تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۰:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهره‌برداری از ۲۱ پروژه هفته دولت در سیمرغ

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه ۲۱ پروژه در هفته دولت سال جاری در شهرستان به مرحله بهره‌برداری می‌رسند، گفت: از مجموع این تعداد پروژه ۹ پروژه در حوزه بخش مرکزی، ۱۰ پروژه در حوزه بخش تالارپی و دو پروژه در سطح شهر کیاکلا خواهد بود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد چههارشنبه‌شب در نشست خبری به مناسبت هفته دولت ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر همچنین گرامی‌داشت شهید حججی، اظهار کرد: شهادت شهید حججی دل همه را به درد آورد و به‌زودی شاهد خروج دست‌نشانده‌های رژیم صهیونیستی و عربی باشیم.

 

وی افزود: جدول زمان‌بندی برنامه‌های هفته دولت سال جاری تعریف و ابلاغ‌ شده است و طی این هفته شاهد افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌هایی در سطح شهرستان هستیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه ۲۱ پروژه در هفته دولت سال‌جاری در شهرستان به مرحله بهره‌برداری می‌رسند، تصریح کرد: از مجموع این تعداد پروژه ۹ پروژه در حوزه بخش مرکزی، ۱۰ پروژه در حوزه بخش تالارپی و دو پروژه در سطح شهر کیاکلا است.

 

این مسؤول ادامه داد: در این ایام کلنگ‌زنی سه پروژه را با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در حوزه کمیته امداد امام خمینی (ره) و حوزه دهیاری‌ها با اعتبار ۸۵۰ میلیون ریال داریم.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه دولت با توجه به شرایط اعتباری سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات دولتی را در جهت اجرای برخی پروژه‌ها در شهرستان اختصاص داد، اظهار کرد: این اعتبارات در حوزه آبفای روستایی، آبفای شهری، جهاد کشاورزی، گازرسانی، بهداشت و درمان و برق هزینه شد.

 

وی افزود: در سال گذشته مجموع اعتبارات شهرستانی ابلاغ‌ شده ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در قالب ۹۲ پروژه تخصیص پیدا کرد که همه این پروژه‌ها عملیاتی شد و عملیات اجرایی برخی از پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال کار است.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه امنیتی و اجتماعی شهرستان سیمرغ طی سال گذشته جزء سه شهرستان برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر معرفی‌شده است، تصریح کرد: در بحث سوادآموزی هم شهرستان سیمرغ جزو سه شهرستان برتر استان مازندران انتخاب شد که به جهت عملکرد خوب مجموعه شورای آموزش‌وپرورش و نهضت سوادآموزی بوده است.

 

این مسؤول ادامه داد: کسب رتبه برتر کشوری در کمک به بازسازی عتبات عالیات از دیگر افتخارات این شهرستان بود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه سیمرغ جزء شهرستان‌های برتر در بحث تکدی‌گری و تنها شهرستان استان است که فقیر ندارد، اظهار کرد: در بحث کشف کالای قاچاق در استان مازندران جزء شهرستان‌های برتر هستیم.

 

وی افزود: درباره جرائم ۴۴ گانه هم از لحاظ امنیتی کاهش چشم‌گیر ۳۰ درصدی را داشته‌ایم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه تعریض و بهسازی محورهای مواصلاتی از جمله پروژه‌های محوری که در سطح شهرستان است که به‌عنوان توسعه شهرستان به آن توجه ویژه‌ای می‌شود، تصریح کرد: تعریض و بهسازی محور سیمرغ به جویبار با اعتبار چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، تعریض و بهسازی محور سیمرغ به بهنمیر با اعتبار چهار میلیارد تومان، احداث ساختمان اداری سیمرغ با اعتبار ۲ میلیارد تومان، احداث ساختمان بخشداری تالار پی با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان، ساماندهی رودخانه تالار با اعتبار یک میلیارد تومان و آسفالت محور کیاکلا با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جزو این پروژه‌ها محسوب می‌شوند.

 

این مسؤول ادامه داد: تجهیز و نوسازی بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری را در شهرستان داریم که هدف‌گذاری ما در این مورد برای تجهیز ۱۰۰۰ هکتار بوده و نشست‌هایی هم با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان انجام‌شده است که در هفته دولت با اعتبار ۶ میلیارد تومان تحقق پیدا کند البته ۵۰۰ هکتار آن با اعتبار ۳ میلیارد تومان محقق شده است.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه نوسازی شبکه‌های فرسوده آب شهری و روستای از دیگر برنامه‌ها در دست اقدام است که اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی تعریف‌شده که در سطح شهرستان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: ۶۰ کیلومتر از شبکه‌های آب‌رسانی شهری و ۳۰ کیلومتر از شبکه‌های آب‌رسانی روستایی فاقد استاندارهای لازم است که نشان می‌دهد ازنظر زیرساختی شهرستانی ضعیف هستیم.

 

وی افزود: در جهت رفع مشکل محورهای مواصلاتی هزینه سنگینی انجام‌شده و کار به‌خوبی در حال انجام است اما در بحث آب‌رسانی به جهت قدمت شهرستان ضرورت دارد مرمت آن انجام شود که در حال عملیاتی شدن است.

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه هدف‌گذاری ما سوق دادت اعتبارات به سمت دستگاه‌های اجرایی بود تا سال بعد میزان فقر در این زمینه به‌سرعت کاهش پیدا کند، تصریح کرد: ۷۰ درصد اعتبارات شهرستان به دستگاه‌های زیربنایی اختصاص یافت چراکه لازم بود توجه ویژه این بخش شود.

 

این مسؤول ادامه داد: سیاست‌های دولت هم در بحث صنعت و توسعه تولید و اشتغال بوده است که طی سال گذشته در این زمینه ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات بخش اشتغال‌زایی در اختیار اشخاص قرار گرفت و در سال جاری هم بر اساس تحقق شعار دولت یعنی سیمای تولید و سیمای اشتغال حرکت جدی در این بخش را آغاز می‌کنیم.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه ناحیه صنعتی شهرستان شرایط خوبی نداشت و کارگروهی را در کنار کارگروه رونق تولید و ستاد تسهیل تعریف کردیم همچنین بازدیدهای موردی هم داشتیم، اظهار کرد: تأکید ما بر روی حفظ اشتغال موجود و تقویت بوده است و با توجه به شعار سال که مقام معظم رهبری روی آن تأکید داشتند به این بحث توجه ویژه خواهد شد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان تازه تأسیس هستیم نتوانسته‌ایم سند توسعه برای شهرستان تعریف کنیم که به این موضوع ورود پیدا کرده‌ایم تا سند توسعه راهبردی را برای شهرستان تعریف کنیم.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در سند توسعه راهبردی شهرستان همه ساختارها در جهت توسعه شهرستان و دستیابی به اهداف توسعه همه‌جانبه مشخص‌شده است، تصریح کرد: این سند را آماده خواهیم کرد و در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌دهیم.

 

این مسؤول ادامه داد: انجام آمایش سرزمینی از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است که لازم است انجام شود.

 

حبیب‌نژاد در پایان گفت: دولت طی چهار سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان در شهرستان هزینه کرده که نشان‌دهنده تمام تلاش دولت برای توسعه شهرستان است همچنین با توجه به تازه تأسیس بودن شهرستان استاندار یک میلیارد تومان به اعتبارات فعلی شهرستان اضافه کردند.

ارسال دیدگاه