تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

طرح کامیونت تئاتر سیار در مازندران اجرایی می‌شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه این کار مقطعی است و بر اساس سهمیه هر استان نمایش‌ها اجرا می‌شود، گفت: طرح کامیونت تئاتر سیار در مازندران اجرایی می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، محمدعلی یزدان‌شناس در حاشیه اجرای نمایش تریلی تئاتر سیار کانون در شهرستان سیمرغ در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که با همکاری معاونت تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور اجرا می‌شود، تریلی تئاتر سیار است که طیی سال‌ها آثار نمایشی در شهرها و روستاهای مختلف کشور به نمایش درمی‌آید.

 

وی افزود: نمایش تریلی تئاتر سیار کانون در مازندران از ۲۲ شهریورماه آغازشده و با ۱۷ اجرا کار خود را در ۲۸ شهریور به اتمام می‌رساند.

 

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه سعی کردیم در سال جاری رویکرد اجراها را به سمت روستاها سوق دهیم، تصریح کرد: این اتفاق افتاد و توانستیم با الگوی امید و نشاط اجتماعی این طرح را برگزار کنیم.

 

وی ادامه داد: فعالیت تریلی تئاتر سیار کانون از نکا آغاز شده و با اجرای نمایش در میاندورود، کیاسر، ساری، قائم‌شهر، سیمرغ، بابل، فریدونکنار، محمودآباد، نور، چالوس، مرزن‌آباد و کلاردشت به پایان می‌رسد.

 

یزدان‌شناس بابیان اینکه این کار مقطعی است و بر اساس سهمیه هر استان نمایش‌ها اجرا می‌شود، اضافه کرد: طرح کامیونت تئاتر سیار در مازندران اجرایی می‌شود.

 

وی افزود: این طرح در سازمان برنامه‌ و بودجه استانداری مطرح‌ شده که مورد استقبال قرار گرفت همچنین پیگری‌های لازم برای اعتبارات هم انجام‌گرفته است.

 

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه کامیونت تئاتر سیار تمامی امکانات و تجهیزات تریلی سیار را دارد، تصریح کرد: آمادگی داریم در طول سال در هر شهر و روستایی که نیاز به حضور این مجموعه باشد اقدام به اجرای بسته‌های فرهنگی در قالب برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: این رویکرد ما بود که با استقبال انجام‌شده بتوانیم تا پایان سال جاری یا حداکثر اوایل سال آینده این پروژه را عملیاتی کنیم همچنین در کنار این کار می‌توانیم از ظرفیت نمایشی استان هم استفاده کنیم.

 

یزدان‌شناس بابیان اینکه توسعه واحدهای سیار روستاها از دیگر برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران است، اظهار کرد: در تمامی شهرها مازندران کتابخانه ثابت و پنج کتابخانه سیار روستایی داریم.

 

وی افزود: کتابخانه سیار روستایی مجهز به کتابخانه و لوازم بازی فکری و سرگرمی است و با صحبت‌هایی که با مسؤولان شده قصد توسعه این حوزه را داریم.

 

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌ها و اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حوزه نوشت‌افزار ایرانی و اسلامی است، تأکید کرد: در طول سال فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های ثابتی داریم و در سال جاری نمایندگی غرب مازندران را هم فعال کردیم.

 

وی ادامه داد: حدود یک هفته از آغاز نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی می‌گذرد و این نمایشگاه روزهای آخر خود را سپری می‌کند.

 

یزدان‌شناس در پایان گفت: سال گذشته از تمثال شهدای گران‌قدر و شخصیت‌های ملی و مذهبی برای محصولات نوشت‌افزاری و در سال جاری هم از طرح‌هایی با رویکرد حفظ محیط‌زیست استفاده شد.

ارسال دیدگاه