تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۲۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عدم مشارکت بالای مردم شهرستان سیمرغ در اجرای پروژه‌های عمرانی

فرماندار سیمرغ روز چهارشنبه در آئین تحلیف اعضای شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان از عدم پیگیری خواسته های بحق مردم توسط تعدادی از اعضای شورای اسلامی دوره چهارم انتقاد و گله کرد.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان سیمرغ که در مسجد جامع کیاکلا برگزارشد، اظهار کرد: واگذاری امور مردم به مردم به‌عنوان یکی از فاکتورهای دموکراسی در دولت اصلاحات اتفاق افتاد و اجرایی شد و توقع از اعضای شورا به‌عنوان متولیان روستا این است که با برنامه و باانگیزه بالا در جهت خدمت به مردم عمل کنند.

 

وی افزود: اعضای شوراهای اسلامی چه در شهرها و چه در روستاها باید ضمن پیگیری مجدانه مطالبات مردم، سبب ایجاد تحول در روستا با حفظ وحدت رویه و تعامل دوسویه با دستگاه‌های اجرایی شوند تا مشکلات روستاها را رفع کنند چراکه مردم با آمدن به‌پای صندوق‌های رأی، به شما اعتماد کردند و شما نیز در این مکان مقدس قسم یادکردید.

 

** عدم مشارکت بالای مردم شهرستان سیمرغ در اجرای پروژه‌های عمرانی

 

او با اشاره به رتبه اول استان مازندران در آسفالت راه‌ها و معابر با استفاده از قیر یارانه‌ای و عدم بهره‌مندی شهرستان سیمرغ از این فرصت، گفت: یکی از مشکلات اساسی شهرستان سیمرغ علی‌رغم مشارکت بالا در حوزه سیاسی و اجتماعی، بسیار پایین بودن مشارکت در حوزه پروژه‌های عمرانی است و باید ضمن آسیب‌شناسی این موضوع در راستای رفع آن برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت پذیرد.

 

حبیب‌نژاد از اختصاص ۷۰ درصدی اعتبارات شهرستان به پروژه‌های زیرساختی خبر داد و افزود: به بخشداران ابلاغ شد تمام محورهای بین روستایی شهرستان باید آسفالت شود و نباید وضعیت این‌گونه باشد که در این شهرستان سرشار از منابع آبی، روستاها به دلیل وجود بیش از ۳۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی فرسوده از آب کافی و سالم بهره‌مند نباشند.

 

وی تأکید کرد: شوراها نباید دچار روزمرگی شوند چراکه مردم با نگاه تیزبینانه نظاره‌گر عملکرد این نهاد خواهند بود و مطمئناً واقعیت‌ها به مردم گفته می‌شود و ما با تیم کارشناسی و دستگاه‌های اجرایی در تمام روستاهای شهرستان حضور پیدا خواهیم کرد و مشکلات مردم و عملکرد شوراها و دهیاران را رصد و پیگیری خواهیم کرد.

 

حبیب‌نژاد بر ضرورت انتخاب دهیار شایسته برای اداره روستاها تأکید کرد و گفت: نگاه اعضای شورا باید آبادانی، توسعه همه‌جانبه و ایجاد درآمد پایدار برای روستا باشد و نباید نگاه سلیقه‌ای و قومی داشته باشند و باید فردی به‌عنوان دهیار انتخاب شود که شایستگی اداره روستا و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های شورا و دولت را داشته باشد.

 

وی افزود: همه شوراها باید برنامه زمان‌بندی یک‌ساله تدوین کنند و در پایان سال گزارش اقدامات خود را در اختیار مردم روستا قرار دهند.

 

انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در ۲۵ روستا و یک شهر در شهرستان سیمرغ برگزار شد و ۸۰ نفر به‌عنوان منتخبین مردم برای چهار سال انتخاب شدند.

ارسال دیدگاه