تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۸:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ضرورت توجه به اصلاح شبکه‌های آب‌رسانی در سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: شبکه‌هاب آب‌رسانی در این شهرستان فرسوده هستند و ضروری است به ۹۰ کیلومتر از شبکه‌های آب‌رسانی توجه ویژه شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد چهارشنبه‌شب در جلسه ادواری دبیران کمیته‌های ۲۲ گانه شهرستانی پدافند غیرعامل مازندران، اظهار کرد: در بحث پدافند غیرعامل سیمرغ را باید به‌صورت ویژه دید چراکه شهرستانی تازه تأسیس است.

 

وی افزود: شهرستانی خاص هستیم و مواردی است که می‌تواند آسیب‌هایی برساند اما سیاست این‌گونه است که در بحث پدافند غیرعامل کمترین آسیب را داشته باشیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه از لحاظ زیرساختی بسیار ضعیف بودیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از بحث‌های مورد توجه پدافند غیرعامل توجه به زیرساخت‌ها است سعی کردیم قالب اعتبارات شهرستانی را به سمت مسائل زیرساختی سوق دهیم.

 

این مسؤول ادامه داد: طی سال‌های اخیر با تلاش و پیگیری‌ها تمامی طرح‌های زیرساختی از پیوست‌های پدافند غیرعامل برخوردار هستند و در شهرستان هم به این اصل توجه ویژه‌ای شده و توانستیم گامی به سمت جلو برداریم.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در گذشته این مباحث کم‌اهمیت بوده اما امروز تأکید تمامی دستگاه‌ها رعایت این اصول است، تصریح کرد: در مباحث بیوتروریسم باید دقت فراوان داشته باشیم.

 

وی افزود: شهرستان با همکاری سایر اعضا کمیته پدافند غیرعامل شهرستان اقدامات مؤثری انجام داده و طی سال گذشته بیش از ۲۰ جلسه در این راستا برگزار و ۱۲ مانور پدافندی برگزارشده است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی مرتبط با پدافند غیرعامل در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآمد، اظهار کرد: بخش اعظمی از اعتبارات به این سمت سوق داده شد که افتتاح پروژه‌های گویای این بحث است.

 

این مسؤول ادامه داد: شهرستان شرایط خوبی ندارد، شبکه‌ها آب‌رسانی فرسوده هستند و ضروری است به ۹۰ کیلومتر از شبکه‌های آب‌رسانی توجه ویژه شود.

 

حبیب‌نژاد در پایان گفت: رودخانه تالار که از شهر و روستاهای شهرستان عبور می‌کند طی فصول بارانی سال دچار آسیب می‌شویم و اولین سیلاب بخشی از شهر و روستاهای شهرستان دچار آسیب می‌شود.

ارسال دیدگاه