تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ - ۰:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقرار دستگاه‌های اداری جدید در سیمرغ/اصلاح شبکه‌های آبرسانی سیمرغ انجام می‌شود

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه به‌زودی چند دستگاه اجرایی در شهرستان مستقر خواهند شد، گفت: استقرار دستگاه‌های اداری در شهرستان به‌عنوان اولویت در کار قراردادیم.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در دیدار اعضای شورای اداری سیمرغ با امام جمعه شهرستان به مناسبت هفته دولت با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر همچنین گرامی‌داشت یاد و خاطر شهید حججی، اظهار کرد: شهادت شهید حججی دل همه مسلمین را به درد آورد.

 

وی با اشاره به اینکه توانستیم سیر سعودی نسبت به عملکرد سال قبل داشته باشیم، تصریح کرد: با توجه به جدول زمان‌بندی که اعلام‌شده پروژه‌های متعددی در هفته دولت سال جاری افتتاح می‌شود.

 

این مسؤول ادامه داد: قالب پروژه‌های اجرایی در شهرستان زیرساختی هستند.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه حضور رئیس‌جمهور در استان و وعده‌ای که به مردم مازندران در بحث تجهیز و نوسازی داده بودند، اظهار کرد: این وعده رئیس‌جمهور در شهرستان با مدیریت خوب مجموعه جهاد کشاورزی عملیاتی شد.

 

وی افزود: در این راستا قانع نشدیم و هدف‌گذاری کردیم تا مقدار اجرای این پروژه نسبت به سال گذشته در شهرستان افزایش پیدا کند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی در این بخش توانسته ۱۲ میلیارد تومان اعتبار جذب کند، تصریح کرد: یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری سیمرغ تجهیز و نوسازی انجام‌شده که ۲۰۰ هکتار آن مربوط به دولت قبل است.

 

این مسؤول ادامه داد: در بحث پروژه‌های برق‌رسانی هم ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب‌شده که با مدیریت خوب رئیس امور توزیع برق و همکاران مشکلی در زمینه برق در شهرستان نداریم.

 

حبیب‌نژاد با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی تعریض و بهسازی محورهای سیمرغ به جویبار، سیمرغ به بهنمیر و بابل به سیمرغ عملیاتی شده و در حال انجام است، اظهار کرد: فاز نخست محور سیمرغ به جویبار آسفالت شد و در محور سیمرغ به بابلسر و بابل به سیمرغ هم کار در حال انجام است.

 

وی افزود: با توجه به هزینه‌بر بودن پروژه‌های راه و شهرسازی دولت در این حوزه ۱۱ میلیارد تومان در شهرستان هزینه کرد همچنین روکش آسفالت محور سیمرغ به بهنمیر را هم خواهیم داشت.

 

فرماندار سیمرغ با اعلام اینکه به دلیل قدمت شهرستان در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی مشکلاتی وجود دارد و حدود ۳۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی روستایی و ۶۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی شهری فرسوده شده است، تأکید کرد: با مدیران دستگاه‌های اجرایی صحبت‌هایی در حال انجام است که با مشارکت و همکاری شوراها و دهیاران اصلاح این شبکه‌ها انجام گیرد.

 

این مسؤول ادامه داد: یکی از دغدغه و نگرانی مردم در این بحث است چراکه قسمتی از آب بابلسر و آب منطقه جویبار توسط سیمرغ تأمین می‌شود اما مردم ما در این خصوص رنج می‌برند که، برنامه زمان‌بندی برای مرتفع شدن این مشکل تعریف‌شده است.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه در حوزه کمیته امداد و بهزیستی هم پروژه‌هایی در هفته دولت داریم، اظهار کرد: به جهت آسیب‌پذیر بودن جامعه هدف این دستگاه‌ها سعی می‌کنیم حداکثر رضایت‌مندی را ایجاد کنیم.

 

وی در ادامه به تازه تأسیس بودن سیمرغ اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌های لازم در شهرستان مستقر نشده‌اند چراکه فضا برای استقرار این ادارات نداشتیم البته سایت اداری شهرستان برای پنج دستگاه تعریف‌ شده است.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه به‌زودی چند دستگاه اجرایی در شهرستان مستقر خواهند شد، تصریح کرد: استقرار دستگاه‌های اداری در شهرستان به‌عنوان اولویت در کار قراردادیم.

 

این مسؤول افزود: در بحث امنیتی داده‌ها مطرح می‌کنند که دارای استانداردهای لازم هستیم و جزو برترین شهرستان‌ها در مازندران بوده‌ایم.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه بر اساس آمار در جرائم ۴۴ گانه کاهش چشم‌گیری داشته‌ایم، اظهار کرد: در بحث سوادآموزی هم‌رتبه برتر استان را کسب کردیم.

 

وی با بیان اینکه از مدیران شایسته‌ای در سطح شهرستان برخوردار هستیم، تصریح کرد: با وجود وضعیت اعتبارات مدیران توانستند به‌گونه‌ای مدیریت کنند که در سطح استان دارای امتیاز و رتبه شوند.

 

فرماندار سیمرغ افزود: در سایر مباحث هم شهرستان سیر سعودی را طی می‌کند و در بحث اشتغال با توجه به بازدیدهایی که داشتیم از حالت سکون خارج شدیم و واحدهای تولیدی و صنایع تولیدی همه فعال هستند.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه سیاست دولت در بحث تولید حفظ تولید و اشتغال بود، اظهار کرد: شهرستان توانسته کارهای قابل قبولی داشته باشد و نه‌تنها در سال گذشته اخراج نیرو یا تعطیلی کارخانه نداشتیم بلکه کارخانه‌های ما تقویت شدند و توسعه هم داشتیم.

 

حبیب‌نژاد ادامه داد: در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان را در بحث اشتغال بانک‌های عمال در اختیار افراد قرار داند که سوای اعتباراتی که از طریق ثبت‌نام در سایت بهین‌یاب پرداخت‌شده است.

 

وی بابیان اینکه برای سال جاری برنامه داریم تعداد سهمیه را افزایش دهیم، گفت: با استقبالی که در صنایع داخلی شاهد بودیم تحول عظیمی صورت خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه