تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مبارزه با استکبار جهانی از سرفصل‌های این انقلاب است

امام‌جمعه سیمرغ گفت: اگر برخی آشنای با خطوط انقلاب نبودند و نیستند بدانند سرفصل این انقلاب مبارزه با استکبار جهانی بوده و هست.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان سیمرغ، ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، اظهار کرد: در آخرین روز تابستان سال ۵۹ اتفاقی در کشور افتاد که نقطه عطفی در حرکت انقلاب بود.

 

وی افزود: صدام با کمک و حمایت استکبار و صهیونیست جنگ را با انگیزه‌های اعمال حاکمیت بر اروندرود، مقابله با صدور انقلاب و جلوگیری از حمایت مظلومین عالم آغاز کرد.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه مبارزه با استکبار جهانی و حمایت از مظلومین عالم از سرفصل‌ها و اصول این انقلاب و مبارزه بود، تأکید کرد: اگر برخی آشنای با خطوط انقلاب نبودند و نیستند بدانند سرفصل این انقلاب مبارزه با استکبار جهانی بوده و هست.

 

وی ادامه داد: فریاد ترامپ بی‌جهت بلند نشد و آن صفاتی که مربوط به خودشان است را نثار ما می‌کند، باید ببینیم ریشه کار کجاست که رؤسای استکبار نگران هستند.

 

یوسفی با بیان اینکه باید دانست که چرا با امام حسین(ع) انقدر مخالفت شده و حتی بعد شهادت ایشان، نامشان برای نام‌گذاری ممنوع شده بود و قبرشان را ویران کردند، تصریح کرد: رمزی که در حرکت امام حسین(ع) وجود داشت دشمن را برافروخته می‌کند.

 

وی افزود: ترامپ که می‌گوید این توافق‌نامه مایه شرمندگی و خجالت برای آمریکا بوده است، باید پرسید برجام چرا مایه شرمندگی شما است؟

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه لانه عنکبوتی باید توجه داشته باشد در مقابل قدرت الهی توان مقابله و مبارزه ندارد، تأکید کرد: ملت ما را تهدید نکنند.

 

وی ادامه داد: از سخنرانی ریاست محترم جمهور تشکر می‌کنم که توانست عالی صحبت و دفاع کند همچنین از وزیر امور خارجه کشورمان هم تشکر می‌کنیم که فریاد دشمن را درآوردند.

 

یوسفی با بیان اینکه معنویت جبهه‌های جنگ، استقامت رزمندگان و فرماندهان در پیکار، بی‌اعتنایی به دنیا و شهادت‌طلبی از ویژگی‌های دفاع مقدس بوده است، تصریح کرد: ترامپ و امثال ترامپ بدانند وصیت امام راحل را فراموش نکرده‌ایم.

 

وی در ادامه به حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان اشاره کرد و گفت: چهار عنصر مسؤولان، والدین، معلمان و دانش‌آموزان در این حوزه مسؤولیت دارند و اگر هرکدام غفلت کنند نتیجه لازم حاصل نمی‌شود.

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه در ماه محرم باید مراقب باشیم اسراف صورت نگیرد، اظهار کرد: باید سال ۶۱ هجری را به سال ۱۳۹۶ شمسی برسانیم.

 

وی در پایان گفت: وقتی نسل جوان وقتی پای منبر و مداحی می‌آید به دنبال مطالب جدید و نو است نه مطالب قدیمی که مطرح‌شده است.

ارسال دیدگاه