تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۶:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امامان ما سر سازش با قدرت‌های استکباری نداشتند/ شهید حججی با نشان داده چهره استوار خود ماندگار شد

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: امامان ما سر سازش با قدرت‌های استکباری نداشتند، چراکه اگر سر سازش داشتند امام جواد (ع) در ۲۵ سالگی مسموم و به شهادت نمی‌رسید.

به گزارش سیمرغ ما، آیت‌الله علی معلمی در یادواره پنج‌تن از شهدای روستای دینه‌سر این شهرستان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و تسلیت شهادت حضرت جوادالائمه (ع)، اظهار کرد: تناسب یادواره شهدا با مراسم امامان معصوم بسیار نمایان است و تناسب دارد چراکه شهدای ما ادامه‌دهنده راه و رسم اولیا خدا و انبیا بوده‌اند.

 

وی افزود: در طول تاریخ بشریت همه امامان معصوم برای مقابله با ظلم ظالم و دفاع از حق قیام داشتند.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه رهروان راه اولیا در بعدهای فرهنگی، نظامی و سیاسی مصداق جهاد فی سبیل الله است، تصریح کرد: اعتماد به خدا یعنی هر چه خدا بگوید همان بهتر است، شاید گاهی اوقات دلخواه انسان چیزی باشد که خدا نمی‌خواهد.

 

وی ادامه داد: اگر انسان دل به خدا نداشته باشد یعنی به دنیا دل دارد و دل به دنیادار به‌سختی جان می‌دهد اما کسی که دل به خدا دارد به‌راحتی می‌میرد.

 

معلمی با اشاره به اینکه این ایام نام و یاد شهید مدافع حرم کل کشور را متأثر سخت، اظهار کرد: شهید حججی را اسیر گرفتند، این شهید می‌توانست دلخواه دشمن حرف بزند و عمل کند اما انسانی که به خدا دلداده، خدا را از دست نداد و از یاد خدا غافل نشد و باور مردانه در مسیر خود ایستاد.

 

وی افزود: در هیچ ملت و کشوری اسیر را نمی‌کشند چه رسد به اینکه خنجر بردارند و اسیر را به قتلگاه ببرند.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه دشمن انتظار داشت شهید حججی این هنگام در برابر دشمن چهره ذلیلانه نشان دهد، تأکید کرد: شهید حججی با نشان داده چهره استوار و مصمم خود ماندگار شد.

 

وی ادامه داد: این کار بسیار سخت است اما شهید حججی در این مسیر موفق شد، درود خدا بر او باد.

 

معلمی با تأکید بر اینکه عدم سازش با قدرت‌های طاغوتی و عوامل استکبار از خصلت همه امامان معصوم بود، اظهار کرد: دنیای سیاست اگر منهی ایمان به خدا باشد شیطنت بسیار و انواع پیچیدگی‌ها را خواهد داشت اما اگر عنصر سیاسی عنصر مؤمن باشد سخن شفاف و عمل روشن او را می‌بینید.

 

وی افزود: امام راحل و مقام معظم رهبری عنصر سیاسی مؤمن، باصداقت و شفافیت است.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بابیان مأمون برادر خود امین را کشت برای اینکه مزاحم سلطنت او نشود، تصریح کرد: مأمون برادرکش به امام رضا (ع) پیشنهاد خلافت داد اما امام رضا(ع) در پاسخ فرمودند: «ای مأمون امامت منصب الهی است اگر از طرف خدا به شما واگذارشده باشد حق نداری به دیگری واگذار کنی و اگر از طرف خدا واگذار نشده باشد باید دست بکشی» اما مأمون به‌تندی به امام رضا (ع) گفت باید ولیعهدی را بپذیری و به‌ظاهر امام را ولیعهد کرد و مظلومانه به شهادت رساند.

 

وی ادامه داد: چندی بعد مأمون حضرت جوادالائمه (ع) را دعوت کرد و پیشنهاد ازدواج با دخترش را به امام جواد (ع) داد.

 

معلمی با اشاره به اینکه خانواده‌ها نباید از کمی درآمد بترسند و ازدواج را سنگین برگزار کنند، تأکید کرد: اگر با توکل و ایمان به خدا از فقیری و ناداری داماد نترسید و به اول دختر بدهید خداوند رحمان وعده داد که بی‌نیازشان می‌سازد.

 

وی افزود: متأسفانه برخی به امکانات مالی داماد و پدر داماد چشم می‌دوزند که این موضوع بافرهنگ دینی ناسازگار است.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: امامان ما سر سازش با قدرت‌های استکباری نداشتند، چراکه اگر سر سازش داشتند امام جواد (ع) در ۲۵ سالگی مسموم و به شهادت نمی‌رسید.

ارسال دیدگاه