تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۷ - ۱۵:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهره برداری از ۶۳ طرح حوزه کشاورزی مازندران به صورت متمرکز در سیمرغ

۶۳ طرح حوزه کشاورزی مازندران روز سه شنبه همزمان با ششمین روز هفته دولت با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به صورت متمرکز در شهرستان سیمرغ به بهره برداری رسید .

به گزارش سیمرغ ما، ۶۳ طرح حوزه کشاورزی مازندران روز سه شنبه همزمان با ششمین روز هفته دولت با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به صورت متمرکز در شهرستان سیمرغ به بهره برداری رسید .

 

* اختصاص ۱۲ میلیارد اعتبار به بخش کشاورزی سیمرغ

 

مجتبی حبیب‌نژاد ظهر امروز در آئین افتتاح همزمان ۶۳ پروژه بخش کشاورزی مازندران که با حضور سورنا ستاری معاون رئیس‌جمهور افتتاح شد، با تبریک به‌مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: خدمات ارزنده‌ای توسط دولت در سطح شهرستان سیمرغ اجرا شد.

 

وی افزود: تنها در بخش کشاورزی بیش از ۱۲ میلیارد به بخش کشاورزی اختصاص یافت.

 

فرماندار سیمرغ گفت: در سال جاری هدف‌گذاری ما تجهیز و نوسازی یک‌ هزار هکتار اراضی شالیزاری سیمرغ در دستور کار قرار دارد.

 

*‌ آمادگی برای نوسازی سالانه ۷ هزار هکتار اراضی در مازندران

 

دلاور حیدرپور در ادامه این مراسم، اظهار کرد: ۶۳ طرح بخش کشاورزی در هفته دولت ۴۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

 

وی افزود: ۱۲ هزار خانوار و ۱۲۹ روستا از این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند و ۳۰۰ اشتغال مستقیم ایجاد می‌کنند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در دولت با اعتبارات سفر ریاست جمهوری ۵ هزار هکتار با اعتبار تجهیز و نوسازی انجام شد، تصریح کرد: امروز یک‌هزار و ۴۰۰ هکتار به‌طور نمادین به بهره‌برداری می‌رسد.

 

این مسؤول ادامه داد: ۲۶۰ هکتار اراضی کشاورزی سیمرغ با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال تجهیزات و ۱۲ میلیارد ریال هزینه لاینینگ این پروژه شد.

 

حیدرپور با اشاره به اینکه با کمک بلاعوض ۸۵ درصدی دولت این کار انجام شد، اظهار کرد: کمتر از ۱۰ درصد آب‌های جاری ذخیره می‌شود که برای حل مشکل سه سد به بهره‌برداری رسید و سدهای دیگر هم در دست اجرا است.

 

وی بیان کرد: آمادگی داریم سالانه تجهیز و نوسازی ۵ تا ۷ هزار هکتار را انجام دهیم اما منابع محدود است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ضرورت دارد این اقدام با سرعت بیشتری انجام شود، گفت: در دولت جدید با رفع موانع با قدرت بیشتر در خدمت مردم باشیم.

 

*‌ ضرورت توجه به زیرساخت‌های بخش کشاورزی در مازندران

 

ربیع فلاح‌جلودار در ادامه این مراسم با تبریک به‌مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: در این دولت بیش از ۷ هزار پروژه به ارزش ۸ هزار میلیارد تومان افتتاح شده است.

 

وی افزود: در هفته دولت سال جاری حدود ۸۰۰ پروژه با اعتبار نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

 

استاندار مازندران با بیان اینکه بیش از ۴۲ میلیارد تومان در بخش کشاورزی استان هزینه شده است، گفت: در مازندران به‌عنوان قطب کشاورزی ضرورت دارد توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های بخش کشاورزی شود.

 

*‌ کوتاه شدن دست دلالان با دیجیتالی شدن حوزه فروش

 

سورنا ستاری در ادامه این مراسم با تبریک به‌مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: بتوانیم در دولت دوازدهم خیلی از موارد را حل کنیم.

 

وی افزود: امیدواریم بتوانیم درست هدایت کنیم تا کشاورزان توانمند شوند.

 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه حوزه فروش باید دیجیتالی شود تا دست دلالان کوتاه شود، تصریح کرد: این موضوع باعث توانمندسازی کشاورزان می‌شود.

 

ستاری گفت: امیدوارم نمونه این طرح‌ها در استان موفقیت‌هایی داشته باشند.

 

ارسال دیدگاه