تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۷ - ۱۹:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز مجدد فعالیت شرکت کاغذسازی قائمشهر بعد از سال‌ها تعطیلی

مدیرعامل شرکت کاعذسازی قائم‌شهر گفت: شرکت کاغذسازی قائم‌شهر بعد از ۱۴ سال توقف در تولید به دلیل فرسودگی ماشین‌آلات، کمبود نقدینگی و مشکلات زیست محیطی، اکنون کار تولید خود را آغاز کرد.

به گزارش سیمرغ ما، مهدی کاملی در آیین افتتاح شرکت کاغذسازی قائم‎شهر، اظهار کرد: این شرکت قطب اقتصادی منطقه در صنایع سلولزی کشور بوده است و شرکت کاغذسازی قائم‌شهر پس از انقلاب به این نام شناخته شده و تا سال ۸۲ وضعیت‌های متفاوتی را تجربه کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه این شرکت در سال ۸۲ مجبور به توقف تولید شد، افزود: فرسودگی ماشین‌آلات، کمبود نقدینگی و مشکلات زیست محیطی موجب توقف تولید این شرکت شد.

 

مدیرعامل شرکت کاغذسازی قائم‌شهر با اشاره به مجموعه اقدامات اجرایی، گروهی و تجاری این شرکت، تصریح کرد: بازدید از کارخانه‌های رقیب، بررسی وضعیت تاسیسات و مشکلات خط تولید شرکت‌های دیگر و فعال‌سازی پروانه‌های استاندارد از جمله اقدامات اجرایی این شرکت بوده است، لوگوهای شرکت پس از ۱۴ سال دوباره بازیابی شد و بازدید از چارت سازمانی از جمله اقدامات گروهی بوده است.

 

کاملی با اشاره به اقدامات تجاری این شرکت ادامه داد: اخذ کارت اعتباری شرکت، خرید ماشین‌آلات از کشورهای چین و ترکیه، بازدید شرکت‌های دیگر از این شرکت و بازدید شرکت کاغذسازی قائم‌شهر از شرکت‌های مشابه در روسیه و آفریقای جنوبی از جمله اقدامات در بخش تجاری بوده است.

 

وی بیان کرد: ۷۰۰ مترمربع زمین برای این شرکت خریداری شد و سالن‌های مجزایی برای این شرکت احداث و همچنین با توجه به اینکه مصرف برق در شهرستان سیمرغ بالا است یک پست ویژه برای این شرکت خریداری شد و بر اساس مطالعات امکان‌سنجی انجام شده و اقدامات صورت گرفته هزینه اتمام این پروژه به مبلغ ۲۱۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

 

کاملی خاطرنشان کرد: اجرای فاز اول آن با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از سوی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا انجام شد که به اشتغال بالغ بر ۴۰ نفر منجر شد.

 

مدیرعامل شرکت کاعذسازی قائم‌شهر در پایان تصریح کرد: در سالی که به نام اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است این شرکت تلاش می‌کند تا با ایجاد تولید پایدار و اشتغال مولد که لازمه بنگاه‌های اقتصادی است و با نگاه به آینده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود محصولات خوبی را به دست مصرف کنندگان برساند.

ارسال دیدگاه