تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ - ۱:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

محرم فصل خلق حماسه‌های بی‌نظیر/ ماهی که شروع انقلاب‌های دینی و اجتماعی است

محرم فصل خلق حماسه‌های بی‌نظیر از فداکاری‌ها و رشادت‌‌ها، حماسه عاشورا است زیرا در هیچ مبارزه‌ای فرزند خردسال به مبارزه دشمن نمی‌آید و هیچ سربازی نمی‌تواند مدعی باشد که مرگ در نظر وی از عسل شیرین‌تر است.

به گزارش سیمرغ ما، بار دیگر کوچه‌هایمان حسینی شد و صدای یاحسین‌گویانش بر زبان‌های عاشقان این حضرت جاری می‌شود.

 

محرم یادآور رشادت‌های دلیرمردان کربلایی است که همه اعضای خانواده‌اش حتی طفل شیرخواره‌اش برای مبارزه حضور داشت تا اسلام را زنده نگه دارد.

 

بوی هر غذایی که در هر کوچه‌برزنی به مشام می‌رسد نشان از عهدی است که فردی با امام خود بسته و خود را یاور مظلومیت امام حسین (ع) می‌داند.

 

محرم تنها سینه زدن و نوحه‌سرایی و پختن و خوردن غذای نذری نیست بلکه باید در این روزها اندکی به سیره و رفتار ائمه اطهار توجه شود و آن را در زندگی خود بکار ببندیم.

 

محرم فصل خلق حماسه‌های بی‌نظیر

 

رضا پیروی مسؤول هیئت هیئت مكتب الشهدای شهرستان قائم‌شهر در گفت‌وگو با بلاغ، با بیان اینکه ماه محرم در هر سال مراسم پیروزی انقلاب کربلا و یادآور حماسه‌ها و گریه بر شهیدان است، اظهار کرد: محرم فصل خلق حماسه‌های بی‌نظیر از فداکاری‌ها و رشادت‌‌ها، حماسه عاشورا است زیرا در هیچ مبارزه‌ای فرزند خردسال به مبارزه دشمن نمی‌آید و هیچ سربازی همانند قاسم ابن حسن نمی‌تواند مدعی باشد که مرگ در نظر وی از عسل شیرین‌تر است و هیچ انقلابی نمی‌توان یافت که سربازان رهبر بگوید ای کاش هزاران جان داشتیم تا در راه تو فدا می‌کردیم.

 

وی افزود: کدام انقلاب و مبارزه را می‌توان یافت که سربازانش به سوی مرگ با رجزخوانی و شادمانی بروند در حالی که یقین دارند از این مبارزه جان سالم به‌در نمی‌برند؟ کدام مبارزه تاریخی را می‌توان یادآور شد که زنان قهرمان آن بگویند ما در کربلا به جز خوبی و زیبایی ندیدیم و در برابر کاخ‌های پر ابهت حاکم فاسد بگوید تو بیچاره شدی و ما سر بلند هستیم؟

 

پیروی محرم را ماهی انقلاب الهی و مظلومیت محمدی و حماسه‌های علوی و تاریخ بی‌نظیر مبارزه حق و باطل دانست و تصریح کرد: محرم و عاشورا به ما احتیاج ندارد اما تمامی بشریت به عاشورا و تاریخ محرم و گریه‌های کربلا محتاج‌تر است.

 

این مداح اهل بیت با اشاره به اینکه محرم فصل شروع حماسه‌های تاریخی است که قطب‌بندی جدیدی را در جامعه اسلامی ارائه داد، گفت: در قطب‌بندی جامعه اسلامی در هنگام عاشورا عده‌ای حسینیان سینه چاک اسلام و سنت محمدی(ص) و آماده‌های همیشه جانفشانی و شهادت بودند و برخی‌ها قساوت دلان دنیاطلب، دین فروشانی که فقط برای حفظ قدرت حیوانی و به دست آوردن جیفه دنیایی خویش به جنگ پاک‌ترین انسان‌ها رفتند و جگر گوشه‌های پیامبرشان را بی‌رحمانه سر بریدند و گروه سوم نظارگران صحنه مبارزه حق و باطل بودند که برای حفظ دنیای مادی و جان‌های بی‌ارزش خود از هرگونه رشادت طلبی در راه خدا و دین خدا به گوشه تنگ دنیای فانی خزیده و دین خود را با مصلحت‌های زود گذر دنیا معاوضه کردند یعنی گوشه‌نشینان نظارگر ظلم‌های یزیدیان فاسد و تنهایی‌های با عظمت فرزندان پیامبر(ص) بودند.

 

محرم ماه شروع انقلاب دینی و اجتماعی است

 

پیروی تصریح کرد: محرم ماه شروع انقلاب دینی و اجتماعی است، انقلابی که برای رجعت به اصالت‌های اصیل دین محمدی(ص) برپا شد.

 

مسؤول هیئت مكتب الشهدای شهرستان قائم‌شهر یادآور شد: پیرمردان (زهیر ابن قین و حبیب ابن مظاهر)، جوانان (علی اکبر)، نوجوانان (قاسم ابن حسن)، میانسالان (عباس ابن علی (ع)) و حتی خردسال‌ترین عضو جامعه محمدی (علی اصغر ۶ ماهه) انقلابیون فداکار و پیروان رهبر انقلاب در کربلا بودند.

 

وی نقش زنان را در انقلاب محرم بسیار برجسته و سرنوشت ساز دانست و گفت: زنان رسالت پیامبری این نقلاب را بردوش داشتند زیرا زنان آخرین سنگرهای دشمن را در مرکز حاکمیت ظلم فرو ریختند که از جمله آنان زینب بنت علی(ع) بود.

 

پیروی با اشاره به اینکه انقلاب محرم الهام‌بخش تمام انقلاب‌های عدالت‌خواهی و اصلاح‌طلبان دین محمدی(ص) است، افزود: محرم تنها انقلابی است که از تمام جوانب پیروز شد زیرا که جنایت‌کاران کربلا فراموش شده تاریخ شدند اما شهدای عاشورا زندگان همیشه الهام‌بخش تاریخ هستند و بیرق سرخ انقلاب کربلا بر فراز قبر امام حسین(ع) تا ابدیت، بر بلندای تاریخ بشریت همواره جلوه‌گر است.

 

وی با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) مظهر نبرد حق علیه باطل بود، یادآور شد: قیام امام حسین(ع)، قیام الهی بود که هر چند سال زمان می­‌گذرد، انعكاس بیشتری پیدا می‌کند و هدفش روشن‌تر می­‌شود.

 

این مداح با اشاره به اینکه امام حسین(ع) یکی از اهداف قیام خود را اقامه نماز و حفظ ارزش‌های راستین دین اسلام بیان کردند، گفت: امام حسین(ع) با این قیام پیام‌هایی از قبیل آزادگی، عزت نفس، ایثار و از خود گذشتگی، وفا و پایبندی به پیمان را به همگان گوشزد کردند.

 

پیروی یادآور شد: من معتقدم چه در اشعار و چه در مداحی باید از غلو مقام اهل بیت(ع) پرهیز كنیم، هر چند مدح زوات مقدسه بسیار فراتر از تفكر بشریت است.

 

 

ارسال دیدگاه