تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۲۲:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کانون های مساجد به تنهایی عهده دار فعال کردن این پایگاه های الهی نیستند

امام جمعه سیمرغ گفت: فعال کردن مساجد تنها به عهده کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیست بلکه اموری در تقویت و تضعیف مساجد، دخیل هستند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت الاسلام محمد باقر یوسفی، امام جمعه سیمرغ، در آستانه روز جهانی مساجد، در گفتگو با خبرنگارما گفت: نیروهای مسجدی خوب در شهرستان سیمرغ، وجود دارند و کانون های مساجد در انجام رسالت خویش، موفق عمل می کنند.

وی افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان سیمرغ، در مناسبت و صحنه های مختلف، حضور دارند اما باید به این مراکز مهم، امکانات مورد نیازشان جهت انجام فعالیت ها، داده شود.

حجت الاسلام یوسفی اظهار کرد: فعال کردن مساجد تنها به عهده کانون های مساجد نیست بلکه اموری در تقویت و تضعیف مساجد، دخیل هستند.

وی بیان کرد: با توجه به فضاهای مجازی، فعالیت های وسیعی در جامعه و کانون های مساجد باید صورت گیرد تا اقشار مختلف مردم به سمت این مکان ها، رهنمون شوند.

حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه تعامل و دیدار مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با امام جمعه به بازخورد و نتیجه های مطلوبی منتهی می شود، ابراز کرد: مساجد در محلات، منطقه، شهرستان و کشور، حلقه های متصل به هم هستند که مرکزیت آنها را کعبه و مکه دارند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط مساجد با یکدیگر، بسیار مهم است و مدیران مسئول امور این پایگاه های الهی باید وظایف خود را به خوبی ایفا کنند، گفت: پیشبرد اهداف با پیوند مساجد و بیان تجربیات، محقق می شود.

حجت الاسلام یوسفی اظهار کرد: برگزاری سمینار عظیم، هر ساله از سوی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، بسیار ثمر بخش و مفید است و نقاط ضعف و قوت مساجد در اینگونه از سمینارها و جلسات بیان می شود و تاثیرات کاربردی زیاد دارد.

ارسال دیدگاه