تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۸:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتظار پاسخ‌ قانع‌کننده از آل سعود داریم/ مقامات سعودی به اشتباه و سوءمدیریت خود اعتراف کنند

امام جمعه سیمرغ گفت: درباره این حادثه مقامات سعودی باید به اشتباه و سوء‌مدیریت خود اعتراف کنند تا فضا برای خدشه‌دار کردن مناسک حج از سوی بیگانگان ایجاد نشود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی عصر امروز در مراسم بزرگداشت جانباختگان حادثه منا که در کانون فرهنگی‌هنری سیمرغِ سبز برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان و امت اسلامی اظهار کرد: اینگونه حوادث که با قربانی شدن صدها تن از مسلمانان همراه است، سوال‌های متعددی را خطاب به حکومت سعودی مطرح می‌کند.


وی با بیان اینکه چرا و چگونه چنین فجایعی روی می‌دهد، افزود: چگونگی تدابیر امنیتی عربستان برای حفظ جان مسلمانان در ایام پر ازدحام حج نیاز به پاسخگویی مناسب و اصولی دارد که انتظار داریم پاسخ‌ قانع کننده در پی داشته باشد.


امام جمعه شهرستان سیمرغ ادامه داد: درباره این حادثه مقامات سعودی باید به اشتباه و سوء‌مدیریت خود اعتراف کنند تا فضا برای خدشه‌دار کردن مناسک حج از سوی بیگانگان ایجاد نشود.


وی با بیان اینکه تکرار کشتار حجاج خشم و غضب جهانیان را برانگیخت، اذعان کرد: مسئولان سعودی درباره این حادثه واکنش‌های غیرمنطقی نشان داده و تلاش دارند این موضوع را توجیه و آن را با پرداخت غرامت‌های مالی جبران کنند که این موضوع برای ما غیر قابل پذیرش است.

 

گفتنی است، این مراسم توسط اداره آموزش‌ و پرورش سیمرغ و با حضور خانواده‌های جان‌ باختگان و جمعی از اهالی این شهرستان برگزار شد.

ارسال دیدگاه