تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - ۲۱:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عناب تاریخچه ۴ هزار ساله دارد

محقق و پژوهشگر طب اسلامی با بیان اینکه عناب تاریخچه ۴ هزار ساله دارد و قدمت آن در کشورهای چین، هند و پاکستان بسیار طولانی است، تأکید کرد: این میوه به خرمای قرمز معروف است و وقتی رسیده و خشک می‌شود ۷۷ درصد ساکاروز یا قند دارد.

به گزارش سیمرغ ما، هادی عاشوری در نخستین جشنواره ملی عناب در روستای پایین دسته این شهرستان، اظهار کرد: عناب طبیعت گرم و تر و خواص بسیار زیادی در طب سنتی دارد که این میوه افسردگی را دفع و بوی برگ آن نشاط ایجاد کرده و افسردگی را دور می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی در زندگی روزمره ما مغفول مانده چراکه گرایش به مدرنیته پیدا کردیم، تصریح کرد: عناب درمانگری بسیار زیادی دارد و برای سرماخوردگی هم بسیار درمان‌بخش است.

 

محقق و پژوهشگر طب اسلامی ادامه داد: میوه عناب در بحث هاضمه فوق‌العاده عمل می‌کند و یک مسهل بسیار عالی است.

 

عاشوری با بیان اینکه عناب تاریخچه ۴ هزار ساله دارد و قدمت آن در کشورهای چین، هند و پاکستان بسیار طولانی است، تأکید کرد: این میوه به خرمای قرمز معروف است و وقتی رسیده و خشک می‌شود ۷۷ درصد ساکاروز یا قند دارد.

 

وی افزود: عناب انسولین‌ساز است و برای دیابتی‌ها مفید است.

 

عاشوری در پایان گفت: تمام بیماری‌ها منشأ آن‌ها از معده و درست خوردن است و اگر بدانیم درست خوردن چیست و بر اساس مزاج چه چیزهایی باید بخوریم و چه چیزهایی را نباید بخوریم دچار هیچ عارضه‌ای نمی‌شویم.

ارسال دیدگاه