تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۱:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش و وحدت اعضای شورا مرهم پیکرهٔ خسته شهر است/ آیا کیاکلا، سیمرغ بلورین شهرهای مازندران می‌شود؟

جابر اسلامی

به گزارش سیمرغ ما، امروز یکم شهریورماه ۱۳۹۶ مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان سیمرغ در مسجد جامع برگزار شد و پس از آن نیز اعضای شورای اسلامی دوره پنجم شهر کیاکلا با حضور در فرمانداری شهرستان در پیشگاه خدای متعال سوگند یاد کردند تا زمانی که در این مسئولیت هستند، امانت‌دار آرای مردم بوده و به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وفادار باشند.

 

این آئین امروز درحالی رقم خورد که اعضای شورای اسلامی شهر با وحدت و همدلی مثال‌زدنی، یاور همدیگر بودند و آنگاه که زمان مشخص نمودن هیئت رئیسه فرا رسید، این همدلی بیشتر نمو پیدا کرد و اسدالله ملکشاهی‌فر به اتفاق رأی همهٔ اعضا به عنوان رئیس، جواد قصابیان نائب رئیس و سیدمصطفی جعفری بعنوان منشی اول انتخاب شدند.

 

همانطور که می دانیم، از میان اعضای شورای شهر دوره گذشته، تنها مصطفی جعفری توانست به دوره پنجم شورای اسلامی شهر کیاکلا راه پیدا کند و شهروندان کیاکلایی ۴ کرسی دیگر از شورای شهر را به افراد جدید واگذار کردند.

 

اما حال که امروز منتخبین مردم رسماً کار خود را آغاز کردند، مهم‌ترین سؤال شهروندان این است که چند درصد وعده‌های اعضای شورا عملی می‌شود؟ براستی آیا می‌توان به آن وعده‌ها امیدوار بود؟!

 

خوب می‌دانیم که مردم از شورا انتظارات زیادی دارند که صدالبته به‌حقّ است! چراکه یکایک اعضای شورا با رأی مردم انتخاب شده‌اند و امروز که زنگ عمل آنان فرا رسیده است و کار رسمی شوراها آغاز شده باید آن را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

 

کیاکلا شهریست با قدمت طولانی. سال ۱۳۳۹ شهرداری این شهر آغاز بکار کرد. ولی امروز در کنار همهٔ خدماتی که در این سال‌ها انجام شد، اما همچنان به لحاظ عمرانی و شهرسازی فقیر است. سیمای شهر هنوز شایسته مردم نیست و هر بیننده‌ای را آزرده خاطر می‌کند.

 

امروز کیاکلا بیش از هر زمان دیگری به متولیان کارآمد و جسور نیاز دارد. مدیرانی که حق شهر و مردم کیاکلا را از منابع ملی و استانی مطالبه کرده و آن را درمانی بر پیکرهٔ خسته شهر کیاکلا کنند.

 

همهٔ ما خوب می‌دانیم مردم این دیار، شورای سیاست‌زده نمی‌خواهند و انتظار دارند با پیگیری‌ها و تدابیر هوشمندانه اعضای شورا در مدیریت شهری، روزی فرا برسد که کیاکلا همچون سیمرغی بلورین در میان شهرهای مازندران بدرخشد.

 

در پایان باید اذعان کرد، یقیناً بدون همکاری و مشارکت شهروندان در اداره امور شهر، شورا و شهرداری موفقیت چندانی در دستیابی به اهداف خود نخواهند داشت و از آنجا که بار اصلی تأمین هزینه‌های شهر به‌دوش شهروندان است، لذا آگاهی مردم از برنامه‌ها و مشاهده بهبودها، تضمین کننده مشارکت همه‌جانبه آن‌هاست و در پیشبرد و تحقق اهداف مدیریت شهری بسیار اساسی و الزامی است.

ارسال دیدگاه