر هم‌زمان با زنگ بازگشایی مدارد در دبیرستان دخترانه مرحوم شهابی با همکاری آموزش‌وپرورش، سپاه و استاد امربه‌معروف و نهی از منکر نواخته خواهد شد.

 

وی در ادامه به برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان با حضور خانواده‌های معظم شهدا، رزمندگان، ایثارگران، آزادگان، مسؤولین شهرستانی و محلی به میزبانی سپاه شهرستان در صبح شنبه اشاره کرد و گفت: برنامه باشکوهی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با برگزاری رژه حماسی یگان‌های آموزش‌دیده بسیج را در صبحگاه مشترک برگزار شد.

 

برمر خاطرنشان کرد: دیدار رئیس، دبیر و اعضای ستاد هفته دفاع مقدس و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر با امام‌جمعه شهرستان همچنین بازدید از عرصه شاخص اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سیمرغ است.

 

وی افزود: افتتاح پروژه خانه مددجوی کمیته امداد توسط جهادگران بسیجی را هم در روز دوشنبه خواهیم داشت.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیمرغ بابیان اینکه دیدار با خانواده معظم شهیدان کشوری و طور  همچنین عطرافشانی گلزار شهدا از دیگر برنامه‌های این هفته است، تصریح کرد: سخنرانی فرمانده سپاه شهرستان در نماز جمعه روز هفتم مهرماه پایان‌بخش برنامه‌های هفته دفاع مقدس، دهه اول محرم و دهه امربه‌معروف و نهی از منکر است.

 

وی ادامه داد: در طی هفته دفاع مقدس همه‌روزه روایتگری و نشست‌ها با حضور رزمندگان، ایثارگران و جانبازان در سطح مساجد را خواهیم داشت همچنین هر شب طبق سنوات گذشته و برنامه‌های مرسوم در تکایا مراسمات پرشور حسینی و حماسه عاشورایان را به همت مردم عزیز خواهیم داشت.

 

برمر در پایان گفت: در همه تریبون‌های حماسه عاشوراییان دو رویکرد شاخص هفته دفاع مقدس و دهه امربه‌معروف و نهی از منکر، یعنی فرضیه امربه‌معروف و نهی از منکر هدف اصلی قیام عاشورا است و پاسداشت رشادت‌های رزمندگان و شهدای مدافع حرم به‌ویژه شهید محسن حججی شهید دوران‌ساز بحث می‌شود.

ارسال دیدگاه