تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۱۷:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویب اعتبار برای مسیر دسترسی به ورزشگاه سیمرغ/اولویت اصلی ما مسائل زیرساختی است

فرماندار سیمرغ در ادامه ضمن اعلام تصویب اعتبار برای مسیر دسترسی به ورزشگاه در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در سال جاری گفت: اولویت اصلی ما مسائل زیرساختی است و همه روستاهای ما باید از امکانات زیرساختی بهره‌مند باشند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در نشست مسؤولین شهرستان سیمرغ با اهالی روستای شیرخوارکلا ضمن اشاره به مشکلات این روستا، اظهار کرد: خوشبختانه انجام طرح هادی روستای شیرخوارکلا در لیست مصوبات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در سال جاری قرارداد و با تخصیص اعتبار، عملیات عمرانی اجرای طرح هادی توسط بنیاد مسکن اجرایی خواهد شد.

 

وی در ادامه ضمن اعلام تصویب اعتبار برای مسیر دسترسی به ورزشگاه در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در سال جاری گفت: اولویت اصلی ما مسائل زیرساختی است و همه روستاهای ما باید از امکانات زیرساختی بهره‌مند باشند.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به لزوم مشارکت اهالی روستا در بحث تأمین آب شرب روستا، تصریح کرد: علی‌رغم تخصیص اعتبار دولتی و آمادگی کامل دولت در خصوص تأمین آب شرب تاکنون ۹۰ نفر از ساکنان روستا مدارک شناسنامه‌ای خود را به اداره آب و فاضلاب روستایی تحویل نداده و این موضوع منجر شده که این روستا از آب آشامیدنی مناسب بهره‌مند نشود.

 

وی در ادامه به آمادگی کامل مدیران شهرستان برای خدمتگزاری به مردم لزوم خدمات‌دهی مناسب به روستائیان اشاره کرد و گفت: دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا تا پایان ماه جاری مدارک لازم را به اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان تحویل دهند و عملیات آب‌رسانی به این روستا با قید فوریت آغاز شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه هدف گزاری تسطیح هزار هکتار از اراضی این شهرستان در سال ۹۶ انجام‌گرفته است، اظهار کرد: ۲۸۵ هکتار این اراضی در حوزه روستای شیرخوارکلا قرار دارد.

 

وی با اعلام اینکه اقدامات لازم در این خصوص انجام‌شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به نقش پررنگ کشاورزی در شهرستان و شغل اصلی مردم شهرستان نیز کشاورزی است، تسطیح و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی اقدام بسیار مؤثر در افزایش بهره بری اراضی کشاورزی و کمک به اقتصاد کشاورزان است.

 

فرماندار سیمرغ در پایان بیمه روستایی و عشایری را به‌عنوان فرصت مناسب برشمرد و تأکید کرد: روستاییان باید این فرصت را که توسط دولت در اختیار مردم قرار گرفت غنیمت بشمارند و دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا با هماهنگی کارگزار بیمه اطلاع‌رسانی مناسب در این خصوص را داشته باشند.

ارسال دیدگاه